Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 10:42

Čilės studentai išrado nepavagiamą dviratį

Nepavagiamas dviratis
Kadras iš „Youtube“ / Nepavagiamas dviratis

Dviratį, pasirodo, vis dar galima išrasti. Na, bent jau įdomių dviračio konstrukcijos modifikacijų. Štai Čilės studentai išrado dviratį, kurį pavogti bus labai keblu, o jei vis dėlto jį ir pavyks nugvelbti, naudos iš tokio dviračio bus visiškas nulis.

Dviračiai kaip alternatyvi transporto priemonė vis populiarėja. Deja, kartu daugėja ir dviračių vagysčių. Spynelės ilgapirščiams – gana nesunkiai įveikiama kliūtis. 

Todėl trys būsimieji inžinieriai iš Čilės nusprendė sukurti neįprastos konstrukcijos dviratį „Unstealable Bike“. Esminis jo privalumas – dviratis pats virsta spyna. Dalis dviračio transformuojasi į užraktą, tačiau kartu yra neatsiejama visos dviračio konstrukcijos dalis. Jei vagis mėgins užraktą sugadinti, sulaužys ir dviratį. Vogti sulaužytą dviratį – beprasmiška.

VIDEO: The Unstealable Bike by Yerka Project (Prototype) - Teaser


Pats išradimas gana nesudėtingas: norint prirakinti dviratį prie stulpo, reikia atlaisvinti apatinės rėmo dalies vamzdžio fiksatorių – tada vamzdis pasidalija į dvi dalis ir išsiardo. Tada keliais judesiais ištraukiama sėdynė: jos vamzdis dvejose vietose perkišamas per padalintą rėmo vamzdį (žr. vaizdo siužetą) ir užfiksuojamas (užrakinamas). Rakto funkciją atlieka rėmo komponentas, kurį dviračio savininkas pasiima. Dviračio prirakinimo ir atrakinimo procedūra trunka keliolika sekundžių.

Kol kas „Unstealable Bike“ – prototipas. Nieko nėra skelbiama nei apie šio gaminio kainą, nei apie pasirodymą prekyboje.

Technologijos.lt
Temos: 2 Vagystė Dviratis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT