Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Crucial“ SSD kaupikliuose – pažangiausios atminties technologijos

„Crucial“ SSD kaupikliai
„Lexar“ nuotr. / „Crucial“ SSD kaupikliai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vardas „Lexar“ jau kurį laiką yra kokybės etalonas atminties kortelių srityje, kuriuo pasitiki fotografai. Užnugaryje turėdama savo savininkę – kompaniją „Micron Technologies“, kuri yra viena iš pirmaujančių pasaulinių atminties mikroschemų gamintoją, „Lexar Media“ gali pasiūlyti vartotojams pažangiausias technologijas.

Į rinką pradėjus skverbtis naujoviškiems standiesiems duomenų kaupikliams (SSD), „Lexar“ savo žinias ir kompetenciją panaudojo ir čia, pateikdama vartotojams „Crucial“ prekės ženklu pavadintus SSD kaupiklius, kurie nuolat pelno įvairius informacinių technologijų ekspertų apdovanojimus.

Moderniausias technologijas „Lexat“ panaudojo kurdama ir naujuosius gaminius – „Crucial m4“ SSD kaupiklius. Juose panaudota „Micron“ sukurta ir pirmaujanti pramonėje 25 nanometrų NAND tipo atminties technologija.

Lietuvoje 64 GB talpos „Crucial m4“ kainuoja apie 350 litų, 128 GB – maždaug 720 litų, 256 GB – 1350 litų, o 512 GB – 2690 litų.

2,5 colių formato, 64-512 gigabaitų talpos nešiojamiesiems kompiuteriams pritaikyti „Crucial m4“ SSD kaupikliai pasižymi savo duomenų nuskaitymo ir įrašymo sparta.

„Crucial m4“ suderinamas su SATA 6 Gb/s spartos sąsaja. Jis pasiekia iki 415 megabaitų per sekundę informacijos skaitymo spartą. O įrašymo sparta 512 GB kaupikliuose padidėjo iki 260 megabaitų per sekundę. Tai maždaug 10 kartų daugiau nei sugeba pasiekti tipinis nešiojamojo kompiuterio diskinis kaupiklis.

Realiais testais nustatyta, kad „Windows“ sistema, biuro programos kompiuteriuose su SSD kaupikliais įkraunamos daugiau nei dvigubai greičiau, palyginus su diskiniais kaupikliais.

Savo sparta SSD lenkia diskinius kaupiklius, kadangi SSD kaupikliuose duomenys iškart nuskaitomi arba įrašomi į mikroschemą, tuo tarpu diskiniame kaupiklyje mechaninė skaitymo-rašymo galvutė turi nukeliauti iki atitinkamos disko vietos, iš kurios nuskaito arba įrašo duomenų bloką.

Didesnė SSD kaupiklio sparta pagerina ir viso kompiuterio darbą – greičiau reaguoja į komandas, greičiau įkraunama operacinė sistema, programos. Todėl „Crucial m4“ gali įkvėpti naujos gyvybės į senesnius kompiuterius, kurių veikimo sparta netenkina.

Be to, SSD kaupikliai yra gerokai patikimesni – juose nėra judančių dalių, todėl yra atsparesni smūgiams ir vibracijai. Savo ruožtu, judantys mechanizmai HDD kaupikliuose yra vienas pagrindinių iš diskų gedimo šaltinių. Kadangi SSD kaupikliuose tokių mechanizmų nėra, nėra ir kam gesti – tai daro juos dar labiau patikima duomenų laikmena.

Patikimumas SSD kaupikliuose priklauso nuo mikroschemų kokybės, o ją „Crucial“ SSD gaminiuose garantuoja pasaulinės lyderės „Micron Technologies“ atminties technologijos.

Dėl šių savo bruožų, taip pat taupumo – SSD kaupikliai vartoja mažiau elektros energijos nei diskiniai kaupikliai bei mažesnio svorio, „Crucial m4“ parankūs naudoti pramonėje, mažuose itin mobiliuose nešiojamuosiuose kompiuteriuose, kai akumuliatoriaus veikimo trukmė yra vienas iš svarbiausių kriterijų.

Lietuvoje 64 GB talpos „Crucial m4“ kainuoja apie 350 litų, 128 GB – maždaug 720 litų, 256 GB – 1350 litų, o 512 GB – 2690 litų.

Šiuos produktus galite įsigyti bet kuriame artimiausiame kompiuterinės įrangos salone. Produkto atstovas Lietuvoje „ACME KOMPIUTERIŲ KOMPONENTAI“.

Pavadinimas

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT