Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 6d. 14:52

Debesijos paslaugų inovacijų privalumus greičiausiai pajus įmonių darbuotojai

Debesų kompiuterija
Kaunas.lt nuotr. / Debesų kompiuterija

Į debesiją perkeltas programas, kaip „Google Docs“, „Dropbox“, „OpenDrive“ jau seniai naudojame asmeniniams reikalams, tačiau virtualių serverių privalumų neretai pasigendame darbo aplinkoje. Vos 13% Lietuvos įmonių darbuotojų yra išbandę patogią grupinio darbo paslaugą, naudojasi elektroniniu paštu, iš kurio nereikia trinti laiškų dėl perpildytos pašto dėžutės, ar virtualiais serveriais, iš kurių dokumentus galima parsisiųsti net į kitą pasaulio kampelį.

Šiai dirbančių namuose kartai – tai tikras išsigelbėjimas, tvarkant bei perduodant svarbią informaciją ar dokumentus kolegoms. 

Debesų kompiuterija keičia darbo įpročius

Skaičiuojama, jog kasmet debesų kompiuterijos rinka auga apie 50%, tačiau 2015 metais situacija šalyje turėtų keistis iš esmės. 

Nors Lietuva gali pasigirti antru greičiausiu internetu Europos Sąjungoje (po Portugalijos), kol kas debesijos paslaugų srityje esame vidutiniokai. Turėdami akivaizdų interneto spartos pranašumą, kompiuterijos srityje lietuviai vis dar skurdžiai išnaudoja esamas galimybes ir potencialą. Viena iš problemų, kuri neleidžia išpopuliarėti šioms paslaugoms, yra ta, jog tik nedidelė dalis verslo atstovų suvokia debesų kompiuterijos ekonominę naudą organizacijai ir darbo patogumą bei komfortą darbuotojui.

Visgi didžiausia nauda, kurią patiria debesų kompiuterijos paslaugų vartotojas – tai paslaugų kompleksiškumas bei patogumas. Greitai įprantama, jog informacija pasiekiama bet kuriuo metu ir iš bet kurios vietos. Pavyzdžiui, nestipriai peršalus: nebūtina kišti nosies iš namų – dirbti galima ir namie prie savo kompiuterio. Tai keičia ne tik darbo greitį, bet ir leidžia koncentruotis į kitus svarbius tikslus. Prognozuojama, kad debesijos paslaugų poreikis darbo aplinkoje greitai taps toks pat, kaip ir greitas internetas.

„Debesijos paslaugos dažniausiai yra pigesnės nei nuosavos infrastruktūros turėjimas, tad, kuo įmonė mažesnė – tuo mažiau prasmės turėti nuosavą IT specialistą, procedūras, įrangą, licencijas. Įrangos pirkimui nereikia „įšaldyti“ apyvartinių lėšų,” – debesijos paslaugų privalumus įvardijo ALSO Lietuva vadovas Evaldas Rėkus.

Įmonėms taps lengviau pasiekiamos debesijos paslaugos

Skaičiuojama, jog kasmet debesų kompiuterijos rinka auga apie 50%, tačiau 2015 metais situacija šalyje turėtų keistis iš esmės. Lietuvos rinkoje pasirodys stambaus masto debesijos paslaugų parduotuvės, siūlysiančios vartotojams pirkti jiems tinkamiausias paslaugas už prieinamiausią kainą, renkantis iš daugybės lietuviškų ir užsienio gamintojų paslaugų.

Vienu iš tokių virtualių debesijos „supermarketų” turėtų tapti išsyk dvylikoje šalių startuojančios ALSO CHOICE naujos kartos debesų kompiuterijos paslaugų pardavimo platforma, skirta daugiau kaip tūkstančiui IT sprendimų kompanijų Lietuvoje. Neabejojama, jog dėl šių inovacijų pirmiausia laimės potencialūs šalies vartotojai.

IT administratoriai taps verslo konsultantais

Naujos kartos paslaugų platforma iš esmės pakeis debesų kompiuterijos prieinamumą ir įsigijimo paprastumą plačiam įmonių ratui, nekeičiant nusistovėjusių pirkimo įpročių ir tiekėjų. Įmonė galės pirkti debesų kompiuterijos paslaugas iš to paties gerai žinomo IT paslaugų tiekėjo, iš kurio galbūt jau daugelį metų įsigyja, pavyzdžiui, kompiuterius ar kitą kompiuterinę, programinę įrangą. Automatizuota debesų kompiuterijos parduotuvė leis partneriams – IT specialistams patogiai ir lengvai užsakyti ir valdyti debesijos paslaugas.

Žurnalo „Forbes” duomenimis, prognozuojama, jog 2015 metais JAV kompanijos vidutiniškai skirs net 42 proc. savo IT biudžeto debesų kompiuterijos tobulinimui. Panašu, jog kitais metais šios technologijos vystymasis turėtų lygiagrečiai spartėti ir Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT