-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėl ryšių su gangsteriais kiaulė Pepa Kinijoje tapo nebepageidaujama

Kinijos pastangos „valyti internetą“ kartais įgyja labai keistas išraiškas. Štai dabar „interneto valytojų“ auka tapo tūkstančių vaikų mylima animacinė herojė – kiaulė Pepa – kuri buvo pašalinta iš populiarios kiniškos vaizdo įrašų programėlės, rašo bloomberg.com.
Kiaulė Pepa Kinijoje yra bemaž kultinė veikėja
Kiaulė Pepa Kinijoje yra bemaž kultinė veikėja / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Temos: 1 Kiaulė

Internetinė vaizdo įrašų platforma „Douyin“, priklausanti technologijų įmonei „Beijing Bytedance Technology Co.“, iš savo programėlės pašalino visas nuorodas, bent kiek susijusias su populiariu britišku animaciniu serialu. Iki tol tokių nuorodų platformoje buvo daugiau nei 30 000.

„Douyin“ vaizdo įrašų programėlė, leidžianti stebėti animuotos kiaulės ir jos šeimos nuotykius, praėjusią savaitę vartotojams nebesiūlė nieko, kas susiję su Pepa, nors Kinijoje ji buvo tikrų tikriausia žvaigždė, kuri pirmąkart 2015 m. pasirodė Kinijos centrinio televizijos tinklo kanaluose. Ja domėjosi ne tik vaikai, bet ir paaugliai ir net suaugusieji – tiesa, kai kurie Pepos veikėją skolinosi kaip maištavimo ženklą. Leidinys „China Daily“ rašo, kad Pepos pseudonimas vietine kalba – shehuiren – kiniškame slenge taip pat reiškia „gangsteris“, todėl suaugusieji Pepą sugebėjo įtraukti į gangsterių repo tekstus.

Kinai internete pradėjo platinti pačių dubliuotas ir „režisuotas“ laidų apie Pepą versijas, kai kurie netgi darėsi Pepos tatuiruotes.

Valstybinė žiniasklaida iškėlė versiją, kad būtent sąsajos su organizuotu nusikalstamumu ir tatuiruočių kultūra tapo priežastimi, dėl kurios „Douyin“ pašalino vaizdo įrašus, iki tol peržiūrėtus 45 mlrd. kartų. Praėjusį mėnesį Kinijos valdžia pareikalavo nebeleisti atsisiųsti keturių naujienų šaltinių programėlių, kurias valdo technologijų gigantai „Tencent Holdings“. Taip pat buvo nurodyta išjungti dalinimosi pokštais programėlę „Toutiao“, kuri priklauso „Bytedance“ grupei.

Kinijoje internetas yra griežtai kontroliuojamas: cenzūruojamos kai kurios temos, ribojamas paieškos terminų naudojimas, prieiga prie „Google“ ir „Facebook“ paslaugų yra komplikuota (būtina naudotis VPN tarnybų paslaugomis). Nepriklausomos žiniasklaidos bendrovės periodiškai susilaukia valdžios institucijų spaudimo siekiant iš interneto pašalinti bet kokią kritiką valdžios atžvilgiu, taip pat „nepadorų“ turinį.

Tiesa, Pepa – ne pirmas animuotas herojus, kurį nusprendė papjauti Kinijos cenzoriai: po to, kai vasarį Xi Jinpingas pateikė siūlymą neberiboti prezidento kadencijų kiekio, laikinai kinams nebeprieinamu tapo ir Mikė Pūkuotukas – jį kai kurie šmaikštesni kinai pradėjo naudoti kaip Xi Jinpingo atvaizdo pamainą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius