Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 26d. 13:48

Dirbtinis intelektas: čia, ten, visur!

Dirbtinis intelektas
„The New York Times“/James Yang nuotr. / Dirbtinis intelektas

Pabundu vidury nakties. Šalta. „Ei, „Google“, kokia dabar temperatūra 2-ojoje zonoje?“ – paklausiu tamsoje. Bekūnis balsas atsako man: „2 zonos temperatūra yra 52 laipsniai.“ „Nustatyk, kad sušiltų iki 68“, – sakau ir tada paprašau dirbtinio intelekto dievų įjungti šviesą.

Daugelis mūsų jau gyvena su dirbtiniu intelektu – su daugybe nematomų algoritmų, valdančių mūsų prie interneto prijungtus įrenginius, pradedant išmaniaisiais telefonais ir baigiant apsaugos kameromis ir automobiliais, kurių sėdynės pradeda šilti, net jei šaltą žiemos rytą dar neišėjote iš namų.

Tačiau nors jau išvydome dirbtinio intelekto saulę, dar nepamatėme, ar ji tikrai mums šviečia.

Mokslininkai dabartinę šios technologijos būklę lygina su dešimtojo dešimtmečio mobiliaisiais telefonais: naudingais, tačiau grubokais ir sudėtingais.

Specialistai stengiasi paversti didžiausius, galingiausius mašinų mokymosi modelius paprastesne programine įranga, kuri galėtų veikti įvairiuose mažuose prietaisuose, tokiuose kaip virtuvės įrankiai ar nešiojami daiktai. Į mūsų gyvenimus pamažu bus įaustos plonytės dirbtinio intelekto gijos.

Mūsų sąveika su technologijomis taps vis labiau individualizuota. Pavyzdžiui, pokalbių robotai šiandien galbūt bando mūsų kantrybę ir vis dar tebėra baisiai nerangūs, tačiau galiausiai jie taps tikrais pašnekovais, perpras mūsų įpročius ir asmenybes, ir net išsiugdys savo charakterį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT