Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

EP žengė dar vieną žingsnį link tarptinklinio mokesčio panaikinimo

Išmanusis telefonas
„Omnitel“ nuotr. / Išmanusis telefonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Europos Parlamentas pritarė siūlymui nuo 2015 m. gruodžio 15 d. panaikinti tarptinklinio ryšio mokestį. Atnaujintose elektroninių ryšių taisyklėse taip pat siūloma apriboti interneto prieigos paslaugų teikėjų galimybę blokuoti arba sulėtinti konkurentų programų veiklą.

EP siūlo nuo 2015 m. gruodžio 15 d. nebeleisti mobiliojo ryšio operatoriams taikyti padidintą tarifą už mobiliųjų telefonų skambučius, teksto žinutes ir duomenų perdavimą išvykus į kitą ES valstybę (angl. roaming fee). Vis dėlto jei šia nuostata būtų piktnaudžiaujama, tam tikrais atvejais operatoriai galėtų taikyti nustatyto dydžio mokestį, pažymima teisės akto projekte.

Europarlamentarai taip pat siūlo nustatyti aiškias taisykles, kurios neleistų interneto prieigos paslaugų teikėjams blokuoti arba sulėtinti konkurentų programų veiklą. 2012 m. Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucija (BEREC) nustatė, kad kai kurie minėtų paslaugų teikėjai blokuodavo ar sulėtindavo „Skype“ programos veiklą. Taisyklių projekte numatyta, kad interneto prieigos paslaugų teikėjai galės savo vartotojams siūlyti geresnės kokybės specializuotas paslaugas (vaizdo įrašymo, duomenų saugojimo ir panašias) tik tuomet, kai pakanka tinklo pajėgumo ir dėl to nenukenčia kitų įmonių lygiaverčių paslaugų kokybė.

EP sutrumpino Europos Komisijos pasiūlytą sąrašą atvejų, kuomet leidžiama blokuoti ar sulėtinti internetą. Tai gali būti pateisinama tik vykdant teismo sprendimą, siekiant išlaikyti tinklo saugumą ar norint užkirsti kelią tinklo perkrovai, mano europarlamentarai. Jie pažymi, jog šių priemonių taikymas turi būti skaidrus, proporcionalus, nediskriminacinis ir neturi trukti ilgiau nei būtina.

„Parlamentas siekia panaikinti tarptinklinio ryšio mokestį mobiliųjų telefonų skambučiams, teksto žinutėms ir duomenų perdavimui nuo 2015 m. gruodžio 15 d. ir pagerinti radijo spektro valdymą, leisiantį Europoje išplėsti 4G ir 5G ryšį“, – pažymėjo EP pranešėjas Pilar del Castillo (Europos liaudies partija, Ispanija).

Taisyklių projektui pritarė 534 EP nariai, nepritarė 25, o susilaikė 58. Dėl galutinio teksto dar bus deramasi su ES Taryba. Kadangi gegužės 25-ąją vyks Europos Parlamento rinkimai, galutinį sprendimą priims naujai išrinktas Parlamentas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT