Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gruodžio 28d. 16:11

Europos paaugliai masiškai palieka „Facebook“

Facebook
Scanpix / Postimees.ru / Facebook
Tyrimai parodė, kad Europos paaugliai didelėmis grupėmis palieka socialinį tinklą „Facebook“. Didžiausias stimulas taip elgtis jiems yra jų tėvai, kurie vis dažniau patys naudojasi šiuo socialiniu tinklu ir per jį stebi, ką internete veikia jų atžalos, rašo „The Guardian“.

Didelei daliai paauglių „Facebook“ yra „miręs ir palaidotas“, jie pereina į „Twitter“, „Instagram“, „WhatsApp“ ir „Snapchat“, – konstatuojama tyrime.

Pasaulio socialinės žiniasklaidos poveikio tyrimas, kurio metu buvo apklausti 16–18 metų amžiaus paaugliai, parodė, kad pagrindinis motyvas jiems palikti „Facebook“ yra jų tėvų noras per „Facebook“ stebėti, ką veikia jų vaikai.

„Vartotojai ne šiaip palieka „Facebook“ – šis tinklas jiems yra miręs ir palaidotas“, – rašo Danielis Milleris, vyriausiasis mokslininkų komandos antropologas.

„Paaugliams gėda, kad jie yra siejami su „Facebook“. Anksčiau tėvai nerimavo dėl to, kad jų vaikai renkasi „Facebook“, o dabar viskas kardinaliai pasikeitė: paauglių šeimos nariai nori, kad paaugliai naudotųsi „Facebook“, ir jie matytų, ką jų vaikai rašo apie savo gyvenimą“, – priduria jis.

Paaugliams nerūpi, kad alternatyvos šiam socialiniam tinklui yra ne tokios funkcionalios ir rafinuotos. Be to, paaugliai nežino, kaip jų asmeninė informacija kituose socialiniuose tinkluose bus panaudota komerciniais tikslais arba saugumo tarnybų.

„Akivaizdu, kad labiausiai paaugliai nuomonę apie „Facebook“ pradėjo keisti tuomet, kai iš savo mamos sulaukė kvietimo draugauti, – rašo D.Milleris. – Nieko nauja, kad paaugliams labai svarbu jų statusas ir tai, kaip jie atrodo prieš draugus. „Facebook“ jiems daugiau nėra madingas.“

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Google+“ ir „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:09
05:12
30:48

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT