-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Facebook“ ketina imtis melo apie vakcinavimą šalinimo

Socialinio tinklo „Facebook“ valdytojai „svarsto apie papildomas priemones“ kovai su dezinformacija, susijusia su skiepais, skelbia „Bloomberg“. Socialiniame tinkle – ypač tam tikrose grupėse – pastaruoju metu itin pagausėjo turinio, raginančio tėvus neskiepyti savo vaikų. Tikėtina, kad ši informacija prisidėjo prie tymų protrūkio Jungtinėse Valstijoje – ypač Vašingtono vakstijoje.
Skiepai
Skiepai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Bemaž išnykusios ligos sugrįžimas ir protrūkis patraukė JAV Atstovų rūmų nario Adamo Schiffo dėmesį – jis parašė laiškus, adresuotus „Facebook“ ir „Google“ bei paragino imtis veiksmų.

A.Schiffas pažymėjo, kad „Facebook“ į vartotojams matomas pozicijas iškelia ir rekomenduoja įrašus, kurie gali kelti grėsmę visuomenės sveikatai. Pavyzdžiui, ganėtinai neseniai žiniasklaidoje pasirodė žinių, jog „Facebook“ priima apmokėjimus už įrašų reklamavimą iš grupių, pasisakančių prieš vakcinavimą. „Informacijos, net ir klaidingos, kartojimas gali būti klaidingai įvertintas kaip patikimumo požymis. Algoritmai, valdantys šių paslaugų teikimą, nėra pritaikyti atskirti kokybišką informaciją nuo dezinformacijos“, – sakė politikas.

„Facebook“ atstovai paskelbė, jog svarsto imtis papildomų priemonių kovai su šia problema – pavyzdžiui, mažinti vakcinų priešininkų grupių matomumą tokiose turinio rekomendacijose, kaip „Groups You Should Join“, žeminti jų pozicijas paieškos rezultatuose, užtikrinti kokybiškos, autoritetingų šaltinių pateikiamos informacijos matomumą.

Tymų protrūkiai visame pasaulyje tapo itin rimta susirūpinimo priežastimi – ypač tuose regionuose, kur ši liga buvo beveik išnykusi.

„Google“ neseniai skelbė, kad jiems priklausanti „YouTube“ paslauga ribos rekomendacijas pamatyti tokius vaizdo įrašus, kurie „gali klaidinti vartotojus žalingais būdais“, taip pat – vaizdo įrašus, kuriuose pasakojama apie skiepų žalą arba neskiepijimo naudą. Taip pat neseniai šios įmonės atstovai paskelbė, kad greta vaizdo įrašų „istorinėmis ar mokslinėmis temomis, kurios dažnai susiduria su dezinformacija“ bus pateikiamos papildomos nuorodos.

Dar gana neseniai „YouTube“ svetainėje ieškant pagal žodį „vaccines“ pirmieji rezultatai kritikuodavo vakcinavimą, tačiau dabar ieškant pagal tą patį žodį pirmieji vaizdo įrašai bando išsklaidyti mitus, susijusius su skiepijimu. Kita vertus, visuotinai kritikuojamas kaip melaginga informacija Roberto F.Kennedy dokumentinis filmas apie vakcinavimo žalą dar visai neseniai būdavo dešimtuke labiausiai rekomenduojamų įrašų.

Patikimi medicininės informacijos šaltiniai ne kartą tvirtino, kad vakcinų saugumas yra įrodytas, o jų nepageidaujami efektai dažniausiai būna nestiprūs. Tuo tarpu skiepų vengimas – ypač mažiems vaikams – sukelia didelę grėsmę susirgti sunkiomis užkrečiamomis ligomis. „Be neatidėliotinų pastangų padidinti vakcinavimo dažnumą rizikuojame prarasti dešimtmečius pasiekimų saugant vaikus ir bendruomenes apskritai“, – sakė UNICEF atstovaujanti medikė Soumya Swaminathan.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius