Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 18d. 16:58

FTB, CŽV ir NSA įspėja: nesinaudokite „Huawei“ telefonais

„Huawei P10“ pristatymo akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „Huawei P10“ pristatymo akimirka

Šešių pagrindinių JAV žvalgybos agentūrų vadovai įspėjo: JAV piliečiams nederėtų naudotis jokiais produktais ir paslaugomis, kuriuos teikia Kinijos bendrovės „Huawei“ ir ZTE, rašo „The Verge“.

Kaip informuoja leidinys CNBC, visi žvalgybos tarnybų vadovai bendrą rekomendaciją pateikė JAV Senato žvalgybos komiteto klausymo metu antradienį.

Klausymo metu FTB direktorius Chrisas Wray'us sakė, kad vyriausybė yra „labai susirūpinusi dėl grėsmių, galinčių kilti į savo telekomunikacijų tinklus įsileidžiant ir galios pozicijas suteikiant įmonėms ar organizacijoms, kurios yra priklausomos nuo užsienio vyriausybių, kurioms nėra būdingos tos pačios vertybės“. Jis pridūrė, kad šių tokių įmonių įsileidimas „suteiktų galimybę piktybiniais tikslais modifikuoti ar vogti informaciją. Ir taip pat suteiktų galimybę vykdyti nepastebimą šnipinėjimą“.

Tai – toli gražu ne sensacingi kažką naujo pasakantys įspėjimai: JAV žvalgybininkų bendruomenė jau kelerius metus viešai skelbia savo nepasitikėjimą „Huawei“ – šią įmonę įsteigė buvęs Kinijos išlaisvinimo armijos inžinierius, JAV politikai „Huawei“ apibūdina kaip „iš esmės Kinijos vyriausybės atšaką“. Iš atsargumo 2014 metais „Huawei“ buvo uždrausta dalyvauti JAV valstybiniuose konkursuose, o dabar dėl tos pačios priežasties kinams niekaip nepavyksta užmegzti verslo ryšių su JAV ryšio operatoriais ir jų salonuose pardavinėti savo telefonus.

„Huawei“ veiklą pradėjo kaip telekomunikacijų įmonė, gaminanti ryšio įrangą bazinėms mobiliojo ryšio stotims, tačiau pastaraisiais metais šios bendrovės gaminami telefonai tapo neįtikėtinai populiarūs – rugsėjo mėnesį kinai netgi trumpam sugebėjo aplenkti „Apple“ pagal parduodamų telefonų skaičių ir atsiliko tik nuo „Samsung“.

Tačiau į itin patrauklią JAV rinką „Huawei“ telefonai kelią skinasi itin sunkiai. Iš dalies – dėl JAV valdžios institucijų priešiško požiūrio. Praėjusį mėnesį parodos CES 2018 metu „Huawei“ ketino JAV rinkai pristatyti išmanųjį telefoną „Mate 10 Pro“ ir paskelbti, kad telefonu prekiaus jų naujasis partneris – ryšio operatorius AT&T. Telefono pristatymas JAV rinkai įvyko, tačiau AT&T paskutinę minutę atsisakė ketinimų pasirašyti sutartį – manoma, dėl politinio spaudimo. Dėl šios nesėkmės dabartinis „Huawei“ vadovas Richardas Yu sakė, kad įmonės nesugebėjimas patekti į JAV rinką yra „didelis praradimas įmonei, bet dar didesnis praradimas vartotojams“.

Nepaisant nesugebėjimo sudaryti partnerystės sutarčių su operatoriais, kurie JAV parduoda apie 90 proc. visų išmaniųjų telefonų (prieš kelias savaites skelbta, kad nesėkme baigėsi ir kinų ketinimai pasirašyti sutartį su kitu operatoriumi „Verizon“), „Huawei“ neatsisako ketinimų įeiti į JAV rinką ir bando pardavinėti telefonus be ryšio operatorių pagalbos.

Dabar JAV įstatymų leidėjai svarsto apie nutarimą, kuris uždraustų valdžios atstovams apskritai naudotis „Huawei“ ir ZTE telefonais. Antradieninio klausymo metu respublikonų senatorius Richardas Burras, vadovaujantis Senato žvalgybos komitetui, sakė: „Šiandien didžiausias mano susirūpinimas yra dėl kad Kinijos, ir konkrečiai dėl tokių Kinijos telekomunikacijų įmonių, kaip „Huawei“ ir ZTE, kurios, kaip plačiai suprantama, palaiko neįprastai glaudžius ryšius su Kinijos vyriausybe“.

Reaguojant į tokius JAV politikų pasisakymus, „Huawei“ atstovas spaudai komentavo: „Huawei“ žino, kokios veiklos JAV vyriausybė imasi siekdama riboti JAV verslą JAV rinkoje. „Huawei“ pasitiki vyriausybės ir klientai iš 170 pasaulio valstybių ir mūsų įmonė nekelia didesnės grėsmės kibernetiniam saugumui nei bet kuri kita informacinių ir ryšio technologijų pardavėja, nes šioje rinkoje įprasta dalintis tomis pačiomis pasaulinėmis tiekimo grandinėmis ir gamybos įmonių paslaugomis“.

ZTE taip pat pateikė savo komentarą: „Esame įmonė, kurio akcijomis prekiaujama viešai, todėl įsipareigojome laikytis visų reikiamų JAV įstatymų ir taisyklių, dirbti su tiekėjais kad atitiktume griežtus jų bandymų protokolus ir laikomės aukščiausių verslo etikos standartų. ZTE kibernetinį saugumą ir privatumą vertina atsakingai ir išliekame patikimi JAV tiekėjų, JAV klientų ir žmonių, kurie naudojasi mūsų produktais, partneriai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT