Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

FTB mano, kad šifravimas „Apple“ ir „Google“ telefonuose – bloga idėja

„Apple“ pradėjo prekybą išmaniaisiais telefonais „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Apple“ pradėjo prekybą išmaniaisiais telefonais „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“
Šaltinis: FaceIT.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po NSA šnipinėjimo programų paviešinimo dauguma vartotojų teigiamai įvertino asmeninių duomenų šifravimo funkcijos diegimą į „iOS“ ir „Android“ išmaniuosius telefonus. Tačiau panašu, kad yra viena įstaiga, kuri labai tuo nepatenkinta, rašo britų leidinys „The Guardian“.

JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovas Jamesas Comey, bendraudamas su amerikiečių žurnalistais, išreiškė susirūpinimą, jog du technologijų gigantai – „Apple“ ir „Google“ – bando apriboti agentūros prieigą prie išmaniuosiuose telefonuose esančių vartotojų privačių duomenų.

Jamesas Comey teigė, kad jis gerbia įstatymo viršenybę, tačiau jis taip pat tiki, kad nė vienas JAV gyventojas neturėtų būti už įstatymų ribų. „Mane jaudina tai, jog bendrovės vysto tai, kas leidžia žmonėms atsidurti už įstatymo“, – pareiškė jis.

FTB vadovas mano, kad nėra jokios prasmės tiekti į rinką spintas, kurios negali būti atidarytos. 

„Apple“ neseniai atnaujino savo privatumo politiką, o kartu pristatė keletą saugumo funkcijų bei pateikė rekomendacijų, kaip vartotojams reikėtų saugoti savo privatumą. „Apple  negali apeiti slapto kodo ir gauti prieigos prie duomenų. Todėl tampa neįmanoma reaguoti į valstybės reikalavimus ištraukti vartotojų duomenis iš įrenginių su iOS 8“, – teigiama įmonės pranešime.

Kiek anksčiau atitinkamų žingsnių ėmėsi „Google“, kuri įdiegė keletą naujovių į operacinę sistemą „Android L“, pasirodysiančią šių metų rudenį. „Android L“ turės įjungtą duomenų šifravimo sistemą, o tai reiškia, kad teisėsaugai reikės gauti teismo leidimą, kuris informuotų vartotoją, jog ketinama gauti prieigą prie vartotojo duomenų.

FTB vadovas mano, kad nėra jokios prasmės tiekti į rinką spintas, kurios negali būti atidarytos. Analogiškai ir su duomenų šifravimu: galbūt bus susidurta su vaikų pagrobimo atvejais, tačiau šifravimas neleis operatyviai ir greitai reaguoti bei sulaikyti nusikaltėlių.

Šiuo metu Federalinio tyrimų biuro atstovai veda derybas su „Apple“ bei „Google“, diskutuoja apie jų rinkodaros strategijas, tačiau vis dar negali suprasti, kuo kompanijos vadovaujasi, diegdamos tokias funkcijas, ir kas lėmė tokius technologijų gigantų žingsnius.

FaceIT.lt
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT