Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Google“ ir „Bing“ taps nebetinkamais piratinio turinio paieškai

Maždaug tiek gaus piratinio turinio ieškotojai – tuščią plynę
Bing.com iliustr. / Maždaug tiek gaus piratinio turinio ieškotojai – tuščią plynę
Šaltinis: 15min
3
A A

Jungtinės karalystės valdžia surašė „Savanorišką veiklos kodeksą“, kurio paskirtis yra mažinti autorių teises pažeidžiančių paieškos rezultatų matomumą. Šis kodeksas, kurį jau pasirašė „Microsoft“, „Google“, Kino filmų asociacija (Motion Picture Association, MPA) ir Britų fonografijos pramonės (BPI) asociacija, įsigalioja nedelsiant, rašo engadget.com.

Šiuo kodeksu jį pasirašiusios šalys sutarė formalizuoti ir „paspartinti“ procesą, kuriame autorių teisių turėtojai jiems neįtikusias svetaines, kurios suvokiamos kaip autorių teisių pažeidėjai, galėtų būti pažymėti kaip nepageidaujamas. Jeigu, patikrinus interneto paieškos paslaugų teikėjams, pasirodytų, kad pažymėjimas yra pagrįstas, svetainė būtų šalinama iš pirmojo paieškos rezultatų puslapio.

Už kodekso taikymo priežiūrą bus atsakingas Jungtinės Karalystės universitetų, mokslo, tyrimų ir inovacijų ministras Jo Johnsonas.

Kodekso tikslas – taip apsunkinti piratinio turinio paieškas, kad tipinis interneto vartotojas mieliau rinktųsi teisėtas alternatyvas. „Turime atsakomybę užtikrinti, kad vartotojai kuo lengviau prieitų teisėtą interneto turinį. Piratinės svetainės neleidžia autoriams ir teisių turėtojams gauti sunkiai uždirbtų pajamų ir aš labai džiaugiuosi matydamas tokius pramonės pasiūlytus sprendimus, kurie bus itin svarbūs siekiant permainų“, – sakė JK Skaitmeninių reikalų ir kultūros ministras Mattas Hancockas.

Kodeksas papildo jau dabar taikomus kovos su piratavimu mechanizmus – piratinių svetainių blokavimą iš interneto paslaugų teikėjų pusės, raštiškus įspėjimus piratavimu įspėjamiems asmenims. Nors šios priemonės šiokios tokios įtakos turėjo, neteisėtas turinio dalijimasis, dažniausiai vykdomas per „torrent“ failų siuntimo sistemą, vis dar yra labai dažnas reiškinys.

Autorių teisių turėtojai nepailstamai kovoja norėdami tokį siuntinėjimąsi sustabdyti, tačiau tikriausiai neturėtų stebinti tai, kad nemokamo turinio mėgėjai visuomet laikosi vienu ar keliais žingsniais priekyje. Tad šiuo metu kova su piratavimu yra tarsi bandymas užkimšti rėtį. Ir net BPI pripažįsta, kad naujasis kodeksas piratavimo nesustabdys visiškai, tačiau asociacijos atstovai tvirtina, kad įprastiniai interneto naudotojai, ieškantys muzikos, filmų ar serialų, interneto paieškos portaluose lengviau ras teisėtas svetaines.

„Dabar piratines svetaines per daug lengva aptikti naudojant interneto paieškos priemones, todėl džiaugiamės partnerių noru gerinti šią situaciją“, – teigė MPA prezidentas Steve'as McCoy.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Google Piratavimas
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT