Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 10d. 11:53

„Google“ triukai, kurie palengvins paieškas internete

„Google“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Google“

„Google“ paieškos sistema naudojamės kone kiekvieną dieną, bet dauguma vartotojų daro vienintelį dalyką – tiesiog suveda reikiamus žodžius į paieškos sistemą. Tačiau „Google“ turi ir papildomų funkcijų, kurios paiešką gali padaryti paprastesnę.

Štai keletas time.com patarimų, kaip pagreitinti paiešką. Tiesa, kai kurios šių funkcijų veiks tik tuomet, jeigu jūsų paieškos sistemoje kaip pagrindinė kalba pasirinkta anglų arba tik su anglų kalba parašytais žodžiais.

Rasti tikslią frazę padės kabutės

Tai galbūt daugeliui jau žinomas paprastas triukas: kabutėse parašius žodžius paieškos sistemoje bus rodomi tik tie puslapiai, kuriuose žodžiai išdėstyti tokia pat tvarka, kaip parašėte. Ši paieškos funkcija pravers tuomet, kai reikės rasti specifinę frazę.

Žvaigždutė sukonkretins nežinomus ar kaitomus žodžius

Ieškant frazės kabutėse ir vietoje žodžio įrašius žvaigždutę, bus randamos visos šios frazės variacijos.

Ieškant frazės kabutėse ir vietoje žodžio įrašius žvaigždutę, bus randamos visos šios frazės variacijos. Tai gali būti naudinga ieškant dainos žodžių kai nežinoma visa frazė arba jei norima rasti visas tam tikro posakio formas.

Minusas eliminuos nereikalingus žodžius

Paieškos rezultatų su tam tikrais žodžiais eliminavimas gali būti naudingas tais atvejais, kai ieškote termino, kuris generuoja daug nereikalingų rezultatų. Išsiaiškinkite, kokie terminai jūsų nedomina ir juos išbraukite. Pavyzdžiui, „Jaguaras -automobilis“.

Tinklalapius pagal raktažodžius padės rasti „site:“

Apie šią funkciją reikėtų galvoti kaip apie „Google“ paiešką, kuri ieško tik tam tikro tinklalapio. Pavyzdžiui, jei norite rasti visus atvejus, kai 15min.lt rašė apie „Google“, reikėtų rašyti taip: „Google site:15min.lt“.

Naujienų archyvai

„Google News“ suteikia galimybę naršyti daugiau nei 100 metų senumo archyvuotas žinias iš viso pasaulio laikraščių.

Palyginti maisto produktus padės „vs“

Negalite apsispręsti, ką valgyti vakarienei? Parašykite maisto produktų pavadinimus, pavyzdžiui, „rice vs potato“ (be kabučių) ir sužinokite jų maistinę sudėtį.

Google paieškos sistemoje galima palyginti maisto produktus
Google paieškos sistemoje galima palyginti maisto produktus

Paveikslėlių paieška naudojant paveikslėlius

Kada nors aptikote nuotrauką, kuri atrodo kažkur matyta arba norite sužinoti apie ją daugiau? Jeigu išsaugosite nuotrauką ir jos paieškosite „Google Vaizduose“ paspaudę kameros mygtuką, galėsite rasti panašius paveikslėlius.

„DEFINE“ padės rasti žodžių reikšmę

Panaudojus žodį DEFINE paieškos sistema papildomai išmes ir informaciją apie žodžio etimologiją. Paaiškinami tik žodžiai anglų kalba ir tik tuomet, kai pagrindinė paieškos kalba pasirinkta anglų. Pavyzdžiui, „DEFINE: car“.

„Google“ paaiškina ir žodžių kilmę
„Google“ paaiškina  žodžių kilmę

Skaitmeninės monetos metimas

Ši praėjusį mėnesį išleista paieškos funkcija leidžia „Google“ mesti skaitmeninę monetą, jei neturite po ranka tikrosios. Tereikia paspausti mikrofono mygtuką ir pasakyti „flip a coin“ arba „heads or tales“ ir ekrane turėtumėte pamatyti skaitmeninę monetą.

Romantiška citata

Meilės citatų generatorius, kuris taip pat buvo pridėtas praėjusį mėnesį, pravers tiems, kam reikia šiek tiek romantikos. Kad ši funkcija suveiktų, paspauskite mikrofono ikonėlę „Google“ paieškoje ir pasakykite „give me love quote“ arba „I love you“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT