Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Greenpeace“ kaltina stambiausias IT kompanijas naudojant „nešvarią“ energiją

Kompiuterio klaviatūra
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kompiuterio klaviatūra
Šaltinis: ITbaze.lt
0
A A

„Greenpeace“ kaltina stambiausias IT kompanijas, esą šios savo duomenų centruose naudoja „nešvarią“ energiją. Apie tai organizacija pareiškė tarptautinėje ekologinėje konferencijoje.

„Greenpeace“ eilinį kartą kritikavo „Apple“, IBM, „Microsoft“ ir „Amazon“ duomenų apdorojimo centrus, kurie palaiko „debesų“ saugyklas ir kitas paslaugas, už didelį energijos suvartojimą ir aplinkos teršimą.

„Greenpeace“ duomenimis, IT kompanijų duomenų centrai JAV sunaudoja 2 proc. visos elektros energijos ir šis skaičius nuolatos auga. Manoma, kad šiais metais duomenų centrų energijos naudojimas padidės 19 proc.

Ekologinės organizacijos duomenimis, kai kurios kompanijos duomenų centrams naudoja iš anglies gaunamą energiją.

„Greenpeace“ jau ne pirmą kartą kritikuoja stambias IT kompanijas dėl „nešvarios“ energijos naudojimo. Ankščiau tarp minėtų kompanijų buvo ir „Facebook“, tačiau ji, padedama „Greenpeace“, pradeda naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius. Teigiama, kad didelį dėmesį „žaliajai“ energijai skiria „Google“ ir „Yahoo“.

„Greenpeace“ teigimu, „Apple“ Šiaurės Karolinoje statomas duomenų centras daugiausiai naudos iš anglies deginimo gaunamą energiją. „Apple“ tai neigia, atkirsdama, kad 60 proc. visos duomenų centro naudojamos energijos bus gaunama iš atsinaujinančių šaltinių.

„Amazon“ pastebi, kad duomenų centrų ir „debesų“ servisų palaikymas yra ekologiškesnis būdas, nei tradicinis atskirų serverių naudojimas kiekvienai organizacijai.

ITbaze.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT