Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Griežtas įstatymas Prancūzijoje nepadeda gaudyti interneto piratų

Darbas su kompiuteriu
„Scanpix“ nuotr. / Darbas su kompiuteriu
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjus beveik metams po to, kai Prancūzijos įstatymų leidėjai patvirtino vadinamąjį trijų žingsnių įstatymą, nukreiptą prieš interneto piratus, taip ir nebuvo išsiųstas nė vienas įspėjimas dėl galimai nelegalios veiklos, o piratavimas šioje šalyje tik išaugo.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy prieš beveik trejus metus pasiūlė vieną griežčiausių prieš piratavimą nukreiptų įstatymų pasaulyje. Po dvejų metų politinių ir teisinių debatų pernai rugsėjį įstatymas buvo priimtas.

Jame numatoma, kad du kartus užfiksavus nelegalią veiklą internete vartotojas yra įspėjamas paštu. Tokią veiklą užfiksavus trečią kartą vartotojui atjungiamas interneto ryšys.

Šįmet Prancūzijos Vyriausybė įsteigė specialią agentūrą HADOPI, kuri turėjo realizuoti šį įstatymą. Tačiau iki šiol nė vienam Prancūzijos vartotojui taip ir nebuvo išsiųstas nė vienas įspėjimas, nebuvo atjungtas ir interneto ryšys, pranešė „The New York Times“.

Birželį HADOPI prezidentė Marie Françoise Marais teigė, kad agentūra yra „techniškai ir teisiškai pasiruošusi“ imtis veiksmų, o pirmieji įspėjimai esą bus išsiųsti „visai netrukus“. Konkrečios datos ji nepaminėjo, o ir pačioje valdančiojoje N.Sarkozy partijoje „Sąjunga už liaudies judėjimą“ („Union pour un Mouvement Populaire“, arba UMP) atsiranda abejojančių, ar šis įstatymas apskritai kada veiks.

Tai sudėtingas įstatymas ir reikia laiko išsiaiškinti kiekvieną jo įgyvendinimo žingsnį, – sakė M.Guezas.UMP frakcijos parlamente lyderis Jeanas François Copé neseniai yra sakęs, jog „trijų žingsnių“ įstatyme mato „silpnybių“, ir pridūręs, jog nuo balsavimo jo nuomonė apie piratavimą internete pakito. 

HADOPI teigė, kad planuoja stebėti tik pačius aktyviausius interneto piratus, o ne visus pažeidėjus.

Tačiau kompiuterinių žaidimų leidėjams atstovaujančios asociacijos vadovas Jeanas Clauda Laure'as teigė, kad stebėti 100 žaidimų nelegalų platinimą internete kainuotų daugiau nei 400 tūkst. eurų per metus.

Tačiau nepanašu, kad Prancūzijos Vyriausybė užmirš šį daug jėgų ir debatų pareikalavusį įstatymą. Bent jau to tikisi autorių teisių gynėjai. „Tai sudėtingas įstatymas ir reikia laiko išsiaiškinti kiekvieną jo įgyvendinimo žingsnį. Žinoma, mes džiaugtumėmės, jei kai kurie žingsniai būtų atlikti greičiau, tačiau sunkiausia dalis jau įveikta“, – sakė autorių mokesčius Prancūzijoje renkančios agentūros vadovas Marcas Guezas.

Tuo metu piratavimas internete plinta. Naujausi tyrimai rodo, kad ir priėmus griežtąjį įstatymą nelegalaus turinio platinimas internete toliau auga. Situacija galėtų pasikeisti, jei būtų bent pradėta siųsti įspėjimus, tačiau kol tik lojama, o ne kandama, niekam neskauda...

Beje, panašų įstatymą neseniai patvirtino Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjai, tačiau, kaip ir Prancūzijoje, jis dar nepradėtas įgyvendinti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT