Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Internetinių komentarų entuziastai – narcizai, psichopatai ir sadistai

Interneto komentatorius.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Interneto komentatorius.
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Internetinių komentarų entuziastai turi rimtų psichinių sutrikimų, byloja neseniai atlikto vieno didžiausių šio reiškinio tyrimų rezultatai. Kanados mokslininkai priėjo prie išvados, kad uolūs internetiniai komentatoriai pasižymi tokiais sutrikimais kaip narcisizmas (ekshibicionizmo „brolis“), psichopatija, sadizmas ar net rimtesniais sutrikimais. „Etatinius“ komentatorius tyrimo autoriai apibūdina taip: „Kuo daugiau asmuo skiria laiko komentarų rašymui, tuo rimtesnių psichinių problemų jis turi.“

Labiausiai paplitęs psichopatinis internetinių komentatorių bruožas – ekshibicionistinio pobūdžio (ypač demonstratyvus) sadistinis elgesys.

„Tyrimo respondentai užpildė asmenybės bruožų klausimynus ir anketą apie jų komentavimo internete įpročius, stilių", – pasakoja tyrimo, kuriam vadovavo Erin Buckels, autoriai iš Manitobos universiteto (Kanada).

Statistinė analizė byloja, kad su piktybiniu komentavimu stipriausiais ryšiais yra susietas sadizmas.

Liguistą potraukį komentavimui internete tyrimo autoriai apibūdina kaip „kitus klaidinantį, destruktyvų, piktybišką elgesį komentarų skiltyse ir socialiniuose tinkluose".

„Apibendrinus tyrimo rezultatus paaiškėjo, kad labai stipriai susiję yra komentavimo dažnumas, piktybiško komentavimo džiaugsmas ir piktybiško komentatoriaus identitetas. Visa tai byloja apie bendrus šio negatyvaus internetinio reiškinio bruožus", – tvirtina apklausą atlikę Kanados mokslininkai.

Tyrėjai pažymi, kad potraukį komentuoti turinčių žmonių asmenybėms būdinga „Tamsiąja Tetrada" (lot. tetra – keturi) vadinama psichopatinių asmenybės bruožų kombinacija: piktybiškas komentavimas, sadizmas, psichopatija, makiavelizmas (manipuliavimas kitais dėl savanaudiškų tikslų). 

„Statistinė analizė byloja, kad su piktybiniu komentavimu stipriausiais ryšiais yra susietas sadizmas (polinkis ir potraukis kankinti), – pabrėžia tyrimo autoriai. – Kitos interaktyvios internetinės veiklos (pvz., tikralaikiai pokalbiai ar debatai) su sadizmu nesusiję. Tokiu būdu kiberpikčiurnos internete platina kasdienio sadizmo manifestą."

Tyrimo rezultatai byloja, kad piktybinis komentavimas džiugina 5,6 proc. apklaustųjų.

Ir sadistai, ir piktybiški komentatoriai kritikuodami, išjuokdami, skaudindami kitus jaučia liguistą malonumą ir piktdžiugą, – rašo tyrimo autoriai. – Jie siekia kaip reikiant pasismaginti. Internetas tokiam jų troškimui – beveik nevaržoma arena."
Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT