Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„iOS 10“: 10 naujovių, kurios atkeliauja į „Apple“ operacinę sistemą

„iOS 10“ naujovės
Scanpix nuotr. / „iOS 10“ naujovės
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujausia „Apple“ operacinė sistema „iOS“ antradienį pirmą kartą pasieks „iPhone“, „iPad“ ir „iPod Touch“ savininkų įrenginius. Theguardian.com skelbia dešimt dalykų, kurie pasikeitė „iOS“ operacinėje sistemoje.

„iMessages“

Konkuruodama su „Snapchat“ ir „Facebook Messenger“ „Apple“ atnaujino žinučių programėlę. Nuo šiol „iMessages“ leis siųsti virtualius lipdukus, animacijas, aktyvias nuorodas, didesnius emoji simbolius ir jais automatiškai pakeisti žinutėje parašytus žodžius.

Nuo šiol „iMessages“ leis siųsti virtualius lipdukus, animacijas, aktyvias nuorodas, didesnius emoji simbolius.

Nuo šiol taip pat bus galimybė piešti ir rašyti ant ekrano ir kartu su „iMessages“ naudoti trečiųjų šalių programėles. Tai veiks tarsi „Facebook Messenger“, tačiau visa informacija nuo siuntėjo iki gavėjo bus užšifruota.

Pranešimai

Didžiausi vizualūs pokyčiai „iOS 10“ yra susiję su atnaujintais pranešimais ir greito atsakymo funkcijomis. Naujoje „Apple“ operacinėje sistemoje nuo šiol nereikės atverti programėlės, kad būtų galima žiūrėti vaizdo įrašus, nuotraukas arba atsakyti į žinutę. Kad įsijungtų programėlė reikės tik paspausti ant pranešimo perspėjimo, o jį peržiūrėti bus galima stipriau paspaudus pranešimo ikoną.

Panaikinti visus pranešimus „iOS“ naudotojai galės stipriau paspaudę ant virtualios „išvalymo“ (clear) ikonos.

Užrakintas ekranas

Nuo šiol „iOS 10“ patogiau bus ne tik tvarkyti pranešimus, bet ir naudotis telefonu užrakinus ekraną. Einamosios dienos valdiklius, kurie pasirodo pabraukus ekraną iš viršaus į apačią, bus galima pažiūrėti ekraną perbraukus į dešinę.

Kita su ekranu susijusi naujovė – „iOS 10“ leis nustatyti, kad telefono ekranas įsijungtų jį pakėlus.

Galimybė paslėpti gamyklines programėles

Pagaliau „Apple“ leis nuo ekrano paslėpti akcijų ir didžiąją dalį kitų gamyklinių programėlių. Jos iš telefono nedings, tačiau ant pagrindinio ekrano nebesimatys.

Valdymo centras

„iOS 10“ bus keli Valdymo centro (Control Centre) langeliai. Pirmasis rodys tuos pačius nustatymus kaip ir anksčiau, išskyrus muziką, kuri buvo patraukta į muzikai skirtą langelį.

Muzikos langelyje bus rodoma programėlė, per kurią klausoma muzikos, matysis garso valdymo ir kiti nustatymai.

Daugiau „3D Touch“

Nuo šiol daugiau „Apple“ programėlių palaikys „3D Touch“ funkciją, o tų, su kuriomis funkcija jau veikė, funkcionalumas bus šiek tiek praplėstas.

Stipriau paspaudus kalendoriaus programėlę iššoks kalendoriaus valdiklis, aplanką su programėlėmis – svarbiausių programėlių sąrašas, apatinę valdymo centro ikonų eilę – greitieji nustatymai, kaip blykstės intensyvumas ir pan.

„Apple Photos“

„Apple Photos“ dabar turi daugiau funkcijų, panašių į konkurentų „Google Photos“. Programėlėje integruotas veido, objektų ir vietų atpažinimas, taip pat išmanus automatinis nuotraukų suskirstymas pagal nuotraukų darymo vietą, temas, keliones, žmones ir veiklą.

Visa tai vadinama „Memories“, tačiau, skirtingai nei „Google Photos“, kuri reikalauja nuotraukas persiųsti analizei, „Apple“ automatinį grupavimą atlieka įrenginyje.

Scanpix nuotr./„iOS 10“ naujovės
Scanpix nuotr./„iOS 10“ naujovės

„Apple“ žemėlapiai

„Apple Maps“ ir toliau mėgina prisivyti „Google Maps“. Nuo šiol programėlė galės pranešti apie kamščius ir pasiūlyti greitesnius maršrutus, rodys pranešimus apie šalimais esančias vietas.

Naujovių greičiausiai nepakaks norint pritraukti „Google Maps“ arba „Citymapper“ vartotojus, tačiau integruotos funkcijos byloja apie progresą.

„Apple Music“

Iki šiol „Apple Music“ neretai buvo apibūdinama kaip neintuityvi ir sudėtingai naudojama, o su „iOS 10“ „Apple“ žengė žingsnį teisinga kryptimi.

Bibliotekoje laikomą muziką nuo šiol pavyks pasiekti ir redaguoti greičiau, o atsisiųstas dainas bus galima pasiekti vienu mygtuko paspaudimu.

Vartotojai galės lengviau kontroliuoti, kas patenka į jų muzikos biblioteką kurdami grojaraščius, taip pat – sinchronizuodami muziką tarp atskirų įrenginių.

„Siri“

„Siri“ dabar galės būti prijungta beveik prie kiekvienos programėlės. Ji „Apple“ programėlių kūrėjams leis įtraukti ne tik kalbinius aspektus, bet ir mašininį intelektą.

Virtuali „Apple“ asistentė galės įvykdyti daugiau užduočių iš skirtingų paslaugų ir programėlių, kurie bus naudingi norint jas valdyti balsu.

„Siri“ atsiras „QuickType“ klaviatūroje ir galės dalinti išmanesnius pasiūlymus, pavyzdžiui, susirašinėjime paminėti susitikimus, kurie susiję su kalendoriaus programėle.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Apple iPhone iOS
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT