Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 spalio 17d. 19:11

„iPhone 7“ būrio apžvalga: Vakarų fronte nieko naujo

Telefonas „iPhone 7“
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr. / Telefonas „iPhone 7“

Kompanija „Apple“ ne tik žino, kaip sukurti kokybiškus telefonus, bet ir puikiai supranta, kaip reikia sukurti reklamą. Neseniai pasirodę klasikinis „iPhone 7“ (4,7 colio įstrižainės) bei jo didysis brolis „7 Plus“ (5,5 colio įstrižainės) telefonai neturi jokių ryškesnių naujovių. Bet kokio kito gamintojo telefonas būtų greitai užmirštas, tačiau aplink naujuosius „Apple“ ragelius erzelio ir kalbos „internetuose“ tiesiog apstu.

Neapsigaukite, naujieji „Apple“ telefonai jokiais būdais nėra prastesni – jie tiesiog nuo praeitų metų 6S serijos skiriasi labai nestipriai. Jų išvaizda beveik visiškai nepasikeitė, o vidiniai patobulinimai vos pastebimi. Atrodytų, pasmerktas užmarščiai modelis, bet „Apple“ genijai sugalvojo, kaip galima būtų išsiskirti – septintuoju numeriu pažymėti „iPhone“ neteko ausinių lizdo.

Galima iki išnaktų ginčytis – kvailas ar vizionieriškas – šis žingsnis, tačiau „Apple“ ir vėl kreipia pokalbį į save. Ir nors didelė dalis Steve‘o Jobso adeptų keikia tokį sprendimą, milijonai žmonių pirks „septintukus“ – nes tai tiesiog „Apple“.

Visgi žvilgtelėjus iš arčiau į naujuosius telefonus, juose atsiradusios naujovės, nors ir smulkios, tačiau sudėjus viską į krūvą – jos tampa reikšmingos. Pažiūrėkime, kokiomis senomis ir naujomis naujienomis šiais metais palepino „Apple“.

Juodasis obeliskas

Daug iečių galima būtų sulaužyti, ginčijantis dėl to, kuris telefonas galingesnis, kurio ekranas spalvingesnis, ar akumuliatorius ištvermingesnis. Visgi reikia pripažinti, kad pirminis impulsas perkant telefoną yra jo išvaizda.

Septintoje serijoje „Apple“ nusprendė grįžti prie amžinai madingos ir elegantiškos spalvos – juodos. Nuo šiol galima rinktis iš sidabrinės, auksinės, rožinio aukso (apskritai, kas tie žmonės, kuriems patinka ši spalva?) spalvų bei juodos – vietoje „Space Grey“ modelio. „Apple“ įvedė ne vieną, bet du juodos atspalvius (liko dar 48): matinį-metalo „Black“ bei blizgų-juodo stiklo „Jet Black“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./iPhone 7
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./iPhone 7

Pastarasis atrodo tarsi paslaptingasis monolitas iš Stanley Kubricko kino filmo „2001: Kosminė odisėja“. Ant korpuso nesimato beveik jokių siūlių ar sujungimų, visas telefono „kūnas“ juodas ir blizgus tarsi ekrano stiklas – padėjus ant stalo taip ir tikiesi, kad jis pradės levituoti.

Ant blizgios „Jet Black“ nugarėlės jau po geros savaitės atsiranda pastebimi mikro įbrėžimai, kurie su kiekvienu naudojimo mėnesiu vis ryškėja ir pradeda erzinti.

Deja, su didžiu grožiu ateina ir didelis dėmesys detalėms. Ant blizgios „Jet Black“ nugarėlės jau po geros savaitės atsiranda pastebimi mikro įbrėžimai, kurie su kiekvienu naudojimo mėnesiu vis ryškėja ir pradeda erzinti. Kita blogybė yra riebaluotos „mozonės“ ant nugarėlės, tad pedantiško „Jet Black“ savininko geriausiu draugu taps skudurėlis akinių stiklams valyti.

Žinoma, išmanus išmaniųjų telefonų naudotojas tuoj mestels – abi blogybes išspręstų dėkliukas! Deja, uždėjus dėkliuką, šansai atskirti „iPhone 7“ nuo 6S serijos tampa misija (beveik) neįmanoma. Juk tą elegantišką juodąjį obeliską norisi ne slėpti silikone, o juo grožėtis. Hmm, gal visgi tas rožinis auksas nėra taip blogai?

Laikas sušlapti, bet dar neplauksime

„Apple“ visada ėjo technologinių naujovių priešakyje, tačiau vienu aspektu ji pavėlavo – tai telefonų atsparumas drėgmei. Nors kai kurių gamintojų „Android“ telefonai šį privalumą turėjo daugiau nei prieš metus, „iPhone 7“ bei „7 Plus“ modeliai tik šiais metais gavo IP67 ženklinimą, nurodantį, kad telefonui nieko neatsitiks, jei vandenyje jis neišbus ilgiau nei 30 minučių arba nepateks į didesnį nei vieno metro gylį.

TOPO CENTRO nuotr./„iPhone7“ pristatymas „Topo Centre“
TOPO CENTRO nuotr./„iPhone7“ pristatymas „Topo Centre“

Visgi nevertėtų bandyti šių ribų ir jei žiūrint „YouTube“ ar „Netflix“ (ar kokius kitokius:) filmukus vonioje, netyčia ragelis pliumptelės į vandenį, reikėtų jį kuo greičiau išžvejoti iš vandens – pabuvęs ilgiau ar giliau vandenyje, „septintukas“ visgi gali gauti galą. Tad jokio „Netflix“ baseino dugne.

„Apple“ visada ėjo technologinių naujovių priešakyje, tačiau vienu aspektu ji pavėlavo – tai telefonų atsparumas drėgmei.

Žemyn „naujovių“ spirale

Daugiausiai dėmesio septintojoje „Apple“ telefonų kartoje sulaukė gan kontroversiškas sprendimas – pašalinti ausinių lizdą. Taip, ant telefono nebebus tos skylutės, į kurią įdedamas ausinių kištukas. Vietoje to, „Apple“ rekomenduoja naudoti bevieles „Bluetooth“ ausines ir patogiai savo elektroninėje parduotuvėje pateikia tokias ausines už maždaug 160 eurų.

Beje, dėl šių bevielių ausinių patogumo, garso kokybės bei jų baterijos ištvermės kol kas negalime nieko pasakyti, tad laukite kitos apžvalgos.

Didieji technologijų išminčiai nesutaria, kaip vertinti šį „Apple“ žingsnį.

Visi didieji technologijų išminčiai nesutaria, kaip vertinti šį „Apple“ žingsnį. Galbūt jis paspartins bevielių ausinių revoliuciją, kai galėsime pamiršti tuo kaukus, kurie krepšyje nuolat iš ausinių laidų pina virves ir kasas? O gal tai tiesiog papildomas būdas atskirti tikrąjį ir mokųjį „Apple“ adeptą nuo apsimetėlio?

Tiesa, kompanija iš Kupertino palieka alternatyvą. Paprastas ausines taip pat galima naudoti, tik jas reikės prijungti per telefono apačioje esantį „Lightning“ lizdą – tam telefono dėžutėje rasite specialų laidą-adapterį. Anaiptol ne elegantiškas sprendimas – mažytis ir dėl to lengvai pametamas adapteris tampa dar viena detale, apie kurią reikės nuolat prisiminti, antraip teks likti be muzikos.

Mygtukas, kuris nenorėjo būti mygtuku

Bet, kaip sako liaudies išmintis, kažką prarandame, kažką atrandame. Tad ausinių lizdo vietą „Apple“ nusprendė panaudoti dviem tikslams – padidinti bateriją bei įmontuoti specialų vibruojantį elementą, kurį užvadino „Taptic engine“. Prie didesnės baterijos ir jos naudos dar sugrįšime, tačiau dabar daug įdomiau, ką gi daro tas vibravimas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Donatas Montvydas pristatė „Iphone 7“
Luko Balandžio / 15min nuotr./ „Iphone 7“

Pradėsime iš tolėliau – „iPhone 7“ ir „7 Plus“ ekrano apačioje esantis mygtukas jau nebėra mechaninis mygtukas, t.y. jis nejuda. Tačiau paspaudus jį, norisi lažintis, kad jaučiasi, kaip jis sujudėjo. Tiesa, jausmas toks lyg būtume įspaudę visą telefono apatinę dalį.

Mes kuriame virtualius dalykus, kurie kuo tiksliau atspindėtų realius. Ir tada pastarųjų atsisakome...

Šį mechaninio mygtuko paspaudimo įspūdį ir sukuria jau minėtas „Taptic engine“. Trumpai tariant, „Apple“ pašalino mechaninį mygtuką, tada išėmė ausinių lizdą ir vietoje jo įdėjo specialią detalę, kuri sukuria mechaninio mygtuko paspaudimo efektą. „Taptic engine“ sukuriami efektai naudojami ir kitur. Pavyzdžiui, perbraukus pirštu nuo ekrano viršaus, nusileidžia specialus pranešimų laukas – kai jo apačia paliečia ekrano apačią, atrodo, kad jis pagamintas iš matinio stiklo ir ką tik stuktelėjo į telefono apačią.

Taip pat šis vibruojantis elementas jau naudojamas kai kuriuose žaidimuose ir programėlėse virtualiems elementams sukurti realių įspūdį. Tačiau net ir turint omeny faktą, kad taip pašalinta mechaninio mygtuko gedimų rizika, šiame „Apple“ inžinierių ėjime glūdi visa nūdienių technologijų esmė. Mes kuriame virtualius dalykus, kurie kuo tiksliau atspindėtų realius. Ir tada pastarųjų atsisakome...

Viską matanti akis

„Apple“ telefonai turi vieną magišką savybę, kuriai iki šiol beveik niekas (žiūriu į tave, „Samsung“) nesugebėjo prilygti – tai fotoaparato kokybė. Ant abiejų modelių – „iPhone 7“ ir „7 Plus“ – nugarėlės įsitaisiusi kamera nesistengia rungtis su konkurentais megapikselių skaičiumi.

Tie patys 12 megapikselių (toliau MP), kaip ir 6S serijoje, papildyti ypač daug šviesos praleidžiančia f/1.8 diafragma bei vaizdo stabilizatoriumi puikius kadrus pagauna šiek tiek greičiau. Tiesa, skirtumus nuo praeitų metų modeliu darytų nuotraukų pastebės tik pedantai ir tikrieji „Apple“ adeptai. Virš ekrano esanti kamera, skirta asmenukėms daryti praturtėjo dviem megapikseliais – su 7 MP fotoaparatu daryti autoportretai dar labiau glostys bet kurio narcizo širdį.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Donatas Montvydas pristatė „Iphone 7“
Luko Balandžio / 15min nuotr./ „Iphone 7 Plus“

Tiems, kam „instagraminimas“ prilygsta savo būties realizavimui, vertėtų pasidairyti į didesnįjį brolį „iPhone 7 Plus“. Ant savo nugarėlės jis turi dvi akis – skirtingų židinio nuotolių objektyvai leidžia užfiksuoti tikrai meniškai atrodančias nuotraukas bei sukurti daugelį veidrodiniams fotoaparatams būdingų efektų. Dar niekada ypatingasis burgeris madingame gastropube neatrodė toks išraiškingas – išplaukęs fonas ir bokeh efektas išryškins ne tik burgerio grožį, bet ir pakels mus į aukštesnį hipsteriškumo lygmenį.

Apibendrinant, „iPhone 7“ fotoaparatas šiek tiek patobulintas, bet vargu ar pastebėsite didelį skirtumą lyginant su praeitų metų 6S modeliu. Tačiau „7 Plus“ yra padarytas gan reikšmingas žingsnis, tad jei fotografavimas yra jūsų aistra, apie šį modelį verta pagalvoti.

Galios, baterijos, ekranai

Septintosios kartos rageliuose įtaisytas dar galingesnis keturių branduolių procesorius A10. „Apple“ teigia, kad ši telefono „širdelė“ jam suteikia apie 50 proc. daugiau galios nei 6S serijoje montuojami A9 procesoriai. Tiesa, šiandien sunku būtų surasti programėlę ar žaidimą, kuriuo galima būtų patikrinti šį galios šuolį. Daug naudingesnė A10 funkcija yra tie keturi branduoliai, du iš kurių yra skirti darbuotis tada, kai telefonu neveikiame nieko ypatingai reiklaus. Darbuodamiesi, šiedu procesoriaus branduoliai naudoja mažiau energijos, todėl (teoriškai) telefono baterija turėtų „laikyti“ ilgiau.

Stipriai padidėjusia „iPhone 7“ akumuliatoriaus ištverme neteks pasidžiaugti – nepadėjo čia nei išimtas ausinių lizdas.

Tiesa, stipriai padidėjusia „iPhone 7“ akumuliatoriaus ištverme neteks pasidžiaugti – nepadėjo čia nei išimtas ausinių lizdas, nei taupesnis procesorius. Tuo tarpu, „7 Plus“ dėl šių naujovių laimėjo – šis ragelis pagaliau tapo tuo „Apple“ telefonu, kuris gali ištverti nuo aušros iki sutemų. Testuojant realiomis gyvenimo sąlygomis, jo baterija išlaikydavo apie 12 valandų, tad vieno naktinio krovimo pakakdavo nuo pirmo žadintuvo skambučio ryte iki paskutinio žvilgsnio į „Facebook“ naujienų juostą gulint lovoje.

Abiejų telefonų ekranai atrodo puikiai, tačiau didelių revoliucijų juose nesimato. Nors „Apple“ ir teigia, kad pagerino jų spalvų kokybę bei kontrastą, šiuos dalykus vėlgi turbūt mato tik ištikimieji kompanijos sekėjai.

Smagi savybė, kad nebereikia tapšnoti ekrano, pakėlus telefoną nuo stalo ar ištraukus jį iš kišenės – įrenginys pats „supranta“, kad reikia įjungti ekraną. Išmanus telefonas, ne kitaip. Kaip ir praeitų metų 6S modeliuose, ekranas yra jautrus prisilietimo ir paspaudimo stiprumui, tačiau ši savybė panaudota vos keliose „iOS“ operacinės sistemos funkcijose ir programėlėse. Todėl kelis kartus pažaidę, greičiausiai pamiršite apie šią „revoliucinę“ funkciją, taip išgirtą per praeitų metų 6S modelių pristatymą.

„Trumpa“ atmintis, „ilga“ kaina

Nepaisant to, kiek naujovių „Apple“ inžinieriai įdiegia naujausiuose telefonų modeliuose, jie visada sukuria stiprų įspūdį. Tiesa, taip pat niekada nenustoja stebinti savo dydžiu ir telefonų kainos – juk už tokią sumą Lietuvoje galima įsigyti pusėtiną automobilį.

Mažiausią vidinę atmintį – 32 gigabaitus (toliau GB) – turintis „iPhone 7“ modelis kainuoja 779 eurus („7 Plus“ atitinkamai kainuoja 919 eurų). Tokios talpos teoriškai turėtų pakakti, tačiau tikrovėje ji gan greitai užsipildys, todėl įžvalgesni pirkėjai turėtų rinktis 128 GB talpos modelį už 889 eurus („7 Plus“ atitinkamai už 1029 eurus). Vieni dievai težino, kodėl nėra 64 GB atminties modelio? Juk toks atminties kiekis būtų optimalus vidutiniam vartotojui. Beje, laukiantiems apokalipsės ir norintiems visur ir visada su savimi turėti visas nuotraukas, žaidimus, filmus ir muziką telefone, skirtas 256 GB „iPhone 7“ modelis už 999 eurus („7 Plus“ atitinkamai už 1139 eurus).

Išvados

Teatleidžia mums visi ištikimieji „Apple“ mokiniai ir apaštalai, jei nepaminėjome vienos kitos „iPhone 7“ bei „7 Plus“ „naujovės“. Ar verta pirkti naujuosius „septintukus“, žinant, kad taip iš esmės per daug niekas ir nepasikeitė? Tiems, kas turi „iPhone 6S“ ar didesnįjį „6S Plus“ – tikrai verta palaukti metus. Tuo tarpu, kas turi senesnius „Apple“ telefonus, pavyzdžiui, 5S seriją, šuoliukas į „septintuką“ bus tikrai reikšmingas.

Prieš darant šį sprendimą, reikėtų prisiminti, kad kitais metais „iPhone“ švenčia savo dešimtmetį.

Tačiau prieš darant šį sprendimą, reikėtų prisiminti, kad kitais metais „iPhone“ švenčia savo dešimtmetį.

Todėl galima numanyti, kad „Apple“ ta proga norės išleisti tikrai įspūdingą telefoną! Galbūt todėl šiais metais išleisti „septintukai“ tokie blankūs, nes visos tikros inovacijos buvo atidėtos jubiliejui?

Temos: 3 iPhone 7 iPhone Apple
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Dėl milijonus mokesčių mokėtojams kainuosiančios sutarties Vyriausybė sprendė slaptai

Aktualu

Vargas dėl atliekų Vilniuje nesibaigia: dalį gyventojų toliau piktina nevežamos šiukšlės

Aktualu

Regina Statkuvienė: Peštynės smėlio dėžėje. Pabaigos pradžia?

Sportas

Lietuvos futbolo gėda: du išimties tvarka į lygą priimti klubai surengė 12 įvarčių cirką

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Vardai

Iglė ir T.Juodsnukis Barselonos metro stotyje uždainavo B.Adamso „Heaven“: paklausykite dueto

24sek

„Žalgirio“ herojai gali išsiskirstyti: kokie šansai Kaune juos matyti ir kitą sezoną?

Menininkas Italijoje kuria „Fiat 500“ skulptūrą iš marmuro

Aktualu

Orai.lt: grįžta vasariški orai

Pasaulis kišenėje

Naujas pasų reitingas: lietuviškas dar pakilo – yra tarp vertingiausių pasaulyje

Aktualu

Dėl ryšių su V.Putinu kenčiantis R.Abramovičius: nuo Čiukotkos gubernatoriaus iki „Chelsea“ savininko

Kultūra

Mirė amerikiečių literatūros milžinas Philipas Rothas

24sek

Trilerį išgyvenę „Rockets“ krepšininkai išlygino serijos rezultatą

Gazas

Kaip atrodė pirmoji automobilio avarija, pasaulyje įvykusi dar prieš 247 metus

Gyvenimas

Renkamės aliejų: koks sveikiausias, kuris tinka kepimui, virimui ir salotoms

Vardai

Princo Harry kalbą tėvo 70-ojo gimtadienio proga nutraukė bitė: juoko nesulaikė ir žmona Meghan

Gyvenimas

Renginių dekoratorė I.Norvaišaitė: „Karališkųjų vestuvių floristė užkėlė aukštą kartelę“

Verslas

Maisto klastočių žala pasaulio ekonomikai – 49 mln. Eur per metus: ar žinote, ką dedate į burną?

24sek

Eurolygą laimėjusio „Lietuvos ryto“ nepilnamečiai lyderiai įkliuvo vartoję alkoholį

Gyvenimas

Indoneziją pamilęs Edgaras – apie pilotę žmoną, priimtą islamą, vietos mafiją ir nusipirktus vaikus

Naujienos

Aktualu

Dėl milijonus mokesčių mokėtojams kainuosiančios sutarties Vyriausybė sprendė slaptai

Aktualu

Vargas dėl atliekų Vilniuje nesibaigia: dalį gyventojų toliau piktina nevežamos šiukšlės

Aktualu

Regina Statkuvienė: Peštynės smėlio dėžėje. Pabaigos pradžia?

Sportas

Lietuvos futbolo gėda: du išimties tvarka į lygą priimti klubai surengė 12 įvarčių cirką

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Vardai

Iglė ir T.Juodsnukis Barselonos metro stotyje uždainavo B.Adamso „Heaven“: paklausykite dueto

24sek

„Žalgirio“ herojai gali išsiskirstyti: kokie šansai Kaune juos matyti ir kitą sezoną?

Menininkas Italijoje kuria „Fiat 500“ skulptūrą iš marmuro

Aktualu

Orai.lt: grįžta vasariški orai

Pasaulis kišenėje

Naujas pasų reitingas: lietuviškas dar pakilo – yra tarp vertingiausių pasaulyje

Aktualu

Dėl ryšių su V.Putinu kenčiantis R.Abramovičius: nuo Čiukotkos gubernatoriaus iki „Chelsea“ savininko

Kultūra

Mirė amerikiečių literatūros milžinas Philipas Rothas

24sek

Trilerį išgyvenę „Rockets“ krepšininkai išlygino serijos rezultatą

Gazas

Kaip atrodė pirmoji automobilio avarija, pasaulyje įvykusi dar prieš 247 metus

Gyvenimas

Renkamės aliejų: koks sveikiausias, kuris tinka kepimui, virimui ir salotoms

Vardai

Princo Harry kalbą tėvo 70-ojo gimtadienio proga nutraukė bitė: juoko nesulaikė ir žmona Meghan

Gyvenimas

Renginių dekoratorė I.Norvaišaitė: „Karališkųjų vestuvių floristė užkėlė aukštą kartelę“

Verslas

Maisto klastočių žala pasaulio ekonomikai – 49 mln. Eur per metus: ar žinote, ką dedate į burną?

24sek

Eurolygą laimėjusio „Lietuvos ryto“ nepilnamečiai lyderiai įkliuvo vartoję alkoholį

Gyvenimas

Indoneziją pamilęs Edgaras – apie pilotę žmoną, priimtą islamą, vietos mafiją ir nusipirktus vaikus

Žinau, ką renkuosi

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Melga

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT