Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 6d. 16:33

IT parodoje Vilniuje pristatomos inovatyvios technologijos iš visos Europos

Robotinė ranka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Robotinė ranka

Norint išvysti pažangias technologijas, kurios dar nepasiekė parduotuvių lentynų, nereikia keliauti į užsienį – gausybę išradimų ar inovatyvių idėjų galima pamatyti Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre vykstančiame informacinių ir ryšių technologijų (IRT) renginyje „ICT 2013“.

Renginio parodų paviljonuose savo idėjas, jų prototipus ar pačius produktus pristato ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos įmonės, startuoliai, mokslo įstaigos.

Elektroninė nosis tikrina produktų šviežumą
Elektroninė nosis tikrina produktų šviežumą

Specialiame Lietuvos stende lankytojų dėmesio laukia pirmoji pasaulyje elektroninė nosis, skirta mėsos, paukštienos ir žuvies kokybei bei šviežumui nustatyti. Alkoholio matuoklį primenantis aparatas, kelias sekundes „pauostęs“ maisto produktą, netrukus planšetės ar išmaniojo telefono ekrane parodo, ar jį saugu valgyti. Šią el. nosį sukūrusi įmonė „ART21“ ir Kauno technologijos universitetas parodoje tikisi sutikti strateginių partnerių.

Šalia šio stendo įsikūrė dar viena jaunatviška lietuvių komanda – „Friday Lab“. Jos atstovai pristato prekyboje netrukus pasirodysiantį žvejų draugą – išmanųjį žuvų ieškiklį „Deeper“. Nedidelis apvalus „sonaras“, plūduriuodamas ant vandens, į naudotojo telefoną siunčia duomenis apie tai, kur tuo metu yra daugiausiai žuvų. Tiesa, didesnio susidomėjimo šiuo produktu laukiama užsienyje, mat jo kaina sieks 200 eurų.

Stabtelėjus startuolių zonoje galima paklausyti akliesiems skirto aparato, kuris roboto balsu ištaria, kokios spalvos paviršių liečia. Arba pasižiūrėti, kaip mechaninė ranka renka rožes ir subeda jas į vieną puokštę. Kam to reikia? Tinginiams!

Inovatyvių produktų apstu ir užsienio įmonių stenduose. Čia galima pasisveikinti su robotine ranka, pasimokyti operuoti žmogų, išbandyti virtualios tikrovės akinius, susikurti trimatį kompiuterinį savo veido modelį ar net atsispausdinti dirbtinį organą.

Jei to negana, žiūrovų laukia trimatės projekcijos, kurias galima matyti be jokių specialių akinių, papildytosios realybės žaidimai, įvairiausios paskirties robotai ir tyrimų įranga.

„ICT 2013“ konferencija vyks iki lapkričio 8 dienos. Ji skirta esamiems ir būsimiems IRT sektoriaus atstovams, tyrimų ir plėtros bei inovacijų programų dalyviams. Jos metu svarstomi Europos IRT politikos klausimai, dalinamasi įžvalgomis ir ateities vizijomis, siekiama užmegzti ryšių bendradarbiavimui IRT verslo, tyrimų ir inovacijų lygmenyje.

„ICT 2013“ sudaro keturios pagrindinės dalys: tarptautinė konferencija, paroda, susitikimai ryšiams užmegzti ir investuotojų forumas. Parodoje prisistato per 180 IRT srities įmonių iš skirtingų šalių, veikia ir specialus 260 kv. m. dydžio Lietuvos paviljonas „Lithuanian Village“.

Investuotojų forume IRT srityje smulkų ar vidutinį verslą įkūrę ar ketinantys įkurti dalyviai gali pristatyti savo projektų idėjas investuotojams, dalyvauti specialiuose mokymuose, diskutuoti rūpimais klausimais su „verslo angelais“ ir korporaciniais investuotojais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT