Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 2d. 22:17

Įžeidimai internete – darbo metu iš savivaldybės kompiuterio

Klaviatūra
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Klaviatūra

Dažnai besiskundžiantys, kad turi daug darbų ir nespėja laiku jų atlikti, Biržų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai atranda laiko asmenų įžeidinėjimams viešojoje erdvėje.

Policija atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kad įžeidžiantys komentarai interneto erdvėje buvo paskleisti iš Biržų rajono savivaldybei priklausančios interneto prieigos, praneša Siaure.lt.

Tuo metu savivaldybės darbuotojai jau buvo gavę diplomus, kad išlaikė kompiuterinio raštingumo mokymus dėl naudojimosi interneto programa „Avilys“.

Tyrimas buvo pradėtas po to, kai į policiją kreipėsi biržietis teisininkas Vaidotas Ivanauskas. Jis paprašė ištirti nusikaltimą dėl viešo įžeidimo informacinėse erdvėse ir nustatyti prieigą, iš kurios buvo siųstas įžeidžiantis komentaras.

Tokį prašymą V.Ivanauskas policijai pateikė todėl, kad nustačius jį įžeidusį asmenį galėtų į teismą kreiptis privataus kaltinimo tvarka.

Paaiškėjo, kad V.Ivanauskui įžeidžiantis komentaras iš savivaldybės interneto prieigos buvo išsiųstas gegužės 19 dieną, 15.23 val. Tai buvo ketvirtadienis, eilinė darbo diena. Tokiu metu savivaldybės darbuotojams pietų metas jau pasibaigęs, yra pats darbo įkarštis.

V.Ivanauskas tvirtino pareikalausiąs rajono savivaldybės vadovų, kad būtų nustatyta, iš kurio darbuotojo kompiuterio buvo išsiųstas šis įžeidžiantis komentaras.

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Džėja sakė tik iš korespondentės išgirdęs, jog nustatyta, kad įžeidžiantys komentarai viešojoje erdvėje paskleisti iš savivaldybės interneto prieigos.

„Pradėsime tarnybinį patikrinimą. Jei bus nustatytas toks faktas, išsiaiškinsime, koks darbuotojas tai padarė, ir spręsime klausimą, ar jis iš viso tinkamas dirbti valstybės tarnyboje. Arba spręsime klausimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo“, – sakė V.Džėja.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT