Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 25d. 15:15

Izraelio bendrovė „Water–Gen“ pagamino įrenginį, kuris vandenį išgauna tiesiai iš oro

Vaikas prie fontano
123rf nuotr. / Vaikas prie fontano

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys rodo, kad pasaulyje priėjimo prie švaraus vandens neturi 780 mln. gyventojų, o dėl nešvaraus vandens sukeliamų ligų kasmet miršta 3,4 mln. gyventojų. Tačiau trečiojo pasaulio problemas žada pakeisti bendrovė iš Izraelio, kuri gamina geriamą vandenį iš oro. Ir tai daro labai efektyviai, rašo CNN.

„Water – Gen“ vandens išgavimui naudoja „GENius“šilumokaitį tam, kad vėsintų orą ir kondensuotų vandens garus.

„Švarus orus įeina į mūsų šilumokaitį „GENius“, kur iš oro išgaunamas vanduo ir talpinamas surinkimo dėkle“, – sako „Water – Gen“ vadovas Arye Kohavis.

„Water – Gen“ sukurta sistema gali pagaminti nuo 250 iki 800 litrų vandens per dieną, priklausomai nuo drėgmės ir oro sąlygų.

„Iš ten vanduo keliauja pro specialią vandens filtravimo sistemą, kuri pasirūpina, kad jame nebūtų biologinių ar cheminių teršalų, – tęsia jis. – Švarus vanduo laikomas vidiniame vandens bake, kuris užtikrina, kad vanduo ilgą laiką būtų aukštos kokybės.“

Prietaisas, galintis surinkti oro drėgmę, nėra naujiena – kitos bendrovės jau parduoda vandens generatorius komerciniam ir buitiniam naudojimui. Tačiau „Water-Gen“ tikina, kad jų kūrinys yra gerokai taupesnis, nes naudoja šaltesnį orą.

„Iki šiol iš oro vandenį mėgino išgauti kelios bendrovės. Tai atrodo paprasta, nes vandens oro kondensavimas ir yra vandens gavimas iš oro. Tačiau visa esmė slypi efektyvume – kiek vandens galima pagaminti sunaudojus kilovatą energijos“, – priduria A. Kohavio.

„Water – Gen“ sukurta sistema gali pagaminti nuo 250 iki 800 litrų vandens per dieną, priklausomai nuo drėgmės ir oro sąlygų.

Water - Gen nuotr./Vandens generatorius Water - Gen
Water - Gen nuotr./Vandens generatorius Water - Gen

Pirminis bendrovės tikslas buvo sukurti išradimą Izraelio gynybos pajėgoms. Dabar jis jau parduotas septynių valstybių armijoms. Vis dėlto, pasak A. Kohavio, iš išradimo naudos gali tikėtis ir besivystančių šalių vartotojai.

Jis pateikia skaičiavimus, kad gaminant vandenį šiuo aparatu jo savikaina siektų 1,5 Indijos rupijos (0,025 JAV dolerio), o ne 15 rupijų ( 0,25 dolerio), kaip dabar Indijoje mokama už litrą ar butelį geriamo vandens.

Dar vienas „Water – Gen“ kūrinys yra nešiojama vandens švarinimo sistema. Tai baterijomis veikiantis vandens filtravimo vienetas, vadinamas „Spring“. Šis prietaisas vienu kartu gali išfiltruoti iki 180 litrų vandens ir yra mobilus – telpa į kuprinę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT