-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonija turės laivą, gabenantį F-35B naikintuvus, bet negalės jo vadinti lėktuvnešiu

Kaip apibūdintumėte lėktuvnešį? Tai vienas iš tų laivų, kurių tipą galima atpažinti iš pirmo žvilgsnio. Ilgas plokščias denis su lėktuvų paleidimo katapulta, didelis angaras naikintuvams ir, dažnai, kelių laivų palyda. Būtent taip atrodys F-35B naikintuvais ginkluotas Izumo klasės laivas, bet Japonija nenori jo vadinti lėktuvnešiu.
Pakilimo denį reikės stipriai keisti - atsiras į viršų riestas galas, speciali danga ir katapulta.  ©Kaijō Jieitai (CC BY 2.0), commons.wikimedia.org
Pakilimo denį reikės stipriai keisti - atsiras į viršų riestas galas, speciali danga ir katapulta. ©Kaijō Jieitai (CC BY 2.0), commons.wikimedia.org

Japonija prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo stipri savo lėktuvnešiais. Salynas neturėjo daug gamtinių išteklių, todėl jų teko ieškoti plečiant teritoriją. Turint omenyje Japonijos geografinę padėtį, nieko keisto, kad laivynas buvo labai svarbus. Japonijos lėktuvnešiai padėjo surengti ne vieną sėkmingą ataką, įskaitant ir Perl Harboro puolimą. Tačiau po Antrojo pasaulinio karo viskas pasikeitė.

Pasibaigus karui (ir teisminiams procesams) japonai apsižvalgė aplinkui – viskas tapo griuvėsiais, įskaitant ekonomiką ir jaunų žmonių gyvenimus. Buvo priimtas sprendimas, kad Japonija nuo šiol bus pacifistine šalimi, todėl kai kurie dalykai buvo tiesiog uždrausti – Japonija negali turėti jūrų pėstininkų, bombonešių ir lėktuvnešių. Tačiau dabar laikai vėl pasikeitė – bent vieną lėktuvnešį Japonija tikrai turės, bet taip jo nevadins.

Izumo klasės laivai buvo pastatyti sraigtasparniams ©Hunini (CC BY 2.0), commons.wikimedia.org
Izumo klasės laivai buvo pastatyti sraigtasparniams ©Hunini (CC BY 2.0), commons.wikimedia.org

Nuostatos neatsisakoma, tačiau bus pristatyta naujas laivo tipas. Bent vienas Izumo klasės sraigtasparnių nešėjas bus perdarytas į „daugiafunkcinį pagrindinį operacijų laivą“. Toks sprendimas buvo skelbiamas anksčiau, tačiau buvo manoma, kad nuslūgus Šiaurės Korėjos grėsmei Japonija tokio brangaus plano atsisakys. Visgi ne Šiaurės Korėja Japonijai kelia didžiausią nerimą.

Kas yra Japonijos „priešai“

Rytų Kinijos jūroje yra salynas, kurį japonai vadina Senkaku salomis, o kinai – Diaoju salomis. Šios salos nėra gyvenamos, tačiau po jomis slypi didžiuliai gamtinių išteklių klodai. Neišvengiamai, Japonija mano, kad salos turi priklausyti jai, bet Kinija turi kitokių minčių. Kinijos oro pajėgos dažnai skraido virš šių salų, o japonai netoliese sukiojasi laivais. Blogiausia tai, kad kinai drąsiai naikintuvus buvo pasukę ir virš japonų apgyvendintų Riūkiū salų. Čia Japonija turi vos vieną karinių oro pajėgų bazę, kuriai apsiginti būtų labai sunku. Taigi reikalingas lėktu...daugiafunkcinis pagrindinis operacijų laivas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius