-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jau kitą savaitę gali išaiškėti, ar britai įsileis „Huawei“ į savo 5G tinklus

Didžioji Britanija kitą savaitę turėtų paskelbti, ar ketina leisti Kinijos technologijų milžinei „Huawei“ dalyvauti diegiant naujosios kartos mobiliojo ryšio 5G tinklus, penktadienį pranešė JK verslo ir energetikos sekretorė Andrea Leadsom.
„Huawei“
„Huawei“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pasak vyriausybės pareigūnės, sprendimas šiuo metu dar nėra priimtas, tačiau greičiausiai tai bus padaryta ateinančią savaitę.

Tuo tarpu yra pasigirdę prielaidų, kad Jungtinė Karalystė gali leisti „Huawei“ dalyvauti tiekiant „nepagrindinius“ 5G mobiliųjų tinklų elementus, tokius kaip antenos ir bazinės stotys, tvirtinamos prie stulpų ir stogų.

JK sąjungininkė JAV yra uždraudusi „Huawei“ dalyvauti 5G tinklų diegime, nerimaudama dėl grėsmės nacionaliniam saugumui.

Bendrovė tokius įtarimus griežtai neigia.

Be to, JAV ėmėsi pastangų įtikinti ir JK padaryti tą patį ir net pagrasino apriboti keitimąsi žvalgybos informacija tarp dviejų sąjungininkų, jei JK nepaklus šiam reikalavimui.

A.Leadsom šią savaitę teigė, kad sprendimas bus priimtas „greitai“ ir pridūrė, kad turi būti atsižvelgta į daugybę veiksnių.

Tokie veiksniai apima „kitų paslaugų teikėjų prieinamumą“ ir „darbus, kuriuos „Huawei“ jau nuveikė Jungtinėje Karalystėje“, pridūrė A.Leadsom.

Verslo ir energetikos sekretorė teigė, kad Didžioji Britanija, skirtingai nei JAV, pastaruosius 15 metų savo sistemose naudojo „Huawei“ technologijas.

Saugumo agentūros laikosi nuomonės, kad iki šiol joms pavyko tinkamai valdyti rizikas ir kad jos pajėgios tai daryti ir 5G tinklų atžvilgiu, pažymėjo pareigūnė.

Be to, visiškas „Huawei“ technologijų uždraudimas gali kainuoti „milijardus“ svarų ir atidėti 5G ir viso pluošto plačiajuosčio ryšio įdiegimą.

Taip pat problema yra tai, kad tik nedaugelis kitų bendrovių gali pasiūlyti technologijas, kurias naudoja „Huawei“.

„Huawei“ yra pigiausia ir pažangiausia alternatyva ypač greitam duomenų perdavimui, kuris reikalingas technologijose, naudojamose, pavyzdžiui, autonominiuose automobiliuose ar nuotoliniu būdu valdomuose gamykliniuose robotuose.

„Šiuo atveju kalbame apie rinkos ribotumą“, – teigė A.Leadsom ir pridūrė, kad nors ateityje problemą bus galima išspręsti, tačiau šiuo metu „esame ten, kur esame“.

Jungtinėje Karalystėje diskusijos apie „Huawei“ trunka jau daugiau nei metus, šalyje vykstant politinei suirutei dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius