Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiek muzikantai uždirba internete ir „ant žemės“?

A.Makejevo gitara
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gitara
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos grupė „Uniform Motion“ savo gerbėjams išsipasakojo, kiek ji uždirba iš muzikos įrašų transliacijų ir pardavimų internete, o kiek – prekiaudama kompaktiniais diskais ir vinilinėmis plokštelėmis.

Neseniai savo trečiąjį albumą „One Frame Per Second“ išleidusi grupė savo tinklaraštyje paviešino skaičius, kurie leidžia suprasti, kad muzika internete prekiauti neapsimoka, o kompaktinius diskus ir vinilines plokšteles verta „kepti“ tik jei esi užtikrintas, kad jie bus populiarūs, rašo Gizmodo.com.

Naująjį albumą skaitmeniniu formatu galima nusipirkti iš tokių interneto parduotuvių, kaip „iTunes“, „AmazonMP3“ ir „eMusic“. Taip pat jo galima pasiklausyti svetainėje „Spotify“ ir „Deezer“. Be to, jie išleido CD ir vinilinės plokštelės versijas. „Tačiau jų negalėsite rasti muzikos įrašų parduotuvėse, kadangi mes nepriklausome jokiai įrašų kompanijai, o tai reiškia, kad neturime galimybės platinti savo albumą parduotuvėse“, – rašo grupės nariai.

Toliau jie nurodo, kiek pajamų iš kiekvienos tarnybos jie gaus, jei gerbėjai klausysis jų muzikos ar nusipirks kūrinių.

Internetas nepelningas

Svetainėje „Spotify“ už vieną dainos perklausymą grupė gauna 0,0041 dolerio. Jei vieną kartą perklausomas visas albumas (9 dainos), grupės sąskaita pasipildys 0,04 dolerio. Taigi perklausius albumą šimtą kartų grupė gaus 4 dolerius. „Jei naudojate nemokamą „Spotify“ versiją, jums tai nieko nekainuos. „Spotify“ užsidirba iš reklamų. Jei naudojate mokamą, neįsivaizduojame, kaip jie skaičiuoja pinigus, nes šią informaciją jie atskleidžia tik didžiosioms įrašų kompanijoms“, – nurodo „Uniform Motion“.

Dauguma atvejų, išties ekonomiškai naudingiau apskritai neprekiauti muzika, – pastebi muzikantai.Tarnyba „Deezer“ moka kiek daugiau: už vieną dainos perklausą autoriui atitenka 0,0083 dolerio, o perklausius visas albumo dainas grupei atiteks 0,072 dolerio. Perklausius albumą šimtą kartų, grupė gaus 7,17 dolerio. Kaip ir „Spotify“, „Deezer“ neatskleidžia, kaip dalinami pinigai, jei žmonės naudoja mokamą versiją.

Tinklalapyje „eMusic“ muzikos galima atsisiųsti tik užsiprenumeravus kurią nors paslaugą. Dainos ir albumo kaina priklausys nuo pasirinkto plano, tačiau grupė nurodo, kad už vieną dainą jai atiteks apie 0,29 dolerio, o už albumą – 2,6 dolerio.

„AmazonMP3“ albumą galima nusipirkti už 9,81 dolerio. Autoriai nurodo, kad jiems atiteks 6,86 dolerio (apie 70 proc.).

Tokį pat procentą autoriui atiduoda ir „iTunes“, kur albumą „One Frame Per Second“ galima įsigyti už 8,66 dolerio.

Už prekybą teko susimokėti

Tiesa, už tai, kad galėtų vienerius metus prekiauti albumu „iTunes“, „Spotify“ ir „Amazon“ interneto parduotuvėse grupei teko sumokėti 144 dolerius. „Taigi mes nieko neužsidirbsime, kol bent 24 žmonės nusipirks mūsų albumą „iTunes“, arba bus parduota 150 dainų, arba mūsų dainos bus perklausytos dešimtis tūkstančių kartų „Spotify“! Dauguma atvejų, išties ekonomiškai naudingiau apskritai neprekiauti muzika“, – pastebi muzikantai.

Dainas arba albumą gerbėjai gali nemokamai atsisiųsti arba nusipirkti ir tiesiogiai iš grupės, sumokant tiek, kiek jie patys nori.

„Jei nuspręsite sumokėti 7 dolerius, „Paypal“ pasiims 0,51 dolerio, „Bandcamp“ – 1,03 dolerio, o mums liks 5,35 dolerio. Prekiauti muzika „Bandcamp“ mums nieko nekainuoja. Jei nuspręsite nemokėti nieko, mes negausime nieko, tačiau jūs bent jau neatiduosite savo pinigų netiesiogiai didžiosioms įrašų kompanijos, kas, panašu, vyksta „Spotify“ atveju“, – teigia „Uniform Motion“.

CD ir vinilus „kepė“ skaičiuodami

Tiesiogiai iš atlikėjų galima nusipirkti ir kompaktinį diską. Jis kainuoja 14 dolerių. „Paypal“ už pervedimą nuskaičiuoja 0,71 dolerio, „Bandcamp“ – 2,07 dolerio. Taigi grupei lieka maždaug 11,04 dolerio.

Tačiau pagaminti kompaktinį diską kainuoja apie 5 dolerius: pats CD kainuoja 1,66 dolerio, lankstinukas – 0,69 dolerio, įpakavimas – 2,48 dolerio, o ant jo užklijuotas lipdukas – dar 0,48 dolerio. Taigi už CD pardavimą grupė uždirba apie 6 dolerius.

Norint nusipirkti vinilinę plokštelę teks pakloti 21 dolerį. „Bandcamp“ nuo šios sumos pasiims 3,1 dolerio, „Paypal“ – 0,89 dolerio, o grupei liks 16,69 dolerio.

Vienos vinilinės plokštelės su įpakavimu gamyba grupei kainavo apie 6 dolerius, taigi pardavę vieną plokštelę jie užsidirbs apie 10 dolerių. Grupė neatmeta, kad vinilinės plokštelės kaina ateityje gali būti sumažinta, mat jiems teko užsakyti 250 vinilinių plokštelių (tai mažiausias galimas užsakymas). Taigi tam, kad nepatirtų nuostolių, grupei reikia parduoti bent 72 vinilines plokšteles. „Kol kas pardavėme 30. Jei pasieksime 72, šiek tiek sumažinsime kainą“, – teigia muzikantai.

Temos Amazon, Muzika
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT