Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 6d. 14:56

Kinija kuria karinį laivą, kokio neturi net amerikiečiai: plauks ir paviršiumi, ir po vandeniu

chinas-massive-warship-of-the-future-can-hide-under-water-today-news
Kinijos karo laivas

Kinija kuria ypatingą karinį laivą, kuris gali greitai pakeisti jėgų pusiausvyrą vietiniuose vandenyse. Vadinamasis „Arsenalo laivas“ galės plaukti virš vandens paviršiaus ar panėręs ir turės šimtus ar net tūkstančius raketų paleidimo vamzdžių. Tiesa, Kinija nėra pirmoji valstybė, kuri apie tokį laivą pagalvojo.

Iš tikrųjų originali idėja priklauso amerikiečiams, kurie apie arsenalo laivą galvojo dar dešimtajame praeito amžiaus dešimtmetyje. Mintis labai paprasta, bet kartu ir geniali. Laivas statomas kuo didesnis, potencialiai panaudojant tankerių ar krovininių laivų korpusus. Juose įrengiama visa galybė raketų paleidimo vamzdžių. Tokia sistema galėtų būti ginkluota „Tomahawk“, SM-2, SM-3 ar kitomis raketomis.

Nors toks arsenalo laivas teoriškai nebūtų labai brangus, jis savo ugnies galia lenktų kitas alternatyvas. Visgi JAV tokio laivo idėjos atsisakė, nes jo tuo metu vykstančiuose konfliktuose paprasčiausiai nereikėjo. JAV liko prie įprastų lėktuvnešių, povandeninių laivų ir kreiserių. Tačiau dabar Kinija arsenalo laivus mato kaip galimybę greitai padidinti savo laivyno galią.

Kai kurie šaltiniai skelbia, kad Kinija kuria paviršinį laivą, kuris tam tikrais atvejais gali panerti, išvengdamas priešo radaro. Kiti pasakoja, kad Kinija kuria paprastą povandeninį laivą, ginkluotą šimtais raketų. „Popular Science“ ir „Popular Mechanics“ mano, kad tai du atskiri arsenalo laivai – vienas povandeninis, o kitas – ne.

VIDEO: China's Massive Warship Of The Future Can Hide Under Water - Today News

Ekspertai mano, kad kinų statomas prototipas turės apie 300 raketų paleidimo vamzdžių. Šiuo metu daugiausia jų turi Pietų Korėjos „Sejong the Great“, turintis 128 tokius vamzdžius. Povandeninė arsenalo laivo versija tikriausiai turėtų apie 200 tokių vamzdžių.

Arsenalo laivai atlieka tik vieną funkciją – vieną taikinį apšaudo raketų lietumi. Jie negali kovoti prieš povandeninius laivus, negali atlikti specialių operacijų, nukreiptų prieš piratus, jie net negali kovoti vieni. Arsenalo laivus visuomet turi lydėti kiti laivai, galintys ginti nuo potencialių užpuolikų ar pranešti apie taikinius. Todėl pasaulio vandenynuose veikiančiam laivynui jie nėra tokie naudingi.

Kita vertus, Kinija tikriausiai jiems numatė tik vieną užduotį – neleisti jokiems kitiems laivams laisvai plaukioti Pietų Kinijos jūros vandenyse. Patys kinai spėlioja, kad pirmasis toks laivas bus pademonstruotas jau 2020 metais.

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT