Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ko žmonės nori iš šiuolaikinių išmaniųjų telefonų?

Motorola Moto G
Scanpix nuotr. / Motorola Moto G
Šaltinis: FaceIT.lt
0
A A

Britų tinklalapis uSwitch.com atliko daugiau nei 1600 vartotojų internetinę apklausą, kuria buvo siekiama išsiaiškinti, ko šiuolaikinis vartotojas nori iš išmaniųjų telefonų. Pažvelgus į gautus rezutatus matyti, kad gamintojai anaiptol ne visuomet atsižvelgia į vartotojų norus.

Net 89% apklaustųjų kaip svarbiausią išmaniojo savybę įvardino ilgą baterijos darbo laiką. Antroje vietoje – įrenginio atsparumas vandeniui ir dulkėms (67%). Trečioje vietoje liko kameros optinio priartinimo galimybė (66%).

Taigi vartotojų prioritetas yra ne galingiausias procesorius ar itin aukšta sensorinio ekrano raiška.

Jeigu kalbėtume apie populiariausiuose „Samsung“ ir „Apple“ išmaniuosiuose telefonuose įdiegtas naujas technologijas, 75% apklaustųjų yra visiškai nesvarbi žvilgsnio sekimo funkcija, esanti „Samsung Galaxy“ serijos flagmanuose. 69% vartotojų visiškai nesvarbu, ar jų telefonuose yra asmeninio balso asistentai, pavyzdžiui, „S Voice“ ar „Siri“.

Šiandien mobilių įrenginių gamintojai nežino, kuo dar būtų galima nustebinti vartotoją bei patraukti jo dėmesį.

Vartotojams nesvarbi ir „Amazon“ išmaniojo funkcija, kuri leidžia stebėti ekrane 3D vizualizaciją be specialių akinių (technologija  Dynamic Perspective). Tai pažymėjo 60% apklaustųjų.

48,5% respondentų pasisakė už tai, kad išmaniojo telefono ekranas turėtų specialią dangą, kuri neleistų greitai susikaupti pirštų atspaudams bei kitiems nešvarumams, gadinantiems mobilaus įrenginio estetinį vaizdą.

Kas aštuntas apklaustasis teigė, kad apskritai nesinaudoja išmaniuoju telefonu, o tenkinasi paprastu mobiliu įrenginiu. 50% iš jų pareiškė, kad jiems nereikia didesnio funkcionalumo, tuo tarpu 28% respondentų dar neturi reikiamos sumos norimam išmaniajam telefonui įsigyti.

Tyrimą atlikusio puslapio atstovas Ernestas Doku pareiškė, kad šiandien mobilių įrenginių gamintojai nežino, kuo dar būtų galima nustebinti vartotoją bei patraukti jo dėmesį – diegiami dažnai nereikalingi įrankiai, tokie kaip išlenkti ekranai, virtualūs asistentai, 3D grafiką akcentuojančios technologijos, o vartotojo prioritetai, renkantis mobilią elektroniką, yra visiškai kitokie.

Antra vertus, išmaniųjų telefonų gamintojai neketina taip lengvai atsisakyti milijardinių pajamų, todėl bando bet kokiomis priemonėmis sukurti paklausą. Taip atsiranda telefonai su galingiausiais procesoriais, kurių galios nėra kur realizuoti. Dabartinius Full HD ekranus telefonuose keičia 2560×1440, ruošiamos 3840 x 2160 taškų raiškos matricos…

Visa tai gražiai atrodo popieriuje, tačiau praktikoje neigiamai veikia pagrindinį vartotojų prioritetą – ilgą baterijos darbo laiką.

FaceIT.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT