Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokią žalą smegenims ir kūnui daro elektros šokas?

Elektros šokas
Youtube iliustr. / Elektros šokas
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Elektros šoko įtaisas, kurį įprastai vadiname „tazeriu“, yra plačiai žinomas ginklas, galintis taikinį elektros srove paveikti per atstumą ar tiesiogiai prilietus. Nors ginklas neskirtas žaloti, tačiau iš tiesų turi ir tamsiąją pusę.

Savigynai skirti elektrošoko įtaisai veikia žmogų aukštos įtampos ir didelio dažnio elektros iškrova, kurie parinkti taip, kad blokuojančiai veiktų periferinę nervų sistemą.

Skaičiai iškalbingi. Natūraliai žmogaus nervų sistemoje generuojama ne daugiau kaip 100 milivoltų įtampa. O elektrošoko metu įtampa padidėja 500 000 kartų.

VIDEO: Here’s how much damage a stun gun does to your brain and body

Trumpalaikė, sekundės dalies trukmės iškrova sukelia skausmą ir paralyžiuoja raumenis, kelių sekundžių iškrova – sukelia orientacijos ir pusiausvyros praradimą.

Patiriami nemalonūs pojūčiai: ne tik skausmas, bet ir atminties sutrikimai, kurie, atsižvelgiant į poveikio stiprumą, be liekamųjų pasekmių išnyksta apytikriai per valandą.

Tačiau tamsioji „tazerių“ poveikio pusė dažnai nutylima. Yra žinoma atvejų, kai panaudotas elektrošokas sukėlė epilepsijos priepuolius. Sykį buvo netyčia pataikyta į akį, ir žmogus liko aklas. Daugybę kartų žmonės, prieš kuriuos buvo panaudotas elektrošokas, prarado sąmonę.

Vėliau buvo išsiaiškinta, jog nuo elektrošoko stimuliacijos pasireiškia stipri širdies skilvelių tachikardija ir dažnai trumpam sustoja širdis. Tačiau yra žinomas ir ne vienas mirties atvejis.

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT