Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 25d. 21:17

Kokios vaizdo plokštės labiausiai tinka kriptovaliutų kasimui?

Valiutų kasimo „avilys“
123RF.com nuotr. / Valiutų kasimo „avilys“

Kol vaizdo plokščių gamintojai deklaruoja savo prielankumą žaidimų mėgėjams, kriptovaliutų kasimo verslu užsiimantys asmenys į tokius pareiškimus žiūri ganėtinai atsainiai ir toliau plečia savo fermas: jeigu 2017 m. antroje pusėje kilo milžiniško susidomėjimo šiuo verslu banga, tai bent jau 2018 m. pradžioje atoslūgio ženklų nesimato.

Dar labiau – rinkos pionierių sėkmės istorijos užkrečia vis daugiau žmonių, vis daugiau jų nori iškasti savo kibernetinį lobį – nesvarbu, ar jis vadintųsi „Bitcoin“, ar „Ethereum“, ar kaip nors kitaip. O pagrindinis įrankis šioms monetoms kasti – tai ne kastuvai, o pačios galingiausios vaizdo plokštės, siūlančios geriausią kainos ir našumo santykį, rašo „TechRadar“.

Šios svetainės žurnalistai kriptovaliutų kasėjams sukūrė gidą, padėsiantį išsirinkti tinkamiausias vaizdo plokštes, leisiančias pradėti pildyti savo kišenes kaip įmanoma greičiau. Jie sudarė sąrašą iš šešių vaizdo plokčių ir vertino jas pagal pradinę kainą, našumą, elektros sąnaudas bei kitus galimus ypatumus.

Tiesa, dėl smarkiai išaugusios paklausos tokių plokščių kaina pastaraisiais mėnesiais yra smarkiai nutolusi nuo tų, kuriomis jas rekomenduoja pardavinėti procesorių gamintojai, nes kriptovaliutų kasėjai jas išperka vos atsiradus pirmai galimybei.

Na, bet jeigu sugebėsite rasti šiame sąraše esančių plokščių už įkandamą kainą – džiaukitės ir nedvejokite.

Visų kriptovaliutų – žinomiausios iš jų yra „Bitcoin“ ir „Ethereum“ – esminė savybė yra ta, jog nauji valiutos vienetai yra generuojami ir šiais virtualiais pinigais tarp skirtingų asmenų keičiamasi be jokio valstybių kontroliuojamų finansinių institucijų kišimosi. Iš dalies jos tapo itin patrauklios dėl to, kad šias kriptovaliutas galima „kasti“ ir paprasčiausiais asmeniniais kompiuteriais. Daugelis kriptovaliutų – pavyzdžiui, „Ethereum“ – yra kuriamos atliekant matematines duomenų transformacijas (angl. hashing), kurioms reikalingi milžiniški skaičiuojamieji pajėgumai – svarbiausia, kad kompiuteryje būtų galinga vaizdo plokštė su dideliu kiekiu grafinės atminties.

Taigi, vertinant geriausias vaizdo plokštes virtualių pinigų kasimui atminkite, atkreipkite dėmesį ne tik į paties procesoriaus modelį ar energijos sąnaudas, bet ir į atminties kiekį. Tikėtina, kad pirmieji bandymai vaizdo plokštėmis kasti virtualius pinigus nuvils – uždarbis nebus toks didelis, kaip tikimasi, tačiau turint drąsos ir galimybių investuoti į dideles kriptovaliutų kasimo fermas bus galima džiaugtis ganėtinai solidžiu pinigų srautu. Tiesa, kad investicijos atsipirktų greičiau, reikia aiškiai žinoti, už ką mokate pinigus.

1. „Nvidia GeForce GTX 1070“

Procesoriaus dažnis: 1,506 GHz; Atmintis: 8GB GDDR5; Atminties dažnis: 8 GHz; Elektros jungtis: 1 x 6-pin; Energijos sąnaudos: 150W; Išvesties jungtys: 3 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0, DL-DVI

Kainos Lietuvos interneto parduotuvėse svyruoja nuo 550 iki 1100 eurų; „nVidia“ rekomenduojama kaina 400 JAV dolerių.

Privalumai

Mažos energijos sąnaudos

Didelė skaičiavimo sparta

Trūkumai

Aukšta kaina

VIDEO: 184+ m/h Ethereum mining on 1070 GTX - ROI 3 months on current difficulty!!

„Nvidia's GTX 1070“ – ne tik puiki vaizdo plokštė žaidimų mėgėjams. Tai – ir pats geriausias „kastuvas“ kriptovaliutų kasėjams. Taip yra dėl to, kad plokštė sugeba išspausti itin aukštą, 30 mh/s matematinių transformacijų greitį, tuo pačiu labai saikingai vartodama elektros energiją. Atminkite, kuo daugiau energijos sunaudoja vaizdo plokštė, tuo brangiau kainuos jos išnaudojimas pilnu pajėgumu – o tai mažins investicijų grąžą. Kaip ir daugelis kitų paskutinės kartos „nVidia“ plokščių, 1070 modelis yra ganėtinai brangus, tačiau jeigu ketinate kriptovaliutas kasti ilgą laiką, tai nieko geresnio tiesiog nerasite.

2. „AMD Radeon RX 580“

Procesoriaus sparta: 1,257 GHz; Atmintis: 8GB GDDR5; Atminties dažnis: 8 GHz; Elektros jungtys: 1x 8-pin, 1 x 6-pin; Energijos sąnaudos: 185W; Išvesties jungtys: 1 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0

Kaina Lietuvos interneto parduotuvėse – nuo 780 eurų; gamintojo rekomenduojama mažmeninė kaina 220 JAV dolerių.

Privalumai

Gera (gamintojo rekomenduojama) kaina

Aušinimas

Trūkumai

Dėl itin didelio populiarumo tarp kasėjų beveik neįmanoma gauti arba kaina būna labai didelė

VIDEO: RX 580 8GB Hynix Hashrate | Zcash | Monero | Ethereum | Vertcoin |

„AMD Radeon RX 580“ – vienos geriausių vaizdo plokščių kriptovaliutų kasimui. Būtent dėl to jos tapo savo pačių populiarumo aukomis – įsigyti jas labai sunku, o jeigu ir rasite, tai kainos bus užkeltos iki tiek, kad jų patrauklumas smarkiai sumažės. Kaip bebūtų, jų populiarumas yra lengvai pateisinamas: jos sugeba pasiekti puikų 29 mh/s matematinių transformacijų atlikimo greitį, o energijos sąnaudos – visai pakenčiamos. Jeigu nepatingėsite atlikti keleto modifikacijų – tikrai būsite patenkinti jų galimybėmis. „“

3. „AMD Radeon RX 480“

Procesoriaus dažnis: 1,120 GHz; Atmintis: 8GB GDDR5; Atminties dažnis: 8Gbps; Elektros jungtys: 1x 8-pin, 1 x 6-pin; Energijos sąnaudos: 150W; Išvesties jungtys: 1 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0

Lietuvos interneto parduotuvėse nesiūloma; užsienio interneto parduotuvėse apie 870 eurų; gamintojo rekomenduojama kaina 220 JAV dolerių.

Privalumai

Nebrangi

Geras našumas

Trūkumai

Labai sunku gauti

VIDEO: Ethereum Mining - RX480 vs RX580

Jeigu sugebėtumėte šią plokštę gauti už kainą, panašią į rekomenduojamą gamintojo, tai būtų labai nebrangus būdas tapti efektyviu kriptovaliutos kasėju. Mat tai yra už „AMD Radeon RX 580“ senesnės kartos plokštė, tad ir jos kaina po naujos serijos išleidimo buvo šiek tiek pamažinta. Vėl gi, su sąlyga, kad tai yra ne paklausos diktuojama, o gamintojo pasiūlyta kaina. Būtent didelis plokštės našumas – 28 mh/s – ir mažos energijos sąnaudos yra priežastys, dėl kurių šios plokštės beveik neįmanoma rasti parduotuvių lentynose ar sandėliuose.

4. „AMD Radeon RX Vega 56“

Procesoriaus dažnis: 1,156 GHz; Atmintis: 8GB HBM2; Atminties dažnis: 800MHz; Elektros jungtys: 2 x 8-pin; Energijos sąnaudos: 210W; Išvesties jungtys: 3 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0

Kaina Lietuvos interneto parduotuvėse apie 860 eurų; gamintojo rekomenduojama kaina 400 JAV dolerių.

Privalumai

Labai geras kriptovaliutų kasimo našumas

Trūkumai

Didelės energijos sąnaudos

Kaista

„AMD Radeon RX Vega 56“ šiuo metu yra vienos geriausių vaizdo plokščių pagal kainą pasaulyje. Našumo testai rodo, kad ji yra spartesnė už „nVidia GTX 1070“. Tiesa, interneto paieška parodė, kad prekybininkai tokių plokščių pasiūlyti negali – jos jos išperkamos nepalyginamai greičiau nei karštos bandelės. O jeigu ir rasite, kur tokią plokštę įsigyti, tai kaina tikrai nedžiugins. Įvertinus dar ir tai, kad šios plokštės energijos sąnaudos yra nemenkos, sujungus kelias tokias plokštes gaunama ganėtinai brangi ir brangiai veikianti sistema. Bet už tai gerai kasanti virtualius pinigus. Taigi, jeigu sugebėsite tokią plokštę rasti už pakenčiamą kainą – tikrai verta susimąstyti.

5. „Nvidia GTX 1080 Ti“

Procesoriaus dažnis: 1,480 GHz; Atmintis: 11GB GDDR5X; Atminties dažnis: 11 GHz; Elektros jungtys: 1 x 6-pin; 1 x 8-pin; Energijos sąnaudos: 250W; Išvesties jungtys: 3 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0

Kaina Lietuvos interneto parduotuvėse apie 1050 eurų; gamintojo rekomenduojama kaina 700 JAV dolerių.

Privalumai

Neįtikėtinai galinga

Puikūs skaičiavimo rodikliai

Trūkumai

Brangi pirkti

Brangi naudoti

NVIDIA pristatė vaizdo plokštę „GeForce GTX 1080 Ti“
NVIDIA pristatė vaizdo plokštę „GeForce GTX 1080 Ti“

„Nvidia GTX 1080 Ti“ yra turbūt brangiausia žaidimams skirta vaizdo plokštė pasaulyje – tai yra pati geriausia vaizdo plokštė tiems, kurie nori mėgautis žaidimais be jokių trikdžių net ir 4K raiška. Taip pat tai yra pats našiausias pasaulyje kriptovaliutų „kastuvas“. Tačiau ne be trūkumų. Visų pirma, tai yra ir pati brangiausia vaizdo plokštė iš esančių šiame sąraše. Be to, lyginant su kitomis plokštėmis, jos energijos sąnaudos yra labai didelės. Tai reiškia, kad investicijų grąža bus mažesnė, o investicijų susigrąžinimo laikas – ilgesnis. Bet jeigu galite sau leisti tiek daug investuoti (arba jeigu norėsite šias plokštes išnaudoti dar ir žaidimams), tai rezultatai tikrai nudžiugins – ši plokštė virtualią valiutą generuos 32 mh/s greičiu.

6. „Nvidia GTX 1070 Ti“

Procesoriaus dažnis: 1,607 GHz; Atmintis: 8GB GDDR5; Atminties dažnis: 8GHz; Elektros jungtys: 1 x 6-pin; 1 x 8-pin; Energijos sąnaudos: 180W; Išvesties jungtys: 3 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0

Privalumai

Galinga

Puikūs našumo rodikliai

Trūkumai

Brangesnė nei 1070

Didesnės energijos sąnaudos

Kaina Lietuvos interneto parduotuvėse apie 800 eurų; gamintojo rekomenduojama kaina 450 JAV dolerių.

„GTX 1070“ yra pačioje kriptovaliutų kasimui tinkamiausių plokščių sąrašo viršūnėje, o „GTX 1070 Ti“ yra jos atnaujinta ir patobulinta versija. Pavyzdžiui, naujesnė plokštė siūlo didesnį procesoriaus dažnį. Todėl nenuostabu, kad ir šios plokštės našumas yra fantastiškas. Tačiau esama priežasčių, dėl kurių ši plokštė sąraše nėra aukščiau. Visų pirma, ji yra gerokai brangesnė už 1070 plokštę be ženkliuko „Ti“. Tad bandymas uždirbti iš kriptovaliutų jau patirs vieną smūgį. Antrą smūgį suduos šiek tiek didesnės energijos sąnaudos. Galų gale trečią smūgį suduos šios plokštės tvarkyklių klaidos, dėl kurių plokštės našumas kasant kriptovaliutas yra mažesnis nei galima būtų tikėtis. Bet jau laukiama nauja tvarkyklių versija, kuri šias klaidas turėtų pašalinti. Taigi, jeigu esate nusiteikę luktelėti (ir nebijote užsiimti procesorių spartinimu), tai taip pat yra labai svarstytinas variantas norintiems uždarbiauti. Žinoma, jeigu tokių plokščių apskritai rasite – jų paklausa taip pat gerokai viršija pasiūlą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT