Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 28d. 12:00

Kompiuterių sutrikimai kirto vienai didžiausių Lietuvoje konditerijos įmonių

Šokoladas „Karūna“
Stop kadras / Šokoladas „Karūna“

Lietuvoje veikiančiame pasaulinės maisto pramonės įmonės „Mondelez“ padalinyje trečiadienio rytą – suirutė: didelė dalis „Windows“ operacinių sistemų pagrindu veikti turinčių kompiuterių nebeveikia.

„Mondelez Lietuva Production“ atstovas spaudai Antanas Sidaras patvirtino, kad įmonė susiduria su tam tikromis techninėmis problemomis: „Taip, yra tam tikrų kompiuterinių sutrikimų, aiškinamės ir bandome spręsti.“

Tačiau jis atsisakė patvirtinti arba paneigti, kad problemų priežastis yra duomenis šifruojantis virusas „Petya“, be to, nepatvirtino, kad dirbti įprastu režimu atsisakančiuose kompiuteriuose rodomas reikalavimas sumokėti išpirką.

„Nesu specialistas šių sričių, kad galėčiau įvardyti konkrečią problemą – ar tai virusas, ar dar kažkokia problema. Problemą aiškinamės dirbdami su specialistais ne tik iš Lietuvos. Bandome iššūkius įveikti“, – sakė A.Sidaras.

Tačiau iš jo pateiktos informacijos susidaro įspūdis, kad įmonei įgėlė būtent šis virusas: A.Sidaras patvirtino, kad pirmieji kompiuterių veiklos sutrikimo požymiai pastebėti antradienį pavakary, kai duomenis šifruojantys „Petya“ mechanizmai įsijungė visame pasaulyje. Be to, įmonės atstovo teigimu, sutrikimai paveikė tik „Windows“ kompiuterius.

„Paveikti tik „Windows“ kompiuteriai. Gamyba vyksta įprasta vaga. Tiesiog šiandien dar negalime sužiūrėti ir teisingai suvokti viso to masto. Bet kol kas kalbama tik apie „Windows“ pagrindu veikiančius kompiuterius“, – sakė A.Sidaras.

Lietuvoje „Mondelez“ (anksčiau – „Kraft Jacobs“, „Kraft Jacobs Suchard“) gamina įvairių rūšių šokolado gaminius, daugiausia eksportuojamus į Skandinavijos šalių rinkas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT