Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 6d. 10:41

Lietuva – saugiausia pasaulio valstybė kibernetinėje erdvėje

Laidai
„Scanpix“ nuotr. / Laidai

Nacionalinis kibernetinio saugumo indeksas, vertinantis atskirų valstybių pasirengimą atremti kibernetines erdves, po iš Lietuvos siunčiamų ataskaitinių duomenų atnaujinimo mūsų šalį iškėlė į pačią aukščiausią poziciją ir įvertino kaip saugiausią pasaulyje valstybę kibernetinėje erdvėje.

Aukščiausią poziciją indekse Lietuvai užtikrino Kibernetinio saugumo įstatymo atnaujinimas pagal ES tinklų ir informacinio saugumo direktyvą.

Aukščiausias įvertinimas Lietuvai skirtas 9 indekso vertinamosiose srityse iš 12: kibernetinio saugumo politikos pažangumo, kibernetinių grėsmių analizės bei informacijos, švietimo ir profesinio parengimo, kibernetinių paslaugų apsaugos, gyvybiškai svarbių paslaugų apsaugos, asmens duomenų apsaugos, informavimo apie kibernetinius incidentus, kibernetinių krizių valdymo, kovos su kibernetiniu nusikalstamumu srityse.

Žemesni vertinimai Lietuvai skirti prisidėjimo prie pasaulinio kibernetinio saugumo, karinių kibernetinių operacijų, elektroninio atpažinimo ir patikimumo paslaugų srityse.

Antrą poziciją šiame indekse užima Ispanija, trečioje vietoje liko ilgalaikė kibernetinio saugumo ir skaitmeninės raidos lyderė Estija. Latvija atsidūrė 12 pozicijoje.

Lietuvoje iš visų indekse paminėtų valstybių stebimas didžiausias skirtumas tarp kibernetinio saugumo indekso įverčio ir skaitmeninės raidos lygio – pagal pastarąjį rodiklį mūsų šalis atsilieka nuo kelių dešimčių valstybių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT