Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 24d. 10:18

Margrethe Vestager – interneto milžinėms nenuolaidžiaujanti eurokomisarė LOGIN festivalyje

Margrethe Vestager
Organizatorių nuotr. / Margrethe Vestager

Europos Komisijos narė Margrethe Vestager – moteris, stojusi į kovą su tokiomis Silicio slėnio milžinėmis kaip „Google“ ar „Apple“ bei liepusi joms susimokėti milijardines baudas už konkurencijos pažeidimus, birželio pradžioje atvyksta į Lietuvą. Viena stipriausių kovotojų su nesąžiningu korporacijų elgesiu M.Vestager technologijų ir inovacijų festivalio LOGIN pagrindinėje scenoje diskutuos apie sąžiningos konkurencijos iššūkius skaitmeninėje eroje.

Internetas ir naujausios technologijos jau tapo mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Ką bedarytumėme – dirbtume, planuotume laisvalaikį, pramogautume, bendrautume su šeima ir draugais, – naudojamės didžiųjų korporacijų siūlomais produktais. Tačiau visuotinis naudojimas taip pat sukuria didžiosioms korporacijoms ir galimybių pasinaudoti dominuojančia padėtimi. Neseniai M.Vestager pristatytoje Europos Komisijos ataskaitoje iškeliamos problemos nesąžiningos konkurencijos, bendrovių susijungimų ir duomenų apsaugos srityse. Daugelis aptariamų iššūkių egzistuoja jau seniai, tačiau skaitmeniniame amžiuje kyla nauji sunkumai kovoje už skaidrų ir sąžininga konkurencija paremtą verslą. Lietuvoje viešėsianti eurokomisarė ne tik analizuos esamą situaciją, bet ir bus atvira pokalbiui apie galimus problemų sprendimo būdus.

„Margrethe Vestager – stipri ir ambicinga moteris, kurios nuomonės klauso visa Europa, o netrukus galės išgirsti ir LOGIN dalyviai. Ne veltui ji vadinama galingiausia moterimi Europos politiniame gyvenime, – sako LOGIN festivalio direktorė Indrė Petrauskė. – Svarbu garsiai kalbėti ne tik apie technologijų pažangą ar įmonių diegiamas inovacijas, bet ir suprasti, kaip veikia kontrolės sistema. Eurokomisarė ne kartą viešai kalbėjo, kaip ES ir verslo bendradarbiavimas padeda kelti ekonomiką ir eiti pažangos keliu, o tai – vienas svarbiausių Lietuvos strateginių tikslų.“

Margrethe Vestager – stipri ir ambicinga moteris, kurios nuomonės klauso visa Europa, o netrukus galės išgirsti ir LOGIN dalyviai. Ne veltui ji vadinama galingiausia moterimi Europos politiniame gyvenime.

I.Petrauskė taip pat atkreipia dėmesį, kad šiais metais festivalyje skiriama daugiau dėmesio aktyvesnei moterų integracijai į technologijų rinką bei verslą. Diskusijos apie lyčių lygybę srityse, kurios vis dar dažnai laikomos vyrų „žaidimo aikštele“, užims svarbią vietą tarp pranešimų ir panelinių diskusijų.

Europos Komisijos narė M.Vestager – ne vienintelė politikos atstovė, šių metų LOGIN scenoje kelsianti skaitmeninės eros visuomenei aktualius klausimus. Šiais metais išvysime ir buvusį Estijos prezidentą Toomas Hendrik Ilves, kuris pateko tarp 100 įtakingiausių e. valdžios asmenybių ir yra laikomas kibernetinio saugumo srities lyderiu. Ekspertas plačiau papasakos apie „E-stonia“ vyriausybės iniciatyvą ir Lietuvoje vis dažniau keliamą elektroninio balsavimo klausimą. Ant didžiosios festivalio scenos patirtimi dalinsis ir kitų sričių ekspertai: muzikos atpažinimo platformos „Shazam“ įkūrėjas Dhiraj Mukherjee, asmeninių duomenų rinkimo socialiniame tinkle „Facebook“ skandalą paviešinęs Christopher Wylie ir bene žinomiausio neįvykusio festivalio „Fyre“ prodiuseris Andy King ir kiti.

Birželio 6–7 dienomis vyksiantis technologijų ir inovacijų festivalis LOGIN šiemet sugrįžta į parodų ir kongresų centrą „Litexpo“.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

39:35
01:36
00:45

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT