Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 24d. 15:17

Mobiliuosius telefonus turi trys ketvirtadaliai pasaulio gyventojų

Moteris su telefonu rankose
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Moteris su telefonu rankose

Trys ketvirtadaliai pasaulio gyventojų turi priėjimą prie mobiliųjų telefonų. Tai šešiskart daugiau nei 2000-aisiais, teigiama Pasaulio banko ataskaitoje.

2000 metais pasaulyje buvo 1 mlrd. mobiliojo telefono abonentų, dabar jų – daugiau kaip 6 mlrd., iš kurių beveik 5 mlrd. – besivystančiose šalyse, teigia Pasaulio bankas.

Daugėjant atvejų, kai vienas žmogus turi keletą abonementų, jų skaičius greičiausiai pralenks ir pasaulio gyventojų skaičių, praneša UPI.com.

Anot Pasaulio banko, daugėjant išmaniųjų telefonų, kuriuose veikia interneto ryšys, keičiasi telefonų naudojimo pobūdis, o 2011 metais parsisiųsta daugiau kaip 30 mlrd. mobiliųjų programėlių.

„Besivystančių šalių piliečiai vis dažniau mobiliuosius telefonus naudoja naujiems pragyvenimo šaltiniams sukurti ir gyvenimo kokybei pagerinti, o vyriausybės juos naudoja paslaugų teikimui ir piliečių grįžtamojo ryšio mechanizmams pagerinti“, – teigiama ataskaitoje.

Ataskaitoje analizuojamas mobiliosios telefonijos augimas ir evoliucija bei duomenimis grįstos paslaugos, kuriomis galima naudotis rankiniuose prietaisuose.

„Mobilioji revoliucija yra prie pat augimo kreivės pradžios: mobilieji prietaisai tampa pigesni ir galingesni, o tinklų pralaidumas kas 18 mėnesių išauga dvigubai bei plinta į kaimo vietoves“, – teigia Pasaulio banko informacijos politikos specialistas Timas Kelly, vienas ataskaitos rengėjų.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
01:04
01:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT