Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Mokslininkai sukūrė talpesnes cukrumi veikiančias baterijas

Išmaniųjų įrenginių tobulumui ribų nėra, kuo toliau tuo dažniau pristatomi vis galingesni prietaisai. Vienintelis dalykas, kuris neleidžia į mažą nešiojamą prietaisą sudėti dar galingesnių komponentų, yra baterija. Negana to, kad jos sukaupiamos energijos užtenka labai trumpai, dar kyla daug ekologinių problemų su pasenusių baterijų utilizavimu.
Cukraus baterija
Cukraus baterija / Gamintojų nuotr.

Tai bene didžiausia dabartinių baterijų problema – po ilgo naudojimo jų visų talpa sumažėja ir tokios baterijos tampa nebenaudojamos. O išmesti tiesiog į šiukšlių dėžę negalima, tačiau daug kas taip ir daro, negalvodami apie gamtai daromą žalą.

Mokslininkai jau yra pateikę keletą variantų, kaip spręsti šią problemą, pavyzdžiui – šlapimą naudojančias baterijas. Šį kartą mokslininkai iš Virdžinijos sukūrė didelės talpos bateriją, kurios veikimui reikalingas cukrus, o šį skaido mikroorganizmai. Dirbtinai sukurti fermentai pašalina energijos kiekį iš cukraus ir to pakanka mūsų prietaisams veikti.

Cukraus baterijos, skirtingai nuo ličio, jau yra biologiškai skaidžios, tad jų utilizavimas nekelia problemų.

Nors tai ir nėra pirmoji baterija, kuri veikia cukraus pagalba, Virdžinijos mokslininkų teigimu, tai yra talpiausia iki šiol sukurta tokio tipo baterija.

Žinoma, iki serijinio produkto dar toli, bet progresas yra. Verta džiaugtis bent jau tuo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius