Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 17d. 17:02

Nauja kovos su piratavimu taktika: blokuoti svetaines ir neskelbti pavadinimų

Kirviu per internetą
123RF.com nuotr. / Kirviu per internetą

Netrukus po Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos pergalės teisme prieš svetainės „Linkomanija“ platinimą buvo priimtas sprendimas tolesnius piratinių svetainių blokavimus vykdyti ne per teismus, o pateikiant skundą Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK), kuri skundą apsvarsto ir priima sprendimą, galiojantį visiems Lietuvos interneto paslaugų teikėjams.

Ir pranešimų apie tokius sprendimus blokuoti interneto svetaines arba veidrodines jų versijas LRTK žiniasklaidai siuntė ne vieną – išvardijant blokuojamus interneto adresus, kurie galimai sudomindavo blokavimo priemones nesunkiai apeiti mokančius nemokamo ir nelegalaus turinio mėgėjus. Tačiau gruodžio 17 dieną siųsto LRTK pranešimo turinys jau buvo visiškai kitoks: komisija informavo, kad blokavo dviejų svetainių veidrodines versijas, tačiau nenurodė, kokie yra blokuojamų svetainių ar jų veidrodinių versijų interneto adresai.

LRTK nurodo tik tiek, kad sprendimas blokuoti svetaines dėl viešai neteisėtai skelbiamo autorių teisėmis saugomo turinio buvo priimtas gruodžio 17 dieną. Vienoje šių svetainių, anot LRTK, buvo neteisėtai platinamos atlikėjų fonogramos, kitoje – elektroninės knygos.

„Domenų vardai sąmoningai nenurodomi pranešimuose. Komisija, duodama privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams (IPPT) blokuoti interneto svetaines, kuriose neteisėtai viešai paskelbtas autorių teisių saugomas turinys, pastebėjo, kad per 5 dienų terminą, per kurį IPPT privalo įvykdyti privalomus nurodymus, svetainėse, kur vartotojų lankomumas iš Lietuvos yra didžiausias, lankomumas atitinkamai padidėja nuo 5 iki 25 proc. Praėjus minėtam 5 dienų terminui, visiems Lietuvos IPPT įvykdžius privalomus nurodymus, lankytojų srautas iš Lietuvos tendencingai sumažėjo nuo 25 proc. iki 66 proc.“, – apie priežastis nebeskelbti blokuojamų svetainių pavadinimų 15min informavo LRTK Ūkio subjektų veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Andrius Katinas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT