Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Netoli Žemės skraido kalno dydžio asteroidas

Aplink baltąją nykštukę skriejantis vandeningas asteroidas
Marko Garlicko (Space-art.co.uk) / Kembridžo universiteto iliustr. / Aplink baltąją nykštukę skriejantis vandeningas asteroidas
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Rusų mokslininkai atrado 400 metrų skersmens asteroidą, kuris periodiškai pralekia pro mūsų planetą.

Mokslininkai teigia, kad tai įvyksta kas tris metus. Asteroidą atradęs Maskvos valstybinio universiteto astronomijos profesorius Vladimiras Lipunovas nuramina, kad šis kosminis objektas (pavadintas „2014 UR116“) mums tiesioginės grėsmės nekelia. Bent jau kol kas...

Šio kosminio objekto egzistavimas įrodo, kaip mažai mokslininkai žino apie net artimiausius asteroidus.

Jis pasakojo, kad tikslią didelio asteroido orbitą apskaičiuoti yra ypač sunku, nes jų trajektorijos nuolat keičiasi dėl kitų planetų gravitacijos poveikio. Jeigu Žemė kada nors įtrauktų jį į savo gravitacinį lauką, įvyktų 1000 kartų galingesnis sprogimas, nei 2013 metais Čeliabinsko mieste įvykęs incidentas su autobuso dydžio asteroidu.

„Šio kosminio objekto egzistavimas įrodo, kaip mažai mokslininkai žino apie net artimiausius asteroidus. Privalome nuolat stebėti „2014 UR116“, nes net ir maža klaida skaičiavimuose gali sukelti rimtų pasekmių“, – teigė jis.

Iš maždaug 100 tūkst. šalia Žemės skriejančių objektų, kurie gali kirsti mūsų planetos orbitą ir yra pakankamai dideli, kad pridarytų nemažai bėdos mūsų planetai, 11 000 tūkst. įtraukti į katalogą ir akylai stebimi.

Vis dėlto, kad asteroidas „2014 UR116“ nekelia grėsmės, pripažįsta ir NASA: „Nors 400 metrų skersmens asteroidas aplink Saulę apskrieja per trejus metus ir vis periodiškai grįžta į Žemės kaimynystę, pavojaus nėra, nes per artimiausią šimtmetį priartėti prie Žemės mažesniu nei 5 mln. kilometrų atstumu jis neturėtų“.

Remiantis mokslininkų sudarytu kompiuteriniu modeliu, artimiausius 150 metų asteroidas į Žemę ar kitas Saulės sistemos planetas rėžtis neturėtų. Tačiau visa pasaulio astronomų bendruomenė pabrėžia didesnės bei efektyvesnės asteroidų aptikimo sistemos kūrimo būtinybę.

Technologijos.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT