Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Omnitel“ Lietuvos vartotojams pradeda teikti 4G ryšio paslaugas (papildyta 16.55 val.)

„Omnitel“ mobiliojo ryšio modemas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Omnitel“ mobiliojo ryšio modemas
Šaltinis: 15min
0
A A

Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ ketvirtadienį pranešė pradedanti teikti 4G ryšio paslaugas Lietuvos vartotojams.

„Long Term Evolution“ (LTE) technologija paremtas 4G ryšys vartotojams bus teikiamas 1,8 GHz radijo dažnio diapazone. Ši technologija leidžia pasiekti maždaug 100 megabitų per sekundę (Mbps) naršymo internete greitį. Tokia sparta „Omnitel“ 4G tinkle anksčiau jau buvo išgauta atliekant įrangos bandymus.

„Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis anksčiau „15min“ jau buvo sakęs, jog 4G ryšys Lietuvos vartotojams gali būti pasiūlytas dar šįmet.

4G mobilusis internetas lietuviams kainuos 69 Lt per mėnesį (iki 30 Mbps sparta) arba 99 Lt (iki 80 Mbps). Šių planų vartotojams modemo mokesčio nereikės mokėti.

Specialų modemą galima įsigyti už 699 Lt, o pasirašius dvejų metų sutartį jis kainuos 1 Lt bei po 25 Lt kas mėnesį abonentinio mokesčio.

4G ryšio tinklą įrengti padėjo ir modemus bendrovei tiekia kompanija „Huawei“. Kada vartotojams gali būti pasiūlyti 4G tinklui pritaikyti išmanieji telefonai, A.Zabulis nesiryžo spėlioti.

„Omnitel“ 4G ryšio tinklas šiuo metu veikia penkiuose Lietuvos didmiesčiuose. 

Nuo šiandien „Omnitel“ 4G ryšys veikia Vilniaus centre – Gedimino prospekto rajone, J.Jasinskio gatvės „Verslo trikampyje“, apie Konstitucijos prospektą, Senamiestyje apie Didžiąją gatvę bei dalyje Naujamiesčio. Kaune 4G ryšys veikia Laisvės alėjos rajone, Klaipėdoje – apie Minijos gatvę, Šiauliuose bei Panevėžyje – miesto centruose.

4G paslaugas užsisakę vartotojai internetu galės be pertrūkio naudotis ir būdami tik 3G ar GPRS ryšio zonoje.Numatoma, kad rudenį šiuo ryšiu galės naudotis apie 80 proc. vilniečių.

„Tai duos didžiulę įtaką daugelyje industrijų, pirmiausia medijoje. Tai yra ir vaizdo transliacijos, ir kokybiškas duomenų perdavimas, taip pat didžiulis spektras paslaugų privatiems vartotojams – transliacijų rodymas, duomenų siuntimas ir panašiai“, – ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Didžiulės paklausos nesitiki

4G paslaugas užsisakę vartotojai internetu galės be pertrūkio naudotis ir būdami tik 3G ar GPRS ryšio zonoje.

A.Zabulis interviu „15min“ užsiminė, kad jau vyksta pokalbiai su bendrove TEO LT dėl galimybės vartotojams siūlyti įsirengti šviesolaidinį internetą namuose ir įsigyti 4G ryšio modemus naudojimui už namų sienų.

Švedijoje per pusmetį „Telia Sonera“ įdiegtu 4G ryšiu pradėjo naudotis apie 10 tūkst. vartotojų. „Omnitel“ prezidentas svarstė, kad Lietuvoje šis ryšys galėtų sudominti kelis tūkstančius žmonių.

Artimiausiais metais į 4G ryšio plėtrą „Omnitel“ numato investuoti per 130 mln. Lt. A.Zabulio teigimu, priklausomai nuo paklausos, pirmosios investicijos galėtų atsipirkti per kelerius metus.

Simbolinis premjero indėlis

Kartu su A.Zabuliu simbolinį startą mobiliajam 4G ryšiui davė premjeras Andrius Kubilius. Kompiuteryje paspaudęs mygtuką „enter“, A.Kubilius reziumavo: „Kažką padarėme gero“.

„Šią dieną pradėjome su žinia, kad pirmą ketvirtį Lietuvos ekonomika augo beveik 7 proc., dabar – kita džiugi akimirka. Jos tarpusavyje labai susiję – ekonomikos augimą garantuoja mūsų verslo gebėjimas sparčiai atgauti konkurencinius pranašumus eksporto rinkose. Eksportas mus traukia, ir tai susiję su tuo, kad mes nebijome ir galime konkuruoti pasaulio rinkose, nebijome žengti modernios pažangos keliu, – kalbėjo A.Kubilius. – Labiausiai džiugina, kad tai daro verslas. Tai daro kompanija, nebijanti rizikuoti, veržtis globalioje konkurencijoje į priekį. Tikiu, kad matysime ir konkurentus, nesnaudžiančius bei neleidžiančius toli išsiveržti į priekį. Ta konkurencinė aplinka, kurią mes gerą dešimtmetį stebime technologijų srityje, leido mums pasiekti tolį rezultatą.“

Konkurentai neskuba

Kitos Lietuvos telekomunikacijų kompanijos teigia atidžiai stebinčios 4G technologijų plėtrą, tačiau kol kas neskubės pasiūlyti šių paslaugų Lietuvos vartotojams.

Sparčiausią šiuo metu rinkoje egzistuojantį mobilųjį ryšį Lietuvoje pradedame teikti praėjus vos metams po 4G LTE starto Švedijoje ir Norvegijoje ir tai tik patvirtina, kad Lietuva išlieka telekomunikacijų rinkos lydere, – sakė A.Zabulis.„Bitės“ tinklas Lietuvoje yra parengtas perėjimui prie 4G standarto, šiuo metu toliau tęsiame technologijos bandymus. Paslaugą mūsų klientams suteiksime, kai bus plačiai prieinami 4G ryšį palaikantys įrenginiai: išmanieji telefonai ar planšetiniai kompiuteriai. Svarbu suprasti, kad pasaulinėje technologijų rinkoje nebeskiriama tiek dėmesio skaičiui prieš raidę G – viską lemia vartotojų patirtis naudojantis mobiliojo interneto paslauga, aptarnavimas ir tų paslaugų kokybė. Šiems dalykams ir skiriame didžiausią dėmesį ir investicijas“, – „15min“ sakė „Bitės“ grupės generalinio direktoriaus pavaduotojas klientams Chrisas Robbinsas.

„Tele2“ teigia taip pat esanti pasiruošusi teikti 4G paslaugą 1,8 GHz dažnių diapazone – įmonė turi reikiamus leidimus, be to, dalis infrastruktūros jau šiandien atitinka 4G reikalavimus.

„Prireikus mes galime sukurti 4G tinklą per maždaug metus. Esminis klausimas yra vartotojų poreikis. „Tele2“ laikosi nuostatos siūlyti paslaugas tik tuomet, kai vartotojams jų reikia. Šiandien ši technologija žengia tik pirmuosius žingsnius, visame pasaulyje trūksta galinės vartotojų įrangos – modemų, dėl mažos pasiūlos jie labai brangūs. Nagrinėjame konkurencinę aplinką ir svarstome įvairius variantus, tačiau investuosime tik būdami tikri, kad investicijos netaps našta mūsų klientams. Iki tol verčiau koncentruosimės į siekį užtikrinti geriausią pasiūlymą ir mažiausią kainą rinkoje. Taip darome jau ne pirmą kartą – trečiosios kartos (3G) tinklą ėmėmės diegti ne dėl mados, o tada, kai technologijos atpigo ir vartotojams galime pasiūlyti mažesnę kainą“, – „15min“ teigė „Tele2 Lietuva“ viešųjų ryšių vadovas Andrius Baranauskas.

Lietuvoje šiuo metu veikia „WiMAX“ technologija paremtas „Mezon“ 4G ryšys. Didžiausias „Mezon“ siūlomas interneto greitis – iki 10 Mbps.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT