Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečiai jau gali naudotis „Omnitel“ 4G tinklu ir išmaniaisiais telefonais

Moteris naudojasi telefonu
„Omnitel“ nuotr. / Moteris naudojasi telefonu
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo šiandien „Omnitel“ 4G ryšys Vilniuje veikia ir išmaniuosiuose telefonuose – juo jau gali naudotis klientai, turintys HTC, „Nokia“, „Sony“ bei „BlackBerry“ 4G išmaniuosius telefonus. Tam „Omnitel“ savo 4G tinkle diegia vadinamąją „CS fall-back“ funkciją, leidžiančią klientams 4G tinkle ne tik naršyti, bet ir naudotis balso paslaugomis.

Klientai, turintys „Samsung“ ir „LG“ išmaniuosius telefonus, 4G ryšiu galės naudotis po kelių savaičių, kai gamintojai baigs standartinius paslaugos testus savo 4G telefonuose. Trečiuoju etapu, atlikus itin griežtą „Apple“ sertifikavimo procedūrą gyvame tinkle, 4G ryšys bus įjungtas klientams, turintiems „iPhone“ 4G telefonus.

4G LTE internetą planšetiniuose kompiuteriuose „Omnitel“ jau siūlo nuo 2013 metų liepos, o nešiojamuosius kompiuterius bei 4G LTE ryšio maršrutizatorius turintys vartotojai „Omnitel“ 4G mobiliuoju internetu gali naudotis beveik trejus metus – nuo 2011 metų balandžio, kai „Omnitel“ pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti komercines 4G LTE ryšio paslaugas.

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, „Omnitel“ turi plačiausią 4G LTE tinklą Lietuvoje. „Omnitel“ mobilusis internetas su 4G LTE technologija vartotojams leidžia pasiekti iki 10 kartų didesnį duomenų perdavimo greitį nei 3G ryšys, juo jau gali naudotis 40 proc. Lietuvos gyventojų.

„Omnitel“ 3G tinklas taip pat yra plačiausias Lietuvoje. Per 2014 metus „Omnitel“ 3G ryšiu planuoja padengti visą Lietuvą.

Apie „CS fall-back“ funkciją:

4G LTE technologija yra skirta tik duomenų perdavimui. Naudojantis mobiliuoju internetu 4G LTE tinkle ir priimant skambutį arba norint paskambinti, „CS fall-back“ funkcija automatiškai perjungia klientą į 3G arba 2G tinklą, ir skambutis sujungiamas kaip ir įprasta tame tinkle. Skambučiui bei pradėtai duomenų sesijai pasibaigus, klientas automatiškai grįžta į 4G tinklą.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT