Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 gruodžio 13d. 16:13

Pasaulyje pripažintas projektas „Kompiuteriukai vaikams“ sieks padėti mokytojams

„Micro:BIT“ kompiuteriukas
Projekto organizatorių nuotr. / „Micro:BIT“ kompiuteriukas
Praėjusiais mokslo metais daugiau nei 20 tūkst. mikrokompiuterių Lietuvos penktokams išdalinęs „Kompiuteriukų paramos fondas“ pradeda naują etapą. Įteikę mokymosi įrankius daugiau nei 650 Lietuvos mokyklų, iniciatyvos autoriai kuria mokytojų klubą, rengia sužaidybintas mokymo programas pamokoms ir buria savanorius, siekdami skatinti technologinį raštingumą šalies bendrojo lavinimo mokyklose, rašoma pranešime spaudai.

Projekto vadovė Viltautė Žvirzdinaitė teigia, kad prasidedantis naujas fondo etapas bus dar intensyvesnis, o jo tikslas – netgi ambicingesnis nei praėjusiais mokslo metais.

„Praėjusį sezoną penktokams dalinome mikrokompiuterius, dabar norime visapusiškai atskleisti šio įrenginio galimybes pamokose. Švietimo sistema nespėja paskui kintančiais technologijas, tad ėmėmės šią problemą spręsti – matome, kad turėdami tinkamus mokymosi įrankius vaikai mėgaujasi, labiau įsitraukia į pamokos turinį, jaučiasi laisviau, ima mąstyti kūrybiškai. Tai ir yra mūsų tikslas – technologinius sprendimus mokantys kurti, visapusį išsilavinimą gaunantys drąsūs, ambicingi, konkurencingi jauni žmonės“, – mini projekto vadovė.

Dėmesys ir parama mokytojams

Pasak „Kompiuteriukai vaikams“ mokymų vadovo Kęstučio Mačiulaičio, viena svarbiausių „Kompiuteriukai vaikams“ projekto grandžių yra bendrojo lavinimo mokyklų IT mokytojai, nes tik jų iniciatyvos dėka vaikai susipažįsta su mikrokompiuteriais bei programavimo pradmenimis įvairių disciplinų – biologijos, fizikos, matematikos, dailės ar net muzikos – pamokose.

„Iš pradžių dalinome kompiuteriukus asmeniškai vaikams, vėliau nusprendėme, kad į visa tai būtina įtraukti mokyklų mokytojus. Tik jiems, lygiai taip pat kaip ir moksleiviams, mikrokompiuteriai buvo naujas, nematytas įrankis. Kadangi mes skatiname techninę kūrybą ne užklasinėse veiklose,bet pagrindiniu mokymosi laiku – pamokų metu, mokytojams turime suteikti mokymo medžiagą. Bendraujame su visais susidomėjimą išreiškusiais mokytojais, juos palaikome ir skatiname bendradarbiauti tarpusavyje, drąsiau eksperimentuoti ir dalytis patirtimi“, – sako K.Mačiulaitis.

Jis teigia, kad radus tinkamų rėmėjų, norinčių investuoti ir matančių investicijų į švietimą naudą, mokykloms bus dovanojami kompiuteriukų ir jų priedų komplektai, išplečiantys kūrybines galimybes ir leidžiantys sukurti dar įdomesnius projektus, o mokytojai bus skatinami stipendijomis.

„Mes bendraujame su daugiau nei pusšimčiu mokytojų iš įvairių Lietuvos mokyklų ir matome, kad yra tikrų šviesulių, besistengiančių dėl moksleivių ir dėl savo darbo kokybės. Labai norime palaikyti mokytojų motyvaciją ir sukurti skatinimo sistemą, o vaikams sužadinti norą užsiimti technine kūryba. Juolab, patirtis rodo, kad viską galime padaryti kartu su iniciatyviais piliečiais“, – sako mokymų vadovas.

Fondo pasiekimai – visuomenės nuopelnas

„Kompiuteriukų paramos fondas“ veiklą pradėjo 2017 m., tuo metu jų iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“ sulaukė milžiniško visuomenės palaikymo: verslo įmonės, savivaldybės, privatūs asmenys savanoriškai skyrė pinigus ir pirko mikrokompiuterius, kuriuos fondas įteikė vaikams įvairių rajonų mokyklose.

Šiais mokslo metais fondas tikisi sulaukti ne mažesnės paramos, nes, pasak projekto vadovės V.Žvirzdinaitės, edukacijoje kaip niekur kitur yra svarbus tęstinumas, o visas sukauptas lėšas fondas administruoja skaidriai.

„Tai, kokio palaikymo sulaukė mūsų iniciatyva, yra svarus lietuvių pilietiškumo įrodymas. Žmonės jaučia pareigą ir galią keisti tai, kas jiems atrodo svarbu: džiaugiamės, kad į švietimo pokytį investavo daugiau nei 700 žmonių, verslo įmonių, įstaigų ir kt. Šiais metais norime stiprinti savo veiklą: mokykloms padovanoti kompiuteriukų klases, pradėti ir tęsti edukacinius projektus, pamokų programų rengimą. Kadangi esame fondas, kurio pajamos tiesiogiai priklauso nuo žmonių skirtų lėšų, tikime, kad kiekvienas prisidedantis turi žinoti, kur ir kaip panaudojami jo pinigai – praėjusiais metais fonde atlyginimą gavo tik vienas darbuotojas. Visi pinigai buvo tiesiogiai naudojami įrangai pirkti ir jos pristatymui organizuoti bei kitoms fondo veikloms vystyti ir palaikyti, tad skaidrumas yra dar vienas mūsų veiklos prioritetas“, – sako projekto vadovė.

„Kompiuteriukai vaikams“ pripažinta geriausia iniciatyva pasaulyje Švietimo ir edukacijos kategorijoje – tarptautiniame pasaulio viršūnių „World Summit Awards 2018“ konkurse pelnė apdovanojimą; tapo nacionalinio etapo „Naujasis knygnešys“ viena iš nugalėtojų. Kartu su partneriais įgyvendinta projekto komunikacijos kampanija buvo nominuota geriausių Europos komunikacijos projektų konkurse „European Excellence Awards“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Švietimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:15
01:05
01:09

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT