Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 29d. 13:04

Penkios priežastys šiandien nemokamai atsinaujinti operacinę sistemą į „Windows 10“

„Windows 10“
Scanpix/ PA Wire nuotr. / „Windows 10“

Jau praėjo vieneri metai po to, kai buvo pristatyta operacinė sistema „Windows 10“, o tai reiškia, kad šiandieną yra paskutinė diena, kuomet originalių „Windows 7” ir „Windows 8“ operacinių sistemų savininkai gali atsinaujinti nemokamai. Nuo rytojaus atnaujinimas kainuos 120 dolerių.

Negalintiems apsispręsti forbes.com pateikia keletą priežasčių, kodėl įsirašyti „Windows 10“ gali būti naudinga.

Atnaujinimai

Jokia paslaptis, kad operacinei sistemai reikia aibės atnaujinimų. Nuo kenkėjiškų programų iki pasenusio programinio kodo, retai praeina savaitė, kad „Microsoft“ neišsiųstų „Windows 10“ atnaujinimo paketo.

Taigi ateityje, kuomet technologijos ir toliau plėsis tokiu milžinišku tempu, jūsų operacinei sistemai reikės atlaikyti iššūkius, kurie dabar dar nė neatsiradę.

„Windows 7“ palaikymas baigėsi praėjusių metų sausį, o „Windows 8“ jis baigsis 2018-ųjų sausį.

„DirectX 12

Jei esate kompiuterinių žaidimų mėgėjas, jums įsirašyti „Windows 10“ būtina. „DirectX“ yra programinės įrangos, kuri atsakinga už vaizdo įrašų ir kito turinio apdorojimą kompiuteriuose su „Windows“ operacine sistema. Ši programinė įranga yra būtina žaidimams kompiuteriu ir yra viena iš daugelio priežasčių, dėl kurų „Microsoft Windows“ dominuoja kompiuterių žaidimų rinkoje.

„Microsoft“ jau anksčiau aiškiai pasakė, kad nesugrąžins „DirectX 12“ palaikymo senesnėms operacinėms sistemoms.

Sekančiais metais žaidimai dar bus kuriami su „DirectX 11“, kol „DirectX 12“ subręs kaip platforma, tačiau vėliau žaidimų studijos rinksis „DirectX 12“.

Jei esate kompiuterinių žaidimų gerbėjas, tai ateityje reikės padaryti ir jums.

„Cortana“

Kai ši „Microsoft“ virtuali asistentė buvo pirmą kartą pristatyta su „Windows 10“, dalis vartotojų į ją žiūrėjo skeptiškai.

Tačiau ilgainiui virtuali asistentė pelnė vartotojų palankumą, o jos dirbtinio intelekto sistemoje buvo tobulinamas kalbos atpažinimas, greičiau ir tiksliau rodomi paieškų rezultatai.

„Cortana“ turi silpnų vietų, tačiau su metiniu „Windows“ atnaujinimu („Anniversary“ Update) „Microsoft“ žada dalį jų užlopyti ir padidinti „Cortana“ integraciją su kitais „Windows“ elementais ir „Office“ paketu.

„Windows Hello“

„Windows Hello“ yra viena iš tų operacinės sistemos funkcijų, apie kurią nekalbama tiek, kiek derėtų. Iš esmės tai yra veido atpažinimo technologija, kuri naudoja specialią kamerą tam, kad leistų vartotojams prisijungti prie „Windows“ vien su jų veido atvaizdu.

Po metinio „Windows“ atnaujinimo „Microsoft“ ją ketina integruoti į programėles ir tinklalapius.

Tai reiškia, kad ateityje el. pašto ar kitas programas bus galima atidaryti vos pasižiūrėjus į kamerą – be jokių slaptažodžių.

„Microsoft Edge“ plėtiniai

„Internet Explorer“ naršyklės įpėdinė „Microsoft Edge“ nebuvo tokia sėkminga, kaip tikėjosi „Microsoft“. Ją pristačius buvo tikimasi, kad ji taps visaverčiu konkurentu „Google Chrome“. Tačiau ji veikė lėčiau nei tikėtasi, turėjo minimalų trečiųjų šalių programėlių palaikymą ir atrodė tarsi neišbaigtas produktas.

Su metiniu atnaujinimu „Microsoft Edge“ papildys keletu naujų funkcijų, tarp jų – ir trečiųjų šalių kurtų plėtinių palaikymu.

Be to, „Microsoft“ žada, kad nuo šiol naršyklė naudos kur kas mažiau energijos ir leis taupyti bateriją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT