Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prognozuojama, kad iš „Facebook“ po trejų metų teliks šnipštas

„Facebook“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Facebook“
Šaltinis: 15min
0
A A

„Per artimiausiu trejus metus „Facebook" vartotojų sparčiai mažės, socialinis tinklas per 2015–2017 m. praras 80 proc. savo vartotojų“, – tokia yra Prinstono ( JAV) universiteto mokslininkų prognozė, atlikta remiantis ligų prognozavimo modeliais.

Vadovaujantis šiuo modeliu tie, kurie, nesinaudoja „Facebook“, prilyginami sveikiems pacientams, o tie, kurie naudojasi – ligoniams. Mokslininkai tikina, kad interneto socialinių tinklo gyvenimo ciklas panašus į ligų gyvavimo ciklus ir, remiantis ligų gyvavimo modeliais, galima numatyti ir paaiškinti socialinių tinklų gyvavimo modelius.

Pasak Prinstono universiteto mokslininkų, „Facebook“ turėtų palikti 80 proc. – maždaug milijardas vartotojų (pernai spalį „Facebook“ turėjo 1,19 mlrd. vartotojų).

Mokslininkai ligas prilygina „Facebook“, nes sako, kad socialiniai tinklai veikia kaip virusai – prie „Facebook“ žmonės prisijungia tuomet, kai prisijungia jų draugai ir palieka tada, kai iš ten pasitraukia draugai.

Mokslininkai sako, kad pirmiausia šį modelį pritaikė „Myspace“ socialiniam tinklui, pagal kurį modelis sutapo su šio tinklo atsiradimu ir išnykimu. Padarius išvadą, kad „Myspace“ modelis teisingas, tas pats buvo pritaikyta „Facebook“, kurio vartotojų skaičius pradėjo mažėti 2013 metais.

Remiantis šiuo modeliu, penktadalį vartotojų „Facebook“ praras dar šiemet.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT