Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Programuotojo karjeros pradžia: šaknys brangios, o vaisiai – kaip pasiseks

Programavimas
Vida Press nuotr. / Programavimas
Šaltinis: 15min
1
A A

Norinčiųjų persikvalifikuoti ir daryti karjerą programavime paprastai laukia nelengvas kelias: pirma – kursai, vėliau – paieškos, kur atlikti praktiką, o po jų – bandymas gauti jaunesniojo programuotojo darbą. Akademijos „Code Adacemy“ projektų vadovas Andrius Laška teigia, kad šį kelią galima sutrumpinti – rinktis PHP programavimo kalbos kursus pažengusiems, už kuriuos studentas gali susimokėti įsidarbinęs po studijų.

Technologijų parke „Vilnius Tech Park“ įsikūrusios akademijos projektų vadovas 15min sakė, kad per PHP kursą pažengusiems bus dėstoma tai, ko paprastai studentai išmoksta tik atlikdami praktiką IT įmonėje: PHP programavimo kalbos, objektinio programavimo, darbo su vienu populiariausių PHP karkasų „Laravel5“, taip pat mokymuose bus mokoma HTML, CSS ir „JavaScript“.

„Code Academy“ nuotr. /„Code Academy“ mokykloje
„Code Academy“ nuotr. /„Code Academy“ mokykloje

Viso to „Code Academy“ žada išmokyti per keturis su puse mėnesio.

Šių kursų kaina nėra maža – 3 tūkst. eurų, tačiau A.Laška pabrėžė, kad mokėti už kursus pradžioje nereikės – studentai už juos galės dalimis atsiskaityti tik pradėję dirbti.

Paprastai po kursų pradedantieji studentai gali tikėtis tik praktikanto vietos, už kurią bendrovės nėra linkusios mokėti arba moka tik simboliškai, o po šių mokslų, anot A.Laškos, „Code Academy“ studentai iš karto taps IT bendrovės jaunesniaisiais programuotojais.

Po šių mokslų, anot A.Laškos, „Code Academy“ studentai iš karto taps IT bendrovės jaunesniaisiais programuotojais.

„Code Academy“ bendradarbiauja su bendrovėmis, kuriose po kursų turi galimybę įsidarbinti juos baigę žmonės.

Tačiau jis pabrėžė, kad į šiuos kursus nebus priimami visi norintys, nes jie skirti studentams, jau turintiems suvokimą apie programavimą. Todėl norintieji pasinaudoti šia galimybe iš pradžių turės išlaikyti testą, o vėliau dalyvauti pokalbyje, kur jie ir parodys, ar jų žinios bei motyvacija yra pakankami.

A.Laška pasakojo, kad, be teorinės dalies, studentai dar dirbs ir praktinius darbus – įgyvendins projektus.

„Per kursą bus kviečiami įmonių, su kuriomis bendradarbiaujame, atstovai, kurie kartu su studentais spręs realias problemas ir įgyvendins įvairias užduotis. Įmonės taip susipažins su savo potencialiais darbuotojais“, – pridūrė jis.

Alga priklauso ir nuo asmeninių savybių

„Code Academy“ dėstytojas Virginijus Maila 15min teigė, kad jaunesnieji programuotojai įmonėse uždirba 600–1200 eurų į rankas.

„Tai nereiškia, kad iškart baigus kursus galima tikėtis tik 600 eurų siekiančios algos“, – pabrėžė programuotojas ir pridūrė, kad atlygis priklauso nuo daugybės veiksnių, taip pat – žmogaus asmeninių savybių, motyvacijos.

V.Maila sakė, kad minėtuose kursuose bus mokoma to, ką studentai išmoksta per praktiką įmonėje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Virginijus Maila
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Virginijus Maila

„Programuojant projektus ir produktus, paprastas PHP naudojamas tik labai išskirtiniais atvejais, beveik visada naudojamas vienas ar kitas PHP karkasas, tai yra jau paruošti dažniausiai naudojami programinio kodo blokai, – teigė jis. – Taigi, programavimas tampa panašesnis į dėlionę iš lego kaladėlių.“

Programavimas tampa labiau panašus į dėlionę iš lego kaladėlių.

Todėl, pasak dėstytojo, būtina, kad studentas turėtų bazines PHP programavimo, HTML, CSS žinias, pagrindinių programavimo elementų suvokimą.

Anot programuotojo ir dėstytojo, tokias žinias žmogus gali įgyti savarankiškai, tačiau jeigu nori tai padaryti greičiau – geriau rinktis kursus, kurie paprastai trunka porą mėnesių.

Jis sutiko, kad baigęs programavimo kursus pradedantiesiems, apie programuotojo darbą svajojantis žmogus gali toliau mokytis pats ir bandyti gauti praktikanto vietą tarptautinėse įmonėse.

„Jeigu to padaryti nepavyktų, praktiką reikėtų kurti sau pačiam – draugams, pažįstamiems ar gal net sau realizuoti idėją produkto, sudėtingesnio nei asmeninė ar įmonės svetainė. Skyrus tam visą savo laiką, po pusmečio žmogus turėtų pakankamai patirties, kad galėtų mėginti įsidarbinti jaunesniuoju programuotoju“, – teigė V.Maila.

Savarankiškas mokymasis turi pavojų

Tačiau jis pabrėžė, kad savarankiškas mokymasis turi pavojų, pavyzdžiui, nepatyręs žmogus gali pasiremti subjektyviomis, bet įtikinamai parašytomis nuomonėmis renkantis kodo karkasą.

„Yra daugybė neprofesionalių sprendimų ir diskusijų kad ir „Stackoverflow“ forume, o knygos programavime yra toks daiktas, kuris pasensta dar net nespėjus jų išleisti“, – tikino pašnekovas.

Jis pridūrė, kad nors savamokslis gali gerokai nuklysti, tačiau tai nėra tragedija – jis vis tiek bus įgijęs pagrindines programavimo žinias, tad dalinis persikvalifikavimas jam nebūtų sudėtingas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT