Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 29d. 18:50

Programėlės, kurios palengvins studento ar moksleivio gyvenimą

Mobilusis telefonas
123rf.com / Mobilusis telefonas

Rugsėjo pirmoji. Gėlės ir laimingos mokytojų šypsenos. Visą vasarą nematyti draugai ir popieriaus kvapas bibliotekoje. Gal ir taip, bet mokslo metai tikrai atneša ir sunkumus, kuriuos šiuolaikiniam žmogui būtina pasilengvinti naudojant išmaniuosius sprendimus. Nors 15min komanda jau senokai paliko mokyklos suolus, bet mes pasiruošę padėti jums gilinti savo žinias, mokytis naujo ir... šiek tiek sukčiauti, kai pasidaro per sunku.

Visos toliau aptariamos programėlės yra nemokamos ir tinkamos tiek „Android“, tiek „iOS“ operacinės sistemos naudotojams, todėl spauskit nuorodą ir ieškokit sau tinkamos parduotuvės piktogramos.

Pirmiausiai pasirūpinkim, kad į užsiėmimus ateitumėte laiku. Šiuo atveju jums padės „My Study Life“ programėlė, kuri palengvins paskaitų ar pamokų tvarkaraščių susitvarkymą, leis pasižymėti namų užduotis ir niekuomet nebeužmiršti testo ar egzamino. Yra ir „Chrome“ naršyklei skirtas plėtinys (angl. extension), kurį įdiegus ta pačia programėle galėsite naudotis ir asmeniniame kompiuteryje. Reikiamas nuorodas rasite oficialioje programėlės svetainėje.

„My Study Life“ programėlė
„My Study Life“ programėlė

Užrašams ir nuotraukų saugojimui siūlome rinktis „Evernote“. Nors ši programa yra tik sąlyginai nemokama (angl. freemium), bet ir jos bazinės versijos jums užteks daugybei užduočių atlikti.

Darbų sąrašai (angl. to do list), konspektų skenavimas ar dėstytojo ant lentos rašomo teksto fotografavimas, garsinės pastabos, informacijos žymės (angl. tags) suskirstymui pagal temas – yra visi įrankiai saugoti ir kaupti informacijai. Yra netgi įskiepis, kuris „Chrome“ naršyklėje iškirps turinį iš bet kurio internetinio puslapio jūsų kursiniam darbui.

Be to, programa turi įvairius šablonus (angl. templates), jei jums prisireiktų sukurti projektą, gyvenimo aprašymą, scenarijų, planą ar formą. „Evernote“ siūlo ir integracijas su kitomis programomis. Tarkime, el.paštui, iš kurio galima laiškus perkelti tiesiai į jums reikiamą saugyklos vietą. Šią programą įvairios koledžų ir universitetų asociacijos ne kartą išrinko pačiu naudingiausiu pagalbininku. Visos nuorodos – „Evernote“ svetainėje.

„Evernote“ programėlė
„Evernote“ programėlė

Jei jums nepatinka universalios programos, gebančios atlikti daugybę užduočių, galit naudoti ir šias programėles konkretiems darbams atlikti.

„Google keep“ – paprasta ir aiški užrašinė

„iOS“ versija

„Android“ versija

„Microsoft Office Lens“ – dokumentų ir konspektų skanavimui.

„iOS“ versija

„Android“ versija

„Otter“ – garso užrašinė naudojanti dirbtinį intelektą. Įsirašykite paskaitos garsą ir tada paverskite jį tekstu (kol kas veikia tik angliškai).

Darbų sąrašui galima naudoti „Google“ ar „Microsoft“ programas. Tačiau mes siūlome rinktis iš „Todoist“ ir „Wunderlist“.

Abi programos turi deleguojamus ir draugams persiunčiamus darbų sąrašus, priminimus, valdiklius (widgets) ekrane, kuriuose darbus galėsite peržiūrėti net neįsijunginėdami programėlės. Taip pat programos tinka visom platformom ir veikia net išmaniuosiuose laikrodžiuose.

Studijuojant labai dažnai tenka daryti projektus ir dirbti komandose? Tada jums reikia „Trello“. Tai produktyvumo platforma, su kuria dirba „Kickstarter“, „Google“ ir „National Geographic“. Jei tinka jiems, turėtų tikti ir jums. Jūs ne tik sukursite projektus, paskirstysite darbus komandai, tačiau tikrai pradžiugins ir integracijos galimybės, „Dropbox“, „OneDrive“ ir „Google Drive“ debesų atmintis.

„Slack“ ar „Google Hangout“ – pokalbių programos. Jau mūsų minėtas anksčiau „Evernote“. Jei turėsite daug projektų – teks susimokėti, nes paslauga veikia „freemium“ principu. Bet keliems mokslo projektams užteks ir nemokamos versijos.

„Trello“ programėlė
„Trello“ programėlė

Na, ir kaip šiais laikais be debesijos paslaugų. Visi žino „Google Drive“, „Microsoft OneDrive“, „Dropbox“ ir „Box“ programas. Jei nenorite mokėti, galite naudoti visų šių programų teikiamą nemokamą paslaugą. Vieni teikia nemokamą 2 GB saugyklą, kiti – net 10 GB. Galbūt tiek ir pakaks.

Tačiau jei tiek jums per mažai, o pinigų už didesnę saugyklą mokėti nenorite, tai pabandykite „Mega“.

50 Gb nemokamai. Ir, kaip ir daugelis kitų čia aprašytų paslaugų, „Mega“ turi „Android“ ir „iOS“ sistemoms skirta programėles bei „Chrome“ įskiepį. Viską, ko reikia, kad darbas vyktų sklandžiai.

Visos čia paminėtos programėlės yra skirtos darbo organizavimo supaprastinimui. Tačiau esama dar daug besimokantiems naudingų programėlių. Vienos padės susitvarkyti buitinius studento poreikius, Kitos mokiniams padės kaip papildomas korepetitorius. Laukite tęsinio. Mes išrinksime jums tik nemokamas ir tikrai naudingas programėles.

Verti paminėti:

Studentiškų darbų planuotojas „iStudiez Pro“.

„iStudiezPro“ programėlė
„iStudiezPro“ programėlė

Geriausią produktyvumą siūlo ir patogiausiai biuro darbus atlieka „Windows Office“ programų rinkinys, įskaitant ir mobiliąsias programų versijas, kurios yra nemokamos. Tačiau, jei dirbate debesyje ir šiaip nenorite, kad vienas toks labai turtingas žmogus taptų dar turtingesnis, tai jūsų išeitis – „Google“ darbo įrankiai.

Užrašinė „OneNote“. Bene geriausia „Windows“ programa, kuri yra vis dar nemokama.

„OneNote“ programėlė
„OneNote“ programėlė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT