Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Rusai užsimojo kurti milžinišką tankų gabenimo lėktuvą

Vakarų valstybių karinė pramonė investuoja į mažų bepiločių skraiduolių flotiles, kurios ne tik atliktų žvalgybinį darbą, bet ir permestų nedidelius krovinius. O štai Rusija eilinį kartą užsimojo pagal praeitin jau nueinančius gigantizmo standartus. Pranešama, kad šioje šalyje bus kuriama milžiniška viršgarsinė pabaisa, kuri priešui turėtų varyti ne tik siaubą.
Rusijos orlaivio PAK konceptas
Rusijos orlaivio PAK konceptas / Youtube stopkadras

Tai – koncepcinis viršgarsinis tankų ir desanto pajėgų gabenimo orlaivis PAK TA. Rusai trimituoja į padanges tokius gremėzdus iškelsiantys iki 2024-ųjų. Tiesa, kai kurie specialistai smarkiai abejoja, ar tokie kerėplos sugebės atsiplėšti nuo pakilimo tako – ką ir kalbėti apie viršgarsinius greičius.

Kai kurie specialistai smarkiai abejoja, ar tokie kerėplos sugebės atsiplėšti nuo pakilimo tako – ką ir kalbėti apie viršgarsinius greičius.

Futuristinės išvaizdos orlaivis išsiskiria tuo, jog jo korpuse, tiksliau, sparnų konstrukcijoje, žioji didžiuliai ortaikiai-angos. Jose suktųsi reaktyviniai varikliai. Lėktuvas yra neįprastos formos, nes jis projektuojamas taip, kad sugebėtų skraidinti 8 „Armata“ tankus (kurie, beje, irgi dar tik kuriami) ir visą amuniciją.

Nuostabiausia yra tai, kad taip pakrautas (krovinio masė – iki 200 tonų) griaumedis ore neva turėtų išvystyti didesnį kaip 2000 km/val. greitį. O nuskristi be degalų papildymo toks skraidymo aparatas galėtų apie 7 tūkst. kilometrų. Tokiais greičiais kol kas pasaulyje skraido tik dešimtis kartų lengvesni ir mažesni koviniai nakikintuvai. PopSci.com duomenimis, didžiausio JAV transportinio lėktuvo „C-5M Super Galaxy“ maksimalus greitis yra 834 km/val.

Iš rusų orlaivių kompanijos sukurto lėktuvo dizaino galima spręsti, kad jis iš dalies turėtų būti varomas elektra, nors iki šiol šia energijos rūšimi varomi tik labai lengvų orlaivių galios agregatai.

Ambicingoje programoje numatoma, kad iki 2024 m. Rusijoje bus pagaminta 80 orlaivių PAK TA. Jie neva sugebės perdislokuoti karines pajėgas ten, kur bus būtina – ir greičiau nei per 7 val. Transportiniai lėktuvai būtų pakraunami autonomiškai, o tankus ir pėstininkus taip būtų galima nuskraidinti į sunkiau prieinamas teritorijas.

Transportiniai lėktuvai PAK TA turėtų pakeisti dabartinius sunkiuosius orlaivius „Iljušin“ (Il) ir „Antonov“ (An). Kol kas vienintelis reguliariai skraidantis krovininis oro milžinas, galintis gabenti ypač sunkius krovinius, yra sunkiasvoris „Antonov An-225 Mriya“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius