Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 6d. 19:34

„Samsung“ pristatė nesprogstančius nešiojamuosius kompiuterius (video)

Degantis nešiojamasis kompiuteris
Kadras iš Pcpitstop.com filmuotos medžiagos / Degantis nešiojamasis kompiuteris

Pietų Korėjos kompanija „Samsung“ pristatė nešiojamuosius kompiuterius, kurių akumuliatoriai niekados nesusprogs. Kompanija tvirtina, kad naujieji „X-Series“ modeliai dėl keraminio akumuliatorių paviršiaus patikimai apsaugoti nuo užsidegimo ir sprogimo.

Kaip rašo lenta.ru, naujovė buvo pristatyta buitinės elektronikos parodoje IFA 2009, vykstančioje Berlyne. Vyresnysis „Samsung“ pardavimų vadybininkas Patrickas Povelas pareiškė, kad specialus keraminis akumuliatorių paviršius nešiojamuosiuose kompiuteriuose „X120“, „X420“ ir „X520“ garantuoja patikimą apsaugą nuo sprogimų.

Naujieji „Samsung“ nešiojamųjų kompiuterių su nesprogstančiais akumuliatoriais modeliai Europoje bus parduodami jau nuo spalio pabaigos. Portatyviniai kompiuteriai su „Intel Core 2 Duo“ procesoriais ir bevielio ryšio adapteriais „Wi-Fi 802.11n“ kainuos nuo 700 iki 900 eurų.

„Samsung“ neatskleidžia techninių detalių, tačiau žurnalistai spėja, kad keraminis naujų akumuliatorių paviršius bus pajėgus atlaikyti sprogimo bangos jėgą, apsaugodamas savininką nuo nudegimų ir skeveldrų.

Pats žinomiausias atvejis su sprogstančiais nešiojamaisiais kompiuteriais susijęs su kompanija „Sony“. 2006 metais Japonijos kompanijos gamintuose akumuliatoriuose buvo aptiktas gamyklinis defektas, dėl kurio akumuliatoriai galėjo užsidegti ir sprogti.

Brokuoti akumuliatoriai buvo naudojami su kompanijų „Dell“, „Apple“, „IBM/Lenovo“, „Toshiba“, „Fujitsu“, „Hitachi“ ir „Sharp“ gaminamais nešiojamaisiais kompiuteriais. Iš viso „Sony“ teko pakeisti daugiau nei 8 mln. akumuliatorių. Tai jai kainavo 430 mln. dolerių ir smarkiai pakenkė reputacijai.

2009 metų rugpjūtį Europoje buvo užfiksuoti keli „Apple“ produktų – grotuvų „iPod“ ir išmaniųjų telefonų „iPhone“ – užsidegimo ir sprogimo atvejai. Europos Komisija atlieka šių incidentų tyrimą, o „Apple“ neigia savo kaltę.

Žemiau galite pažiūrėti Pcpitstop.com laboratorijoje atlilktą bandymą, kurio metu užsidega ir sprogsta nešiojamojo kompiuterio akumuliatorius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT