Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 10d. 06:47

„Samsung“ telefonus surinkinėjanti kinų kompanija apkaltinta vaikų išnaudojimu

Elektronikos įrenginių gamykla
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Elektronikos įrenginių gamykla

Kinų kompanija „HEG Electronics“, kuri yra Pietų Korėjos kompanijos „Samsung Electronics“ kontraktinis gamintojas ir surinkinėja jos produkciją, naudojosi nepilnamečių darbo jėga, praneša naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi žmogaus teisių gynimu užsiimančios organizacijos „China Labor Watch“ ataskaita.

Inspekcijos metu paaiškėjo, kad mažiausiai septyni vaikai, jaunesni nei 16 metų, dirbo „HEG Electronics“ gamykloje Kinijoje. Čia buvo surinkinėjami „Samsung“ mobilieji telefonai ir DVD grotuvai, taip pat įranga, skirta kompanijoms „Motorola“ ir LG. Nepilnamečiai darbuotojai dirbo lygiai tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir suaugusieji, tačiau vaikai gaudavo tik 70 proc. užmokesčio, kuris būdavo mokamas suaugusiems darbuotojams.

Amerikiečių organizacija „China Labor Watch“ kompanijos „HEG Electronics“ gamyklose lankėsi 2012 metų birželio ir liepos mėnesį. Anksčiau organizacijos specialistai studijavo darbo sąlygas „Apple“ partnerio Foxconn gamyklose. 2010 metais buvo publikuota ataskaita apie daugybę pažeidimų „Foxconn“ gamyklose, kur surenkami „iPhone“ ir „iPad“. Vis tik, remiantis nauja ataskaita, darbo sąlygos „HEG Electronics“ gamyklose yra žymiai blogesnės, nei „Foxconn“.

„China Labor Watch“ atstovas įsidarbino vienoje iš „HEG Electronics“ gamyklų, kad galėtų atlikti slaptą tyrimą, ir išsiaiškino, jog mažiausiai septyni vaikai čia darbuojasi prie surinkimo konvejerių kartu su suaugusiais. Žmogaus teisių gynėjų organizacijos teigimu, tai tik dalis vaikų, kuriuos pavyko pamatyti ir paimti iš jų interviu. Teigiama, kad iš viso gamykloje galėjo darbuotis nuo 50 iki 100 nepilnamečių.

Taip pat tyrimo metu paaiškėjo, jog be pagrindinio 8 valandų darbo laiko kinai čia papildomai darbuodavosi apie 3–5 valandas viršvalandžių, o per visą darbo dieną darbuotojai gaudavo tik vieną 40 minučių trukmės pertraukėlę. „Kompanija tiesiogiai pažeidinėdavo Kinijos darbą reguliuojančius teisės aktus“, – teigiama ataskaitoje.

Aišku, kompanijos „Samsung“ atstovai neigia bet kokius žmogaus teisių gynėjų kaltinimus. „Samsung Electronics“ metų pradžioje atliko keletą patikrinimų, kaip laikomasi darbo sąlygas reguliuojančių teisės aktų „HEG Electronics“ gamyklose, tačiau jokių pažeidimų nebuvo aptikta“, – pareiškė „Samsung“ atstovas Nam Ki Yungas. Jo teigimu, po „China Labor Watch“ ataskaitos korporacija atliks dar vieną savo partnerio gamyklų inspekciją, ir jei bus rasta pažeidimų, pažadėta imtis priemonių.

Priminsime, kad „Samsung“ yra ne pirmoji didelė elektronikos kompanija, kuri susidūrė su panašiomis problemomis savo partnerių gamyklose. Dar 2012 m. pradžioje amerikiečių organizacija „Fair Labor Association“ atliko didelio masto „Foxconn“ gamyklų auditą ir rado nemažai pažeidimų. Čia savo produktus surinkinėja tokios kompanijos, kaip „Apple“, „Microsoft“, „Nintendo“ ir kitos. „Foxconn“ vadovybė pažadėjo problemas pašalinti iki 2013 m. liepos 1 d.

FaceIT.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT