Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Windows Phone 7“: 7 privalumai ir 7 trūkumai

Telefonai su „Windows Phone 7“ operacine sistema.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Telefonai su „Windows Phone 7“ operacine sistema.
Šaltinis: 15min
0
A A

Netrukus rinkoje pasirodysianti „Microsoft“ operacinė sistema išmaniesiems telefonams „Windows Phone 7“ (WP7) susilaukia ne tik pagyrų, bet ir pastabų.

Šią savaitę „Microsoft“ pristatė pirmuosius išmaniuosius telefonus, pritaikytus jų naujajai operacinei sistemai. Jos privalumus ir trūkumus nagrinėja tinklalapis Dvice.com, sudaręs du „magiškus“ sąrašus: 7 gerų ir 7 prastų WP7 sprendimų.

Tiesa, keli punktai nėra visiškai tikslūs, todėl prie jų rasite 15min.lt komentarus.

Pirmiausia – operacinės sistemos privalumai prieš konkurentus ir naujovės.

 1. Didelis pasirinkimas
  „Microsoft“ suorganizavo kur kas stipresnį naujosios operacinės sistemos startą, nei „Apple“ ar „Android“. Vietoje vieno telefono iš vieno tiekėjo, kaip startavo konkurentai, WP7 bus galima rinktis po kelis įvairių telefonų gamintojų (HTC, LG, „Samsung“, „Dell“) modelius, pas įvairius ryšio tiekėjus (visame pasaulyje numatoma telefonus platinti per 60 mobiliojo ryšio tiekėjų) 30-yje šalių. Tai išties didelis pasirinkimas.
  (15min.lt pastaba: Teisybės dėlei, reikia pastebėti, kad „Apple“ ir „Android“ į rinką įžengė naujai, tuo tarpu „Microsoft“ mobiliųjų telefonų rinkoje jau nuo 2000-ųjų, tik iki šiol tobulindavo kitą operacinę sistemą – „Windows Mobile“. Tačiau ši serija buvo nutraukta, o atnaujinta operacinės sistema gavo naują vardą – WP7. Taigi nors pati WP7 yra naujiena, „Microsoft“ šioje rinkoje nėra naujokė)
 2. Integruotas mobilusis „Office“
  Didžiojoje pasaulio dalyje net „Mac“ vartotojai naudoja „Microsoft Office“ produktus („Word“, „Excel“, „PowerPoint“, „OneNote“, „Outlook“ ir kt.). Kitaip nei konkurentų operacinėse sistemose telefonams, „Office“ yra tiesiogiai integruotas į WP7. Jų galimybės, sujungtos su „Microsoft Exchange“ (paslauga, leidžianti saugiai pasiekti visus dokumentus, el. paštą ir kt. iš bet kurios pasaulio vietos, bet kokiu prietaisu – kompiuteriu, telefonu ir pan. – aut. past.), verslo pasauliui gali pasirodyti kur kas patrauklesnės, nei siūlo „neversliškas“ „iPhone“. Be to, tai gali sudominti nelojalius „BlackBerry“ vartotojus. 
  AFP/„Scanpix“ nuotr./Telefonas su „Windows Phone 7“ operacine sistema.
  AFP/„Scanpix“ nuotr./„Windows Phone 7“.
 3. Jokių „dėžučių“
  Keista, jog „Apple“ nepadavė į teismą „Google“ dėl jos operacinės sistemos „Android“ išvaizdos ir valdymo panašumų su „iPhone“. Tačiau šįkart ji tikrai negalės prisikabinti prie „Microsoft“. WP7 operacinės sistemos išvaizda ir valdymas kardinaliai skiriasi nuo visų kitų rinkos žaidėjų. Vietoje meniu su atskirų programų „kvadratėliais“ ar kelių darbalaukių, WP7 leidžia susikurti nuosavą „namų ekraną“. Į jį galima įterpti bet ką – kontaktą, nuotrauką, interneto tinklalapį, programą ir t.t.
 4. Gyvi pavadinimai
  Atsimenate tą sceną iš filmo „Velnio advokatas“, kai meno kūrinys už Al Pacino nugaros staiga atgyja (nuorodoje žr. ties 1.30 min.)? WP7 animuotas meniu man ją primena. Netikėtai, visas meniu pradeda judėti... Čia nėra dvasių, tačiau atrodo išties šiurpiai „kietai“. O kai meniu nejuda, ant jo dalių skaičiumi pažymimos naujos/neperskaitytos žinutės ar kiti elementai.
 5. Fotokameros mygtukas
  Prieš akis – kelias sekundes trunkantis vaizdas, kurį būtina skubiai įamžinti, o tavo telefonas užrakintas? Su „iPhone“ ir dauguma „Android“ telefonų, kol juos atrakintumėte ir rastumėte fotokameros mygtuką, vaizdas dingtų. Tačiau visi telefonai su WP7 operacine sistema turi atskirą kameros mygtuką, kurį nuspaudus ir palaikius automatiškai įsijungia fotokamera, net jei telefonas užrakintas.
 6. Mobilusis turinys
  JAV visi WP7 naudotojai galės užsisakyti prieigą prie viso „AT&T“ paslaugos „U-Verse“ turinio už tam tikrą mokestį. Deja, kol kas nei mokesčiai, nei kitos detalės neskelbiamos, tačiau šiuo metu „U-Verse“ paslaugą (tai – telefonas, internetas ir interaktyvioji televizija) namuose užsisakę vartotojai galės pasiekti jos turinį ir WP7 telefonais nemokamai. Žinoma, kiekvienas gamintojas į telefonus, greičiausia, pridės kitų media programų, tokių kaip „Netflix“. Visa tai užtikrintų WP7 vartotojams plačiausią mobiliojo turinio pasirinkimą rinkoje.
  (15min.lt pastaba: realiai šis privalumas naudingas tik JAV vartotojams – kitų šalių vartotojai jo neišbandys. Nebent nuvyks anapus Atlanto...)
 7. Pigūs telefonai
  Dauguma telefonų modelių, pritaikytų WP7 operacinei sistemai, turi 3,5 colių ar didesnės įstrižainės ekraną, bent 1 gigaherco procesorių, 16 gigabaitų vidinės atminties, 5 mln. taškų fotokamerą, galinčią filmuoti aukštos raiškos vaizdo įrašus, integruotą mobilųjį „Office“, konsolės „Xbox Live“ žaidimus ir t.t. – vos už 200 dolerių (autorius turi omenyje kainą pasirašant 2 metų sutartį su JAV mobiliojo ryšio operatoriais). Gerai, gal ne taip ir pigu, tačiau jie ne ką brangesni, nei aukščiausios klasės „Android“ modeliai ar „iPhone 4“. O tai „Microsoft“ suteiks konkurencingas pozicijas.

Nepaisant visų šių privalumų, WP7 nėra tobula. Štai septynių trūkumų sąrašas:

 1. Jokio „Flash“
  Tai išties stebina. Tačiau pranešama, jog „Microsoft“ vadovas Steve‘as Ballmeris jau kurį laiką derasi su kompanija „Adobe“, taigi gali būti, jog „Flash“ nebuvimas yra tik laikina WP7 problema. („Flash“ – tai interaktyvi multimedijos platforma, interneto tinklalapiuose naudojama animacijai, video, žaidimams ir kt. – aut. past.)
  AFP/„Scanpix“ nuotr./„Microsoft“ vadovas Steve'as Ballmeris.
  AFP/„Scanpix“ nuotr./„Microsoft“ vadovas Steve'as Ballmeris.
 2. Viena programa vienu metu
  Dar vienas stulbinantis dalykas. Po to, kai „Android“ parodė, kaip mobiliajame telefone gali veikti daugiaprogramis režimas (angl. multitasking), net „Apple“ buvo priversta vytis. Dabar „Microsoft“ pristatant naują, modernią operacinę sistemą be daugiaprogramio režimo – tai išties atrodo keistai.
  (15min.lt pastaba: iš tiesų, integruotos programos gali veikti vienu metu, pavyzdžiui, galima naršyti internete klausantis muzikos; „multitasking“ nepilnai veikia tik su vadinamosiomis „trečiųjų šalių“ programomis. Norint vienu metu paleisti kelias tokias programas, „aktyvi“ bus tik tuo metu naudojama, o kitos bus „užmigdytos“. Vėliau jas bus galima vėl įjungti. Tiesa, WP7 gali išjungti „užmigdytą“ programą, jei operacinei sistemai prireiks daugiau telefono išteklių)
 3. Nėra vieningo el. pašto kliento
  Keista, tačiau „Microsoft“ į WP7 neintegravo el. pašto kliento, kuris galėtų vienu metu tikrinti kelias pašto programas. Vietoje to, sukurtos atskiros programos „Hotmail“, „Gmail“ ir kitiems el. pašto klientams. Tai tikrai nedera su „Microsoft“ pozicija „mažiau paspaudimų“, ir gali erzinti vartotojus. 
 4. Jokio „iškirpti-įklijuoti“
  Žinome, jog „iškirpimo-įklijavimo“ (angl. „cut-and-paste“) funkcijos nebuvimas yra tik laikinas – WP7 pristatyme buvo paminėta, jog kitų metų pradžioje ši funkcija atsiras. Tačiau tai, jog pristatant naują operacinę sistemą joje nėra vienos svarbiausių funkcijų, sudaro įspūdį, kad rinkai pateikiama neišbaigta WP7.
 5. Kur programos?
  WP7 pristatyme buvo parodytos kelios aukšto lygio programos, tokios kaip „eBay“ el. prekyba, „IMDb“ filmų aprašymai ir žaidimas „Sims 5“. Tačiau apie kitas programas užsiminta aptakiai – esą kuriama tūkstančiai programų. Kiek, kokių ir kada jos bus prieinamos? Geras klausimas.
  (15min.lt pastaba: šiuo metu, likus beveik mėnesiui iki WP7 oficialaus starto, yra sukurta per 100 programų)
 6. Jokio darbalaukio kliento
  Nesukūrus įprasto darbalaukio kliento (angl. Desktop Client), prie kokio įpratę visi telefonų naudotojai, „Microsoft“ siekis persivilioti klientus naujovėmis gali žlugti. Žmonės nenaudos telefono, jei negalės lengvai rasti muzikos, vaizdo įrašų, nuotraukų ir kt.
  (15min.lt pastaba: darbalaukio klientas reikalingas naršyti po telefone saugomus dokumentus. Iš tiesų, WP7 tai galima atlikti net keliais būdais: naudojant „Zune desktop software“, „ActiveSync“, „Windows Mobile Device Center“ ir kt. programas)
 7. WP7 vėluoja trejus metus
  WP7 šiuo metu primena „iPhone“ operacinę sistemą 2007-aisiais. Žiūrint atskirai, nei vienas paminėtas trūkumas nesukelia didelių problemų. Tačiau kai viską sudedi į krūvą, apžvalgininkai negailės kritikos šiai operacinei sistemai, lygindami ją su „iPhone“ ar „Android“.
  (15min.lt pastaba: panašu, jog šis punktas prirašytas tik „dėl skaičiaus“, kadangi jame neaprašytas kažkoks konkretus trūkumas)
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT