Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitmeninis kodas: atostogų vaizdagaudės

Filmuoti galinti fotoaparatas su keičiamais objektyvais „Samsung NX10“.
Gamintojo nuotr. / Filmuoti galinti fotoaparatas su keičiamais objektyvais „Samsung NX10“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vasara – atostogų metas. Daugumai tai reiškia keliones mūsų ar svečioje šalyje. O kur kelionė – ten įspūdžiai, kur įspūdžiai – ten fotoaparatas. Arba fotokamera. Nors šiais laikais jau nėra skirtumo...

Taigi vasarai persiritus į antrą pusę gavau išbandyti keletą vaizdo fiksavimo prietaisų. Ketinau juos pasilikti per atostogas ir aprašyti deramai „nukankinęs“, deja, viskas pernelyg nusikėlė. Tad pasakojimų, kaip saulei leidžiantis romantiškai leidau laiką su minikamera „Sony Bloggie MHS-PM5“ ir filmuoti galinčiu fotoaparatu „Samsung NX10“, skaityti neteks. Tai – tik dar viena trumpa ir paprasta apžvalga.

Paprastumo ikona

Kai yra galimybė, visada į kuprinę įsimetu fotoaparatą – kadangi pats fotografuotis nemėgstu, būnu tas, kuris fotografuoja. Bet jei kuprinėje trūksta vietos, fotoaparatas – pirmas daiktas, kuris ją atlaisvina.

Gamintojo nuotr./„Sony Bloggie MHS-PM5“.
Gamintojo nuotr./„Sony Bloggie MHS-PM5“.

Su „Sony Bloggie“ serijos minikameromis, skirtomis filmuoti, bet galinčiomis ir fotografuoti, situacija keistųsi. Mat jos itin kompaktiškos ir neįnoringos, tad galėtų įsisprausti ir į šoninę kuprinės kišenę.

Į ranką telpančios minikameros objektyvas įtaisytas jos viršuje ir gali būti pasukamas 270 laipsnių kampu, taigi galima filmuoti patiems save. Arba susišukuoti žiūrint į 6 cm įstrižainės ekraną.

Deja, kadangi filmuojama kamerą laikant vertikaliai, pusė ekrano nuolat neišnaudojama – apatinėje jo dalyje rodoma informacija apie filmuojamą klipą (trukmė, kokybė, nustatymai ir pan.). Kažkoks nesusipratimas, ne kitaip.

Dabar liūdnesnė dalis – kokybė. Nors ši minikamera gali filmuoti aukštos raiškos vaizdą (1920x1080 taškų; 30 kadrų per sekundę), tai tėra „taškų gaudymo greitis“. Perkėlus įrašą į kompiuterį jis neatrodys itin ryškus. Man ja nufilmuoti vaizdeliai labiau priminė ne vaizdo kameros, o gero telefono darbą. Taigi taupant vietą verčiau iškart nustatyti mažesnę raišką.

Jei pavakarę kamera filmavo pakankamai padoriai, naktį jos verčiau nė netraukti – kadangi ji neturi jokio šviesos šaltinio, matysite tik šviesius taškelius ir vaiduokliškus draugų kontūrus.

Tas pat ir su nuotraukomis – patamsyje jų kokybė labai prasta.

Bene pats didžiausias jos privalumas – staigus įsijungimas. Vos trys sekundės ir jau galite filmuoti ar fotografuoti. Deja, jei nepribėgsite pakankamai arti veiksmo vietos, liksite be vaizdo, mat kamera neturi optinio artinimo, o ir skaitmeninis artinimas veikia la-a-abai lėtai.

Pridėtinės vertės šiai minikamerai suteikia kartu pridedamas programų paketas, leidžiantis nesunkiai pakoreguoti vaizdo įrašus, rūšiuoti užfiksuotus vaizdus bei vieno mygtuko spustelėjimu kelti juos į internetą.

Kaina – apie 600 Lt.

Būsimiems „profams“

Tačiau jei nori ir gali skirti daugiau vietos bei lėšų vaizdo fiksavimo įrangai, vertėtų pasidairyti kitoje rinkoje. Pavyzdžiui, filmuoti galinčių fotoaparatų su keičiamais objektyvais. Šios rinkos naujokas „Samsung NX10“ didelių naujovių neatneša, greičiau tik padidina konkurenciją, o vartotojams – pasirinkimą.

Visų pirma pabrėžiu, jis skirtas ne esamiems, o būsimiems profesionalams. Esami šioje fotoaparatų klasėje nė nesižvalgo, o būsimiems tai puikia mokykla.

Gamintojo nuotr./„Samsung NX10“.
Gamintojo nuotr./„Samsung NX10“.

Iš kitos pusės, prieš perkant pirmąjį fotoaparatą su keičiamu objektyvu verta gerai pagalvoti, kurį prekės ženklą rinktis. Mat po fotoaparato seks eilė objektyvų, o kai patirtis ūgtels bus gaila atsisakyti ilgai kauptos objektyvų kolekcijos vien dėl to, kad sugalvosite įsigyti kito prekės ženklo fotoaparatą. Ir, žinoma, iš naujo kaupti objektyvus.

Kalbant apie „NX10“, viena jo bėdų yra ta, kad jis naudoja specialius objektyvus, kurie nėra suderinami su veidrodiniais fotoaparatais.

Pats fotoaparatas yra mažas, lengvas ir kompaktiškas. Valdymas iš pradžių gali pasirodyti painus, bet tai tik įpratimo reikalas. Be to, besimokant visuomet norėsis „daugiau mygtukų“.

Svarbus privalumas – didelis ir ryškus 7,7 cm įstrižainės AMOLED ekranas, perteikiantis aiškų vaizdą fotografuojant ar peržiūrint nuotraukas.

Žinoma, fotoaparatas turi ir „akutę“. Prie jos pridėjus akį ekranas išsijungia, o vaizdas pradedamas rodyti „akutėje“ (jei kam kilo abejonių, tai fotoaparatas ne veidrodinis – rodomas ne „gyvas“ vaizdas).

Kartu su fotoaparatu gavau tris objektyvus. Tiek dieną, tiek naktį darytos nuotraukos buvo ryškios, fotoaparatas gerai susitvarko su „triukšmais“.

Blogybes vardinti pradėsiu nuo pirmos užkliuvusios smulkmenos, kuri gali sugadinti visą atostogų dieną – fotoaparatas išsijungė vos išsikrovus elementui. Ir daugiau neįsijungė, kol nepakroviau. O man taip dažnai norisi „nutraukti“ dar bent pora kadrų... 

Be to, fotoaparatas gana lėtai fokusuoja vaizdą ir nemoka „sekti“ judančio objekto – automobilių varžybose būtų keblu. Lėtai veikia ir nepertraukiamas fotografavimas, net nustačius žemiausią kokybę.

Kitas įdomus pastebėjimas – fotoaparatas naudoja vienodus nustatymus tiek įjungus, tiek išjungus blykstę, taigi neatsižvelgia į tai, kaip nuotrauka pasikeis blykstei suveikus. Todėl iš arčiau darytos nuotraukos su blykste dažnai būna „peršviestos“. Bus paskata rečiau naudoti „auto“ režimą...

„15min“ fotografai šio fotoaparato negyrė, mat jis turi nemažai minusų, o ir perspektyva nekokia – panorus pereiti prie profesionalaus fotoaparato, teks viską pirkti „nuo nulio“.

Visgi jis turi vieną stiprų ginklą prieš konkurentus. Tai... kaina – apie 2,4 tūkst. Lt.

Gamintojo nuotr./„Panasonic HM-TA1“.
Gamintojo nuotr./„Panasonic HM-TA1“.

Alternatyvos

Aprašyti produktai rinkoje turi analogų. Antai kompanija „Panasonic“ neseniai pristatė kompaktišką minikamerą „HM-TA1“, galinčią fiksuoti aukštos raiškos vaizdo įrašus ir nuotraukas. Rankose jos nelaikiau, bet sprendžiant iš aprašymo, galimybėmis ji nenusileidžia „Sony“ analogui, tik ji neturi sukiojamo objektyvo. Kaina – apie 500 Lt.

Ši kompanija prieš metus pristatė ir filmuoti galintį fotoaparatą su keičiamais objektyvais „Lumix DMC-GH1“. Jo kaina šiuo metu – apie 4,6 tūkst. Lt. Šis fotoaparatas yra kiek anksčiau pristatyto „Panasonic Lumix GF1“ įpėdinis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT