-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Skaitmeninis kodas: „Google“ Antarktidoje ir skraidantis internetas

Dvyliktą gimtadienį praėjusią savaitę atšventusi interneto gigantė „Google“, panašu, įgauna paaugliško veržlumo ir... įžūlumo.
„Google Street View“ Antarktidoje.
„Google Street View“ Antarktidoje / „Google“ nuotr.

Vos atšventusi gimtadienį kompanija paskelbė, kad nemalonumų jai užtraukusi paslauga „Street View“ (liet. „Gatvės vaizdas“) jau apima visus septynis žemynus – net Antarktidą.

Ši paslauga leidžia kompiuterio ekrane apžiūrėti tam tikrų miestų ar vietų nuotraukas, sujungtas į vieną ištisinį vaizdą. Tarkim, žemėlapyje „Google Maps“ ieškant kokio nors adreso Niujorke ar kitame JAV didmiestyje galima pamatyti, kaip ta vieta atrodo stovint ant žemės. Tačiau ji sulaukė nemažai prieštaringų vertinimų dėl galimų privatumo pažeidimų – gatvėje nufotografuoti žmonės skundžiasi dėl savo atvaizdo paviešinimo, kitiems nepatinka, kad užfiksuoti jų namai...

Į Antarktidą įžengusi „Google“ gali sulaukti ir pingvinų skundų. Mat bendrovės darbuotojui fiksuojant vaizdus Pusmėnulio saloje (angl. Half Moon Island) keliose nuotraukose matomi ir šie „vietos gyventojai“.

Tiesa, nors įprastai „Street View“ vaizdus fiksuoja „Google“ automobilis su specialia kamera, Antarktidą bendrovės darbuotojas fotografavo eidamas pėsčiomis. Be to, didelio pasirinkimo, kur eiti, nėra – iš esmės užfiksuotas vienas kelias palei pakrantę. Vis dėlto virtualiai pasivaikščioti po Antarktidą tikrai įdomu.

Taip pat „Street View“ neseniai atsirado Airijos keliai. Anksčiau pranešta, kad bendrovė svarsto galimybę fotografuoti ir kaimynės Latvijos sostinės gatves, tačiau kada (ir apskritai – ar) tai įvyks, kol kas nežinia. Apie Vilnių jau net nekalbu...

Skraidantis WiFi

Na, o kol „Google“ kovoja dėl vietos po saule, pakalbėkime apie rimtesnius dalykus – katastrofas.

SMAVNET nuotr./SMAVNET projekto lėktuvėliai bevielį internetą gali nunešti kone bet kur.
SMAVNET nuotr./SMAVNET projekto lėktuvėliai bevielį internetą gali nunešti kone bet kur.

Jų niekas nelaukia ir nesitiki, tačiau įvykus, tarkim, žemės drebėjimui ar kilus potvyniui, būtina reaguoti greitai. Viena problemų, su kuriomis susiduria gelbėtojai, yra ta, kad katastrofos vietoje dažnai būna dingusi elektra, o tuo pačiu – ir visos komunikacijos. Taigi net įrengus laikiną pagalbos postą susisiekti su išoriniu pasauliu praktiškai nelieka galimybių. Jau nekalbu apie internetą.

Vieną galimų šios problemos sprendimo būdų siūlo šveicarų projektas SMAVNET. Tai nedideli lengvi skraidantys „lėktuvėliai“ su bevielio interneto pastotėmis, sujungtomis į vieną tinklą. Grupė į orą paleistų lėktuvėlių gali nutiesti savotišką bevielio interneto tinklą praktiškai bet kur. Svarbu, kad nelytų, pageidautina, ir šviestų saulė, mat saulės elementais maitinami lėktuvėliai be šviesos gali skristi tik pusvalandį...

Įdomus projektas. Gal kada jis taps realybe, o šių lėktuvėlių bus galima įsigyti ir buitiniams vartotojams?.. Įsivaizduokite: gyveni sau sodyboje, išeini prie ežerėlio ir mėgaujiesi 100 megabitų per sekundę internetu... Čia tau ne koks GPRS „wap‘as“!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius