Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 3d. 07:30

Skaitmeninis kodas: pataupom ateičiai?

„GarsiaLempės“ (angl. „SoundBulb“) idėja paprasta, bet geniali: į įprastos lemputės formos „svogūnėlį“ įmontuojamas ne tik energiją taupantis LED šviesios diodas, bet ir garsiakalbis.
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / „GarsiaLempės“ (angl. „SoundBulb“) idėja paprasta, bet geniali: į įprastos lemputės formos „svogūnėlį“ įmontuojamas ne tik energiją taupantis LED šviesios diodas, bet ir garsiakalbis.

Kaip laikosi jūsų kiaulės taupyklės? Aš saviškei pasakiau, kad siųsiu į grožio konkursą ir pritaikiau specialią dietą pavadinimu „tuštintis sveika“. Tik ji dar nežino, kad bilietai į „Mis Anoreksija“ nė neužsakyti.

Na gerai, tai buvo „džiaukas“, neturiu aš taupyklės. Kažkada turėjau, bet atėjus vasarai labai ledų užsinorėjau...

O štai dabar, įsisiūbuojant krizei, imu gailėtis, kad taip ir neišmokau taupyti.

Bet, kaip sako, mokytis niekada nevėlu. Tokiems kaip aš, neturintiems taupymo meno mokytojo, gali padėti „Robotas-taupyklė“ (angl. „Robot Money-box“). Tai – kur kas daugiau, nei plastmasės gabalas, į kurį galima mesti pinigus. Šis elektronikos stebuklas gali skaičiuoti įdedamus pinigus: įdedamų centų ar kupiūrų vertę sakyti balsu, o bendrą kiekį įsiminti. Be to, galima nustatyti siekiamą sutaupyti sumą, ir jei „dienos normos“ neįvykdysite, robotas paprašys jūsų taupyti aktyviau. O jei bandysite išimti per daug pinigų, „Robotas-taupyklė“ gali užpykti ir jų neduoti. Savotiška auklė. Bet visada galima išimti elementus.

Dar įrenginyje įmontuotas laikrodis, kalendorius ir žadintuvas.

Bet, kaip sako, mokytis niekada nevėlu. Tokiems kaip aš, neturintiems taupymo meno mokytojo, gali padėti „Robotas-taupyklė“ (angl. „Robot Money-box“).

Kyla tik vienas klausimas: kaip susitaupyti 25 svarus (96 Lt) šiam robotui įsigyti?.. Jei kam pavyks, keliaukite tiesiai į Gadgets.co.uk.

Garsios lemputės

Na, o kol pinigų nėra, vienintelis nemokamas džiaugsmas (neskaitant „15min“) man yra muzika. Praktiškai nieko nekainuoja – užtenka paprasčiausio radijo imtuvo. Mėgstantys geresnę kokybę gali įsigyti pigesnius ar brangesnius garsiakalbius.

Bet jei jus purto krizė, siūlyčiau palaukti metelius-kitus, kol „lemputės+garsiakalbio“ idėja bus virtusi tikrove.

„GarsiaLempės“ (angl. „SoundBulb“) idėja paprasta, bet geniali: į įprastos lemputės formos „svogūnėlį“ įmontuojamas ne tik energiją taupantis LED šviesios diodas, bet ir garsiakalbis. Garso signalai į „GarsiaLempę“ siunčiami bevieliu (Wireless) ryšiu. Tokiu būdu galima sujungti visas namuose esančias lemputes (paskaičiuokim: trys ant „liustros“, viena ant stalo, prie lovos, šalia laikraščių staliuko, o kur dar koridorius, miegamasis, virtuvė ar... tualetas?). Na, ar kada įsivaizdavote tokį „surroundą“?

Aišku, žemų dažnių kolonėlę reikės pirkti atskirai, bet kiek privalumų – nereikia vedžioti laidų, kolonėlės nekabo ant sienos, negadina interjero, o garsas tvyro visame name... Klausimas tik, kaip dizaineriams Hoang M Nguyen, Poom Puttorngul ir Anh Nguyen pavyks išspręsti lempučių kaitimo problemą.

Kept-lėkštė

Tiesa, jei turite antrąją pusę, galbūt laukti šios garso sistemos neverta. Ypač jei mėgstate trankią muziką ir jos klausote tik garsiai.

Bet aš esu viengungis individualistas, tad su nekantrumu tų lempučių laukiu.

Apskritai, viengungizmas turi tik du minusus: rytą ir vakarą. Nekenčiu gaminti maisto, man tai atrodo beprasmis laiko gaišimas. Sunkiausia būna rytais – kažkada kepiau kiaušinį, tai vos vėl neužmigau.

Apie ką aš čia? Ogi apie vieną pernai vykusioje parodoje „Pietūs 2015-aisiais“ pristatytą konseptą: „+/- hot plate“ („+/- karšta lėkštė“). Ami Drach ir Dov Ganchrow sukurta lėkštė su įmontuotu kaitinamuoju elementu gali ne tik palaikyti maistą šiltą, bet ir iškepti kiaušinienę. Įsivaizduokit – išsiropšti iš lovos, įmuši kiaušinį į lėkštę ir jau gali pradėti valgyti. O ir plaunamų indų mažiau...

Temos: 1 Taupyklė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:42
09:25
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT