-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Skaitmeninis kodas: Virusai Lietuvos kompiuterių vartotojams nesvetimi

Didžioji dalis Lietuvos kompiuterių vartotojų per pastaruosius metus buvo susidūrę su virusais ar kitų kenkėjiškų programų atakomis, rodo apklausa.
Legali programinė įranga geriau apsaugo kompiuterį nuo virusų.
Legali programinė įranga geriau apsaugo kompiuterį nuo virusų. / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Per pastaruosius metus bent kartą su šia problema buvo susidūrę 65 proc. apklaustų vartotojų. Be to, beveik kas antras kompiuterio vartotojas per šį laikotarpį nuo virusų nukentėjo daugiau nei vieną kartą.

Su šia problema dažniau susidūrė apklausti vyrai bei jaunesnio amžiaus kompiuterių vartotojai. Manoma, jog ši tendencija susijusi su naudojimosi kompiuteriu dažnumu bei intensyvumu.

Negana to, daugiau nei trečdalis kompiuterių vartotojų dėl operacinės sistemos „lūžimo“ ar klaidos per pastaruosius metus yra praradę duomenų, o 7 proc. apklaustųjų susidūrė su slaptažodžių ar kitų asmeninių duomenų vagystėmis.

Dauguma apklaustųjų, 73 proc., mano, jog originali (legali) programinė įranga yra saugesnė ir geriau apsaugo kompiuterį nuo virusų. Daugiau nei pusė kompiuterių vartotojų nurodė, jog tokia programinė įranga veikia greičiau.

Tai rodo „Microsoft“ užsakymu lapkričio 3-8 dienomis atlikta kompiuterius turinčių Lietuvos gyventojų apklausa. Jos metu rinkos tyrimų kompanija „Synopticom“ apklausė 519 respondentų, taikant reprezentatyvų interneto vartotojų pasiskirstymo modelį.

Šiandien visame pasaulyje „Microsoft“ rengia švietimo iniciatyvų programą, kurios metu siekiama atkreipti vartotojų dėmesį į neoriginalios programinės įrangos keliamas grėsmes ir pavojus.

Specialisto komentaras

Informacinių technologijų bendrovės „Blue Bridge“ Infrastruktūros valdymo sprendimų skyriaus vadovas Arūnas Žalnierius teigia, jog vartotojų dvejonės yra pagrįstos.

Anot jo, legali programinė įranga yra saugesnė, kadangi jos gamintojai savo produktų atnaujinimus, papildymus ir pataisymus platina internetu. Tai užtikrina, kad vartotojas visada turi naujausią programos versiją, kuri veikia stabiliau, turi mažiau saugumo spragų.

Be to, į nelegalią programinę įrangą gali būti įterptos kenkėjiškos programos, kurios, savininkui nežinant, naudoja kompiuterio bei tinklo išteklius saviems tikslams. „Jei nelegali programinė įranga yra „užkrėsta“ kenkėjiškomis programomis, šios programos, savininkui nežinant, naudoja kompiuterio bei tinklo išteklius saviems tikslams“, – teigia A.Žalnierius.

Anot jo, nelegali programinė įranga turi įtakos ne tik kompiuterio saugumui, stabilumui, bet ir gali atsiliepti patiems vartotojams. „Vartotojas rizikuoja būti nubaustas, nes nelegalios programinės įrangos naudojimas laikomas nusikaltimu“, – teigė pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius