Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tonido“ – paverskite savo kompiuterį virtualia saugykla

Kompiuterio klaviatūra
123rf nuotr. / Kompiuterio klaviatūra
Šaltinis: Tinklaraštis „įDebesis“
0
A A

Ar kada nors norėjote pasiekti visus savo failus iš bet kurio įrenginio, tačiau netalpinti rinkmenų į internetines saugyklas? Tokios „debesų“ paslaugos, kaip „Dropbox“, yra patogios, tačiau visus failus turite kelti į internetą. Šiai dilemai spręsti yra kitas būdas. Dabar savo kompiuterį galite paversti internetine saugykla („debesiu“) ir rinkmenas pasiekti bet kur, bet kada ir bet kokiu įrenginiu. Šiame straipsnyje apžvelgsiu, kaip tą galima padaryti.

„Tonido“ yra nemokamo namų serverio paslauga, leidžianti lengvai pasiekti visus reikiamus failus, esančius namų kompiuteryje.

Siūlomos trijų tipų naudojimo formos: nemokamai naudoti savo kompiuterį kaip „debesį“; už 99 JAV dolerius kompiuterį optimizuoti ir paversti visapusišku serveriu; arba tiesiog visus failus kelti į jų internetinę saugyklą.

Šiame straipsnyje papasakosiu, kaip pradėti naudotis pirmomis dvejomis formomis.

Pasirengimas

Tam, kad pradėtumėte naudotis „Tonido“, pirmiausia reikia atsisiųsti programinę įrangą, kurią turėsite įdiegti savo kompiuteryje. Programinė „Tonido“ įranga suderinama su visomis populiariausiomis operacinėmis sistemomis: „Windows“, „Linux“ ir „Mac OS“.

Kai įdiegsite programinę įrangą, naršyklėje atsidarę „Tonido“ puslapį turėsite susikurti vartotojo paskyrą, kad galėtumėte naudotis paslauga. Jūsų sukurtas vartotojo vardas bus naudojamas paskyros internetiniame adrese (jūsų_vardas.tonido.com).

Naudojimas

Aktyvavę paskyrą galėsite naudotis pagrindine „Tonido“ paslaugos platforma. Visi jūsų kompiuterio failai bus pasiekiami kai tik naršyklėje įvesite jums priskirtą tinklalapio adresą ir prisijungsite prie paskyros.

Dažnai išvykdami kur nors tolėliau namų kompiuteryje paliekame visą savo svarbią informaciją, kurios negalime pasiekti. Tačiau jei kompiuteryje yra „Tonido“, problema bus išspręsta. Jūs galėsite ieškoti failų ar tiesiog juos atsisiųsti.

Muzikos klausymasis

„Tonido“ leidžia ne tik pasiekti failus internetu. Paslauga palaiko „trečiųjų šalių“ programas, kurios palengvina naudojimąsi paslauga.

Viena tokių programų yra muzikos grotuvas „JukeBox“. Jeigu tarp savo turimų failų, kuriuos galite naršyti per „Tonido“ platformą, yra muzikos, naudodami „JukeBox“ galėsite jos klausytis internetu. Taigi „Tonido“ galėsite naudoti kaip „Google Music“ ar panašias muzikos paslaugas.

Mobilumas

Nors „Tonido“ vartotojo sąsaja yra išties nepriekaištinga, ją dar labiau sustiprina mobiliosios „Tonido“ aplikacijos.

Sukurtos specialios programėlės visoms populiariausioms mobiliosioms operacinėms sistemoms: „Windows Phone 7“, „iOS“ („iPhone“ ir „iPad“ versijos), „Android“ bei „Blackberry“.

Apibendrinimas

„Tonido“ jūsų kompiuterį paverčia internetiniu „debesiu“, kuriame patalpinti failai jums prieinami iš bet kurio kompiuterio, išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio.

Patogi vartotojo sąsaja ir paprastas valdymas vartotojui suteikia stabilumo ir patikimumo jausmą. Mobiliosios aplikacijos prideda universalumo.

„Tonido“ – įvairiapusis jūsų pagalbininkas, padedantis pasiekti ir naudotis asmeniniais failais.

Tinklaraštis „įDebesis“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT